Celkem 18 klisen letos nechá připustit společnost Acton s.r.o., vlastník Centra Darhorse. Letošní připouštěcí sezóna je pro mladý chov, jehož centrum v Krabčicích zahájilo činnost před pouhými 6 lety, v jednom směru premiérová. Poprvé se v mateřském stádě objevily i klisny, pocházející z vlastního chovu Actonu. Ten rozšířila hned čtveřice vlastních odchovankyň, dvě z nich jsou dcerami klisen, které už krabčický chov opustily.


Těmi jsou sedminásobná vítězka, úspěšná v dostihu II. kategorie Anshoa (Sholokhov), která nahradí předčasně uhynulou Anwilku (Dashing Blade), dceru výtečné Arganty (Monsun) a trojnásobná vítězka Tialine, dcera nedávno penzionovaného vynikajícího francouzského překážkového plemeníka Martaline (Linamix), jejíž matka Tista, pocházející z rodiny slavné Natalmy (Native Dancer), byla z krabčického chovu vyřazena. Dalšími dvěma novými posilami jsou dcery z Irska získaných Galileových dcer Leo Gali a Luxurious, v jedničkách umístěné Lareona (Areion) a Luxia (Midships).

Stejně jako v loňském roce i letos svěří Acton nejvíce vlastních klisen Gr.1 vítězi a druhému z Deutsches Derby (Gr.1) hřebci Zazou (Shamardal), který dostane plnou polovinu krabčického stáda. Vysoké využití hřebce, jehož první dvouletí by se letos měli ukázat na dráze, je potvrzením slov vedoucího tamního chovu Ladislava Pohanky z nedávného rozhovoru: "Oproti původním předpokladům asi dáme větší příležitost Zazou. Bohužel, jak nás informoval trenér Šavujev, mají o něj velký zájem dva francouzské hřebčíny a na 90% je tady poslední sezónu." Mezi jeho partnerkami bude opět italská listed vítězka a Gr.3 v Irsku umístěná Leo Gali (Galileo) či dvojnásobná česká šampiónka a klasická vítězka Najinska (Areion), která před pár dny přivedla po Zazou na svět kobylku. Zazou též připustí Lady Kristinne (Night Shift), matku dosud nejúspěšnějšího odchovance Centra Darhorse, vítěze Velké jarní ceny Lagara (Dalghar).   

Do druhé sezóny vstupující Dux Scholar (Oasis Dream), kterému se před 2 dny narodil první potomek, dostane sice méně početnou, ale o to vybranější skupinu matek, v níž jsou obě dvojnásobné blacktype vítězky působící v českém chovu Corcovada (Captain Rio) a Blessyourpinksox (Cadeaux Genereux), matka třetího z derby Bonyse (Intense Focus) a také dvojice debutantek a Galileových vnuček Luxia s Lareonou.

Další dva plemeníci v krabčickém týmu letos doplácejí na snahu o poslední využití Zazoua. Mikhail Glinka (Galileo), jehož první tříletý ročník ozdobila dvojnásobná jedničková vítězka a slovenská šampiónka Slivka, připustí 3 krabčické klisny včetně vítězky dvou klasických dostihů Brittany (Mujahid), úspěšný sprinter a otec blacktype koní Majestic Missile (Royal Applause), kterému u nás dělal reklamu trojnásobný šampión sprinterů Mikesh, dostane vítězku Memoriálu Josefa Šacha a matku 3 vítězů ze 3 startujících potomků Fione (Rainbows for Life).  

Připařovací plán DARHORSE    
jméno klisny rodokmen Připuštění 2019
CORCOVADA (IRE) Captain Rio – Misty Mountain, Namaqualand DUX SCHOLAR
LEO GALI (IRE) Galileo – Reprise, Darshaan ZAZOU
FIONE Rainbows for Life – Fermika, Security Risk MAJESTIC MISSILE
LENKA TOP (GER) Daliapour – Lorenza, Top Ville ZAZOU
BLESSYOURPINKSOX (IRE) Cadeaux Genereux – Kumta, Priolo DUX SCHOLAR
LADY KRISTINNE (IRE) Night Shift – July Girl, Kris ZAZOU
BRITTANY (ITY) Mujahid – Fiorella Lolly, Saddlers' Hall MIKHAIL GLINKA
GHALAPHADE (IRE) Galileo – Ruthie, Pursuit of Love DUX SCHOLAR
LUXURIOUS (IRE) Galileo – Parvenue, Ezzoud ZAZOU
FOOTSIE (IRE) Footstepsinthesand – Marlene-D, Selkirk ZAZOU
FINITY RUN (GER) Hurricane Run – Finiti, Diesis MIKHAIL GLINKA
NAJINSKA (GER) Areion – Najinskaja, Tannenkönig ZAZOU
DARIANE (IRE) Oratorio – Fearless Flyer (Brave Act) ZAZOU
OTTIMA (FR) Dalakhani - Attima (Zafonic) ZAZOU
ANSHOA Sholokhov - Anwilka (Dashing Blade) ZAZOU
TIALINE Martaline - Tista (Anabaa) MIKHAIL GLINKA
LUXIA  Midships -  Luxurious (Galileo) DUX SCHOLAR 
LAREONA Areion - Leo Gali (Galileo) DUX SCHOLAR


Inzerce

 Plemeníci ve službě Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com
 
AMICO FRITZ  Fasliyev - Arctic Appeal   Hřebčín Napajedla 
DUX SCHOLAR  Oasis Dream - Alumni  DARHORSE 
EGERTON  Groom Dancer - Enrica  Hřebčín Napajedla 
CHARDONNEY TCHEQUE  One Cool Cat - Genevale  Hřebčín Napajedla 
MAJESTIC MISSILE  Royal Applause - Tshusick  DARHORSE 
MIKHAIL GLINKA Galileo - Lady Karr  DARHORSE 
POUVOIR ABSOLU  Sadler's Wells - Pine Chip  Hřebčín Napajedla 
ROSENSTURM Monsun - Roseate Wood Vítězslav Vanda
SLEEPING INDIAN  Indian Ridge - Las Flores  Halenkovice 
ZAZOU Shamardal - Zaza Top DARHORSE


Odkaz u každého plemeníka je přímo na službu Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com. Pokud na serveru nenajdete svou klisnu, pro níž byste službu chtěli využít, kontaktujte provozovatele serveru na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a klisna bude obratem přidána do dabatáze. Databáze aktuálně čítá přes 670 tisíc plnokrevníků.
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking