V nabídce Katalogu ročků, službě společnosti Blacktypepedigree, s.r.o., zůstalo posledních 6 ročků z chovu historicky nejúspěšnějšího chovatele v České republice Hřebčína Napajedla. Všichni jsou po plemenících, kteří již dokázali dát koně jedničkových kvalit.

Katar LukasekTřetím týdnem probíhala dostihová sezóna v Kataru, a přinesla další dvě vítězství pro Tomáše Lukáška. Ten se tak už od počátku nové sezóny řadí mezi její nejúspěšnější jezdce. Včera zvítězil v dostihu arabských koní na 1900 metrů o délku v sedle hřebce Ehwaz (Munjiz) trenéra Al Ramzaniho.

Olehla Cestmir3Dostihová stáj Pegas má nového trenéra. Po Daliboru Törökovi, který v tréninkové centrále ve Zhoři působil v posledních dvou sezónách, přebírá přípravu koní stáje Ing. Jiřího Trávníčka trenér MVDr. Čestmír Olehla. Ten již opustil centrálu ve Světlé Hoře, v níž strávil drtivou většinu své trenérské kariéry - nejprve v roli trenéra koní Státního statku Bruntál, později řadu let jako privátní trenér stáje Wrbna Racing, s jejímiž koňmi dosáhl největších úspěchů své kariéry včetně triumfů v Gran Premiu v Meranu a poté, co stáj Wrbna centrálu prodala, v ní zůstal v nájmu jako komerční trenér.

kentucky dynamiteNaposledy před 8 lety, tedy v roce 2010, stanul v čele celkového šampionátu plemeníků na rovině hřebec působící v českém chovu. Od té doby vítězili v šampionátu vždy hřebci působící v zahraničí, které do čela dostali jejich úspěšní do ČR importovaní potomci. Ani letošní sezóna nebyla výjimkou.

Milan MobizilationJediným českým koněm ve třech překážkových dostizích v Trevisu byl druhý ze Zlaté spony tříletých Mobilization (Declaration of War) s Alessiem Pollionim v prodejní Premio Campea (3l., siepi, 3000 m, 9.900 euro, záznam). Svěřenec Arslangireje Šavujeva dokázal dostih při svém teprve druhém startu na překážkách vyhrát.

Roaring lion 2Včera v noci byly na ceremoniálním večeru v Londýně vyhlášeny výsledky letošních Cartier Awards, hodnotící, na základě vlastních výsledků koní - získaných bodů v grupových dostizích (40% váha v hodnocení), hlasů dostihových novinářů (30%) a také čtenářů Racing Postu a Daily Telegraphu (30%) nejlepší koně uplynulé sezóny.

Jediný zahraniční start českého koně se dnes odehrál v Chantilly, kde sedmiletá Numero Treize (Stormy River) ze stáje i tréninku Jiřího Michala doběhla osmá v Prix de la Foret de l'Isle-Adam (hdcp Class E, 3200 m AW, 4+, 21.000 €).

goffs2Snad posledním restem, který nám zbývá ve zpravodajství z nákupů českých kupujících na irských dražbách, je dvouletá hnědka (lot 593) Gold Memory (Havana Gold), kterou Tomáš Janda vydražil na dražbě koní v tréninku společnosti Goffs za 5.000 €.

blava historyZávodisko Bratislava s.p. zveřejnilo na svém YouTube kanále archivní záběry bývalého závodiště v Bratislavě Petržalce. Ač se jednalo o klusácký hipodrom, unikátní záběry dráhy, která zanikla v roce 1933 a místo bylo posléze zastavěno, budou zajímavé i pro Vás.

foal ruleroftheworldV pátek se v Irsku konala Flat Foal & Breeding Stock Sale, dražba hříbat a chovného materiálu, které se zúčastnila i stáj Rabbit Trhový Štěpánov, která si mezi nabídnutými hříbaty vybrala hned 15 nových posil své stáje, 8 hřebců a 7 klisen. Za hříbata, nakupovaná v cenách od 800 do 3000 euro, zaplatila celkem 25.900 €.

staffPo Miláně a Římu se dařilo českým koním také na překážkovém mítinku ve Fontainebleau. Trojice koní v českém tréninku zde získala vítězství, druhé a třetí místo. Žokejem Josefem Váňou mladším pro stáj Jürgen Heyne vedený Stafettino (It´s Gino).se navíc dokázal prosadit v jednom z vrcholů odpoledne, Prix Paiute  (5+, proutěné překážky, 3800 m, 45.000 euro).

Milan GranCorsasiepidiMilanoV dnešním hlavním dostihu v Miláně, Premio Gran Corsa Siepi di Milano (Gd-1, 4+, siepi, 4000 m, 54.000 euro, záznam) se povedlo obhájit loňské vítězství zástupci Scuderia Aichner SRL Champ de Bataillemu (Dream Well) a Josefu Váňovi ml. Jen o krk zpět skončil favorit Aztek (Moonjaz) s ž. Kouskem a blízko byl i Bartošem vedený Mezajy (Makfi).

indianeagleČeský turf získal dnes další, poměrně nečekané blacktype vítězství. Při svém prvním startu v českých službách se v supervytrvalecké Premio Roma Vecchia (L, 3+, 2800 m, 42.900 €) prosadil čtyřletý valach INDIAN EAGLE (Adlerflug) stáje DAR, v jehož sedle byl Silvano Mulas. Jeho listed triumf je nejen vrcholem dosavadní kariéry Indian Eagle, ale i největším úspěchem kariéry trenéra Ludvíka Harise.

MnichovMnichovské dostihy dnes navštívil se svými dvěma svěřenci, které jezdecky svěřil Piotru Krowickému, trenér Wroblewski. V EBF - Rennen (2l., kat. D, 1600 m, 5.100 euro, záznam) zatočil dvouletý Amazing Gangster (Tai Chi) jako první z devíti startujících do cílové roviny, ale nakonec skončil až sedmý.

Zajímavý výsledek měla dnešní Premio Chiusura, listed dostih na 1400 metrů o 50.600 € (záznam), který se běžel v Miláně. Třetí místo v něm obsadil maďarský odchovanec CINFARDLI (Overdose), jehož matka Chiaraluna se narodila na Slovensku a jejím otcem je dříve v ČR působící Bully Pulpit (Pulpit).

aztekMPosledním Gd-1 dostihem letošní italské překážkové sezóny bude zítra v 16:10 hod. Premio Gran Corsa siepi di Milano o 55.000 euro na 4000 m. V Itálii neporažený Aztek (Moonjaz) vyzve pod vedením Jiřího Kouska mj. loňského vítěze dostihu, bělouše Champ de Bataille (Dream Well). Ten má stejně jako ryzák Dr. Charváta letos už na svém kontě jeden úspěch ve zkoušce Gd-1.

StrasbourgDostihů ve Strasbourgu se dnes zúčastnili dva svěřenci trenérky Baštové, které jezdil Jan Faltejsek. Radost udělala třetím místem nová akvizice stáje Lucky Service Leo Fantastico (Jukebox Jury) v Prix Albert Riedinger (4l., prout. překážky, 3500 m, 20.000 euro). 

Dortmund2Pět dní po posledním místě v Krefeldu se zástupce Stall Karin - Neuberg Iraklin (Footstepinthesand) postavil znovu německým soupeřům. V Preis von Brandenburg  (3+, handicap kat. E, 1200 m, 5.700 euro) na písku skončil pod vedením Jaromíra Šafáře mezi 14 účastníky na desátém místě.

Haad Rin CompiegneSvěřenec trenéra Macairea Tunis (Estejo) dělá na překážkách ve Francii dobrou reklamu polskému chovu. Dnes se v hlavním dostihu v Compiegne, Prix Pierre Drion - Prix Roger Saint (4l., steeple, 3800 m, 85.000 euro) odehrál opačný případ. Dokázali se tu totiž prosadit polský majitel a trenér. Jejich Haad Rin (Samum) francouzského chovu tu doběhl o krátkou hlavu druhý.

no nay neverIrský hřebčín Coolmore, evropský lídr trhu s plemennými hřebci, dnes zeveřejnil připouštěcí poplatky svých plemeníků na sezónu 2019. Nejočekávanější bylo stanovení ceny hřebce No Nay Never (Scat Daddy), jehož první ročník dvouletých si letos vedl naprosto fantasticky.

S dvěma šestými místy odjíždí svěřenci trenéra Václava Luky z dnešních dostihů v Lyon La Soie, kde oba stanuli na startu prodejních dostihů. V Prix de Poujux (2kl., 1800 mAW, 14.000 €) toto umístění získala Miss Prague (Rip Van Winkle) s Davidem Liškou, stejný jezdec byl i v sedle stejně starého Calypso Sunset (Sommerabend) v Prix de Luneau (2 hř+val., 1800 mAW, 14.000 €), totožného dostihu pro silnější pohlaví. Oba koně reprezentují stáj Westminster Race Horses.      

championstakes SDVýkon v Champion Stakes, závěrečném dostihu jeho kariéry, posunul Cracksmana (Frankel) do čela Longines World's Best Racehorse Rankings. Za výkon v dostihu, v němž třetí skončil Subway Dancer (Shamardal), mu handicapeři přidělili známku 130 liber, stejnou, jako má doposud neohrožená vládkyně světového turfu Winx (Street Cry).

ZamindartonPokud by se některá ze sázkových kanceláří, vypisujících kurzy na české dostihy, odhodlala vypsat kurzy na vítěze Fitmin Cupu v roce 2020, byla by stáj Rabbit Trhový Štěpánov zcela jistě horkým favoritem na výhru. Nositelé bílozelených barev nejen že v loňském roce ovládli tradiční chuchelský seriál pro dvouleté koně českého chovu s výraznou převahou, ale tohoto úspěchu dosáhli již potřetí. Navíc vítězí s pozoruhodnou pravidelností - v letech 2014, 2016 a letos.

Kolesa skokPoslední letošní fotogalerií z tuzemských dostihů, kterou si můžete od fotografky Andrey Zavadilové prohlédnout, je ze sobotních rovinových a překážkových dostihů v Kolesách. V hlavním dostihu, Memoriálu Michala Köhla, se prosadil sedmiletý reprezentant stáje Lokotrans Thirteen Diamonds vedený Pavlem Složilem ml. (mze)

Treasure BeachV sobotu na závodišti San Isidro v Argentině zvítězila v Gran Premio Enrique Acebal (Gr.1, 3 kl., 2000 m, 2,450.000 ARS) tříletá tmavá hnědka Mirta, která se tak stala prvním Gr.1 vítězem v produkci někdejšího premianta Irish Derby (Gr.1) a bývalého svěřence Aidana O'Briena TREASURE BEACH.

Treviso HomePleaseDnešním dnem se vrátil italský překážkový provoz do Trevisa, kde startovali svěřenci trenérů Váni a Kašného. Vítězstvím potěšil v Premio Istituto Del Nastro Azzurro (4+, steeplechase, 3500 m, 10.000 euro, záznam) zástupce Scuderia Aichner SRL Home Please (Greinton), který triumfoval pod taktovkou Josefa Váňi ml.

Janda vocasekVčera skončila dvoudenní Goffs Autumn Yearling Sale, poslední irská dražba ročků. Dražba, nabízející ročky v nižších cenových relacích, potvrdila stav, který na trhu panuje - o špičku je stále vyšší zájem, nižší spektrum nabídky se naopak cenově propadá. U Goffs bylo během dvou dnů prodáno 300 z 504 ročků, tj. jen 60%, zatímco před rokem činil podíl prodaných 72%, když bylo prodáno 312 ze 433 nabídnutých. Celkové tržby tak klesly o 25% na 1,641.750 €, průměrná cena o 21% na 5.473 € a medián dokonce o 36% na 3.000 €.

Závěrečný dostih dnešního mítinku v Saint-Cloud, Prix des Haras (hdcp Class D, 3+ kl., 2500 m, 28.000 €) přilákal na start dva svěřence Jiřího Michala, reprezentující zároveň trenérovu stáj, ale ani jeden se neumístil. Sedmiletá Numero Treize (Stormy River) doběhla s A.J. Valem v sedle třináctá, tříletá Cyclanada (Iffraaj) v sedle s Alison Massin skončila sedmnáctá - poslední. (miv) 

Liska David2Rozdílem deseti vítězství na druhého Ferhanova a celkovým  počtem 32 prvenství ovládl letošní jezdecký šampionát David Liška. Mladému jezdci se tak povedlo nejen stát se nejmladším žokejem české historie, ale také jezdcem, který v nejnižším věku kraluje rovinovému žebříčku. Talentovaný Liška úzce spolupracuje s trenérem Lukou, který vysílá svěřence do dostihů po celý rok a je tedy nasnadě, že pro něj ještě sezóna neskončila.

CracksmanSpolečnost Darley, zastřešující chovatelské aktivity šejka Mohammeda, včera zveřejnila připouštěcí poplatky svých plemeníků pro nadcházející připouštěcí sezónu. Více než ceník služeb jsou zajímavá nová jména, která rozšíří nabídku šejkových hřebců.

melbourne cup 2018Po loňském úspěchu irského Rekindling (High Chaparral) trenéra Josepha O'Briena se i v letošní edici nejslavnějšího a nejpopulárnějšího dostihu Austrálie Lexus Melbourne Cupu (hdcp Gr.1, 3+, 3200 m, 7,050.000 AS$) prosadil evropský kůň.

janda goffs2Dnes začala v Irsku poslední tamní dražba ročků, dvoudenní Goffs Autumn Yearling Sale. Hned úvodní den se do dražby aktivně zapojil bloodstock agent Tomáš Janda, který vydražil 5 ročků. Svůj první nákup, ryzku po Dragon Pulse za 6.200 €, realizoval ve prospěch stáje Westminster, další 4 ročci však putují z Irska do českého tréninku.

Liska DavidDnešním dnem se také uzavřely celosezónní šampionáty. Společným oběma jezdeckým šampionátům je skutečnost, že je jak David Liška na rovině, tak Sertash Ferhanov na překážkách, vyhráli poprvé. Mezi trenéry se podařil nevídaný výsledek Heleně Vocáskové, která se svými svěřenci ovládla obě dostihové discipliny. 

Velka slusovicka dobehDostihovým dnem ve Slušovicích se dnes uzavřela tuzemská dostihová sezóna. Magnety mítinku byly dva překážkové dostihy první kategorie, kde vítězové slavili úspěch po aktivním průběhu dostihu. Ve Velké slušovické steeplechase cross country Zlínského kraje podruhé zvítězila svěřenkyně Radima Bodláka Delight My Fire, v jejímž sedle byl novopečený šampion Sertash Ferhanov. V Ceně Sergeant Thundera podal suverénní výkon ž. Matuským vedený Dangerous Gleam připravovaný trenérem Popelkou. 

Milan RomanReprezentat stáje Aichner Josef Chicago (Monjteu) se v září po roce vrátil na dráhu vítězstvím v Meranu a přemožitele nenalezl ani dnes v milánské Premio Bullona (5+, siepi, 3600 m, 11.000 euro, záznam), kde pod taktovkou ž. Josefa Váni ml. dominoval start-cíl o více než tři délky před Mezajym (Makfi), kterého vedl Josef Bartoš.

StrasbourgPůvodně se dnešních dostihů ve Strasbourgu měli zúčastnit dva čeští překážkáři, ale nedávný vítěz Ceny Jana  Kašpara Apple´s Kamikaze (Agnes Kamikaze) nestartoval.  Druhého českého zástupce Saint Josepha (Kheleyf) v prodejní Prix Marcel Frances (5+, prout. překážky, 4000 m, 13.000 euro) Jan Faltejsek v průběhu dostihu zadržel. (mze)

Krefeld2Svěřenec trenéra Neuberga Iraklin (Footstepsinthesand), který letos dokázal vyhrát v Praze dva dvojkové testy, propadl při svém 15. startu v sezóně, kterým byla účast v Preis der KLEINRIDDERS Grundbesitz (3+, handicap kat. E, 5.450 euro, záznam dostihu).  V sedle s Jaromírem Šafářem uzavřel 13. místem výsledkovou listinu.

Forrest GumpTěsně druhý z Velké jarní ceny Forrest Gump (George Vancouver) se dnes ve francouzském Durtalu vrátil po téměř pěti měsících na dráhu. V Prix de Malpaire (3l. nezvítězivší hř. + val., 2000 m, 11.500 euro) obsadil reprezentant Stáje Charvátová a svěřenec trenéra Tůmy pod taktovkou Thomase Hueta páté místo a inkasoval 575 euro.

Devíti Gr.1 dostihy, obsazenými elitou světového turfu, dnes v Churchill Downs vyvrcholil 35. ročník Breeders' Cupu. Druhý den přinesl dvě evropská vítězství, která zajistili odchovanci Khalida Abdullaha Expert Eye a především Enable, jejíž souboj s Magical v Breeders' Cup Turf byl jedním z vrcholů letošního mítinku, který je označován za neoficiální mistrovství světa plnokrevníka. Hlavní dostih zůstal doma zásluhou favorizovaného Accelerate, když nejlepší z evropských zástupců Thunder Snow skončil třetí.

Thirteen DiamondsZávodiště Kolesa hostila předposlední dostihový den sezóny. Mítink byl úspěšný pro trenéra Stanislava Popelku, jehož svěřenci zvítězili dvakrát včetně hlavního dostihu, Memoriálu Michala Köhla. V něm dominoval zástupce stáje Lokotrans Thirteen Diamonds s Pavlem Složilem. Dařilo se také mladému jezdci Patricku Boekhoutovi, který se dvěma vítězstvími posunul do první desítky jezdců v překážkovém šampionátu.

bc logo 201835. ročník Breeders' Cupu, neoficiálního mistrovství světa plnokrevníků, dnes začal v Churchill Downs. Dvoudenní program doznal oproti předešlým letům několika změn, přidán byl jeden dostih pro dvouleté, Breeders' Cup Juvenile Turf Sprint na 1100 metrů. Nejmladšímu ročníku byl letos poprvé věnován kompletní páteční program, čítající 5 dostihů. Vrcholem úvodního dne byl dvoumiliónový Breeders' Cup Juvenile, který páteční program uzavřel. 

velka slusoviceka 2016Poslední slovo v sezóně bude mít slušovické závodiště, kde se od 11:30 h odehraje derniéra celé letošní dostihové sezóny. Převahu mezi osmi dostihy sice mají rovinové zkoušky, ale mezi třemi překážkovými chody jsou dva dostihy nejvyšší kategorie o 150.000 Kč. Kromě toho je připravený pro návštěvníky zajímavý doprovodný program. Stejně jako loni se bude konat Spillers dostih legend Velké pardubické na koních plemene hafling, který by měli vybojovat Marek Stromský, Pavel Kašný, Václav Chaloupka, Vlastimil Knápek a Jaroslav Brečka. Tečku za posledním slušovickým mítinkem udělá dostih klusáků plemene Trotteur Francais. 

Z dvojice svěřenců trenéra Luky, kteří dnes měli startovat v Lyonu Parilly, se na start postavil nakonec jen Babel's Book (Iffraaj) stáje Leram, který s Theo Bachelotem v sedle doběhl osmý v Handicapu de Lyon (Class E, 4+, 1600 m, 20.000 €), do kterého nastupoval s druhou nejvyšší vahou v poli. (miv)

maxios 1Zřejmě poslední naděje svého času nejdražšího plemeníka kontinentální Evropy Monsuna (Königgstuhl) na to, aby některý z jeho synů zastoupil svého extrémně úspěšného otce a prodloužil kdysi vládnoucí linii Swynford o další generace dál pomalu mizí.

Lukasek Katar 1vitTento týden se rozjela nová dostihová sezóna v Kataru, kde už potřetí zastupuje český turf Tomáš Lukášek. Včera ze čtyř startů vytěžil jedno třetí a jedno druhé místo, dnes si ale už připsal první trefu do katarského šampionátu. Stalo se tak v mílovém Thoroughbred Handicapu s Top Face (Tiznow) trenéra Al Ramzaniho.

KolesaPředposledním dnem letošní sezóny bude sobotní mítink v Kolesách, kde se letos budou konat dostihy poprvé (začátek prvního dostihu je už v 12:00 hod). Na úvod se odběhnou tři rovinové dostihy a po nich budou následovat čtyři dostihy pro překážkové koně. Dostihový den je tentokrát složený ze zkoušek dvou nejnižších kategorií, hlavním bude Memoriál Michala Köhla, crosscountry na 3700 metrů o 50.000 Kč. 

factbook17Daty nabitá publikace monitoruje stav chov anglického plnokrevníka v naší zemi v roce 2017, naleznete v ní informace o počtu připustěných klisen včetně trendů poslední let, růstu počtu zahraničních klisen připouštěných u nás, strukturu stáda dle země původu, počty prvniček, informace o exportech a importech a řadu dalších zajímavých dat. 

Mnichov RedPersianVýborně začaly pro české účastníky dnešní dostihy PMU v Mnichově. V Nockherber Mitte - Rennen (3+, handicap kat. II, 1600 m, 10.000 euro, záznam dostihu) totiž triumfoval zástupce stáje Lokotrans a svěřenec trenéra Luboše Urbánka Red Persian (Haatef) s Jiřím Palíkem v sedle!

Na následky fatálního zranění ve výběhu uhynul ve věku 14 let plemeník STORMY JAIL (Stormy Atlantic), otec jednoho z nejúspěšnějších koní českého chovu posledních let, šampióna dvouletých hřebců a vítěze velkého handicapu ve Francii Renny Storma. Napajedelský plemeník patřil po počátečním vlažném přístupu chovatelů k žádaným hřebcům, v roce 2014 byl nejvytíženějším plemeníkem v našem chovu, letos připustil 14 klisen.

Velka Chuchle Cenaprezidentapodostihu2Společně s námi si můžete prohlédnout snímky fotografky Andrey Zavadilové z posledního dne letošní sezóny na pražském závodišti. Nechybí ani fotografie z posledního velkého rovinového dostihu sezóny, Sherlog 98. Ceny prezidenta republiky. (mze) 

Magdeburg KopretinaDnešních dostihů v Magdeburgu se zúčastnili tři koně trenérů Neuberga a Horákové, skončili ale mimo dotovaná místa. Jako první šla do boje v Preis MBS Bau u. Schulservice - im Gedenken an den Geschäftsführer "Conny Eggert" (3+, kat.F, 2050 m, 3.500 euro, záznamNee L´Amour (Egerton) a doběhla na 9. místě.

sweeticonSyndikátní stáj PMA Racing získala minulý týden v Deauville novou posilu, která nahradí do chovu odcházející Coffolu (So You Think). Prostřednictvím trenéra Václava Luky získala po druhém místě v prodejní Prix de Saint-Vaast en Auge (Class E, 4+, 1300 mAW, 19.000 €) čtyřletou hnědku SWEETICON (Sixties Icon).

V těchto dnech se s dostihovou kariérou rozloučily dvě nedávné svěřenkyně trenéra Václava Luky Rapet (Camacho) a Coffola (So You Think). Obě klisny našly svůj nový domoc v Hřebčíně Napajedla, kde rozšířily tamní mateřské stádo vlastníka hřebčína.

axanaNedělní Grosser Soldier Hollow Preis (L, 2 kl., 1400 m, 25.000 €) v Hannoveru nebyla pro náš turf zajímavá jen z pohledu vítězky Axana (Soldier Hollow), prvního blacktype vítěze z matky po Sleeping Indian (Indian Ridge). V dostihu totiž startovala i na Slovensku trénovaná O'ffensive (Anodin).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking