hunters light2Ve stáji trenéra Pavla Tůmy trpělivě čeká na svůj debut dvouletý hnědák Hunter's Rules (Hunter's Light), syn druhé z irských listed klisny Reglisse (Verglas), která v chovu zahájila velmi úspěšně produkcí vítěze Karpatské ceny (L) a třetího ze Slovenského derby (Gd3) Res Judicatou (Jukebox Jury). Pokud půjde vše podle plánu, mohl by se k němu za 2,5 roku připojit další potomek Hunter's Lighta (Dubawi). Trojnásobný Gr.1, stojící na Haras du Logis, byl totiž letos vybrán za partnerka pro Dumnonii (Silver Frost).


Vedle dvojnásobné klasické vítězky Dumnonie bude ve Francii připuštěna ještě trojice klisen z chovného stáda prezidenta Jockey Clubu Jiřího Charváta, dvě z nich míří ke kolegům Hunter's Lighta, působících na Haras du Logis. V hřebčíně, patřícího pod křídla šejka Mohammeda a jeho společnosti Darley, bude připuštěna i dvojnásobná jedničková vítězka Kolymbia (Kyllachy), matka předního tříletka loňské sezóny Korfu (Blue Coral), jejímž letošním partnerem bude vítěz Prix Ganay (Gr.1), druhý a třetí z Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Cloth of Stars (Sea The Stars), jehož služeb využije i dvojice klisen ze stáda Jiřího Trávníčka. Třetí klisnou směřující za plemeníkem Haras du Logis je Charvátova vlastní odchovankyně Nancy (Kapgarde), dcera špičkové steeplerky Nostalgie (Jape), sama umístěná v Ceně ČASCH (NL). Tu letos připustí vítěz Epsom Derby Authorized (Montjeu), otec 31 blacktype vítězů včetně 5 Gr.1 vítězů, ale také jediný plemeník historie, jehož který dal vítěze Grand National i Velké pardubické.

Slavný Haras de Quesnay je domovem loni s prvními dvouletky úspěšně debutujícího Gr.3 vítěze a polobratra famózní Goldikovy Anodina (Anabaa), mezi jehož letošními partnerkami najdeme i Charvátovu Be In Motion (Motivator), matku Hessoesse (Cima de Triomphe) a Be Mastera (Masterstroke). (miv)


Připařovací plány 2019:
Darhorse dá opět největší příležitost Zazou, do chovu poprvé zařadí i vlastní odchovankyně
Chovné stádo Jiřího Trávníčka čekají atraktivní plemeníci. Kapitale zamíří k Churchillovi.
Registanina dcera Regine bude letos partnerkou Mikhaila Glinky
Prvním partnerem Numero Treize bude Dux Scholar
Partnerem Arganty bude dvojnásobný derby vítěz Harzand
Prvním partnerem Lady Westminster bude Sir Percy
Al Bustanovu matku Avere letos připustí Egerton
Prvním partnerem šampiónky Love Connection bude Amaron    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking