VichyListed NaganoGoldReprezentant stáje Syndikát V3J, čtyřletý svěřenec trenéra Ing. Václava Luky Nagano Gold (Sixties Icon), dnes v hlavním dostihu ve Vichy, Prix Hubert Baguenault de Puchesse - 7eme etape du Defi du Galop (Listed, 4+, 2400 m, 52.000 euro), ukázal, jak je mimořádným koněm. Theo Bachelot ho nechal v klidu cválat na konci osmihlavého pole a do cílové roviny zatočil na jeho vnější straně. Přibližně 400 metrů před cílem hnědý hřebec nastoupil a padesát metrů před cílem už mohl Theo Bachelot zdravit diváky. Nagano Gold, který byl čtvrtou šancí v dostihu (5,8:1) se stal vítězem Listed zadrženě o čtyři a půl délky! 

Vichy HermionaVýborně se dnes ukázala při svém debutu publiku ve Vichy svěřenkyně trenéra Dalibora Töröka Hermiona (Kitten´s Joy), která pod vedením žokeje Petra Foreta dokázala zvítězit v Prix de Bellerive (2 l., maiden, 1400 m, 18.000 euro, záznam dostihu), přičemž byla outsiderkou dostihu (78:1).

NaganoGVrcholem druhého dne pětidenního mítinku na závodišti ve Vichy bude ve 14:50 Listed Prix Hubert Baguenault de Puchesse na 2400 metrů o 52.000 euro. Po výborném třetím místě v Listed v Lyonu v ní bude usilovat o další blacktype úspěch zástupce stáje Syndikát V3J Nagano Gold (Sixties Icon), v jehož sedle bude poprvé Theo Bachelot.

Vichy RiskMajorJediným zástupcem českého turfu na závodišti ve Vichy dnes byl svěřenec trenéra Ing. Luky Risk Major (My Risk) v prodejní Prix de Saint - Menoux (4+, kat. E, 1400 m,  17.000 euro, záznam dostihu). Pětiletý zástupce stáje GM Electronic si v dostihu počínal dobře a doběhl třetí, dvě a půl délky za triumfujícím Le Rebel (Linngari) s Elaurou Cieslik.

Slovenske derby vitezoveVelký den dnes měla v bratislavském Starém háji stáj Lokotrans majitele Karla Jalového a trenér Luboš Urbánek. V jedničkových dostizích slovenského derby - mítinku totiž získali dvě vítězství a dvě umístění do třetího místa. Největší radost pochopitelně přišla úspěchem ve 26. Slovenském derby (Gd-3, 3 l. hř. + kl., 2400 m, 64.000 euro), kde o krk dominoval původně favorit Českého derby Mon Cheri (Makfi) v sedle s žokejem Jaroslavem Línkem, který se stal poprvé vítězem Slovenského derby, stejně jako trenér Luboš Urbánek.

vitelDnešních překážkových dostihů ve Vittelu se původně měli zúčastnit Váňovi se dvěma koňmi, ale Stafettino (It´s Gino) nestartoval a tak se Josef Váňa ml. objevil jen v sedle Deauveline (Bernebeau) v Prix de Badenweiler (5+, steeplechase, 4200 m, 17.000 euro). Potřetí letos ve Francii startující klisna ale svým soupeřům nestačila.

Maisons Laffitte PoliticumSvěřenec trenéra Šavujeva, Politicum (Lethal Force), zahájl svou kariéru startem na závodišti Maisons - Laffitte v Prix Duplex (2l., 1200 m, 27.000 euro, záznam dostihu). Zástupce Russian Racing Syndicate vedený Cristianem Demurem obsadil v sedmihlavém poli poprvé startujících koní šesté místo, necelých deset délek za vítězným Double Kodiacem (Kodiac) s Mickaelem Barzalonou.

Drazdany BelindaTooZ devíti koní v českém tréninku se dnes na mítinku v Drážďanech dostala nejvýše svěřenkyně trenérky Ing. Heleny Voršilkové Belinda Too (Tertullian). která v Rennen der wee.com – Mitteldeutsche Galoppserie 2018 (3+, handicap kat. IV, 1500 m, 5.000 euro, záznam dostihu) pod vedením Andrease Hellfenbeina vybojovala vítězství.  

Dnes, 13. července, se kulatých šedesátin dožívá chovatel, majitel a především bývalý dlouholetý prezident Jockey Clubu České republiky Ing. Václav Luka, muž, který stál v čele českého turfu dlouhých 17 let od dubna 1997, kdy převzal funkci po Miloši Balandánovi, až do konce roku 2013, kdy z funkce odstoupil.

V neděli čeká bratislavské závodiště sváteční mítink s 5 dostihy nejvyšší kategorie, vrcholící 26. ročníkem Slovenského derby. V něm se o zápis do historie pokusí vítězka Českého derby Blessed Kiss (Kentucky Dynamite), která by v případě úspěchu byla první klisnou, která získala ex-federální derby double.

MontjeuThirdVelkým úspěchem dnes skončil dostihový den PMU v Mostě. Prosázelo se totiž na něj dosud nejvíce eur ze všeh šesti dosavadních dostihových dnů PMU konaných v České republice - neoficální sázkový obrat se dostal přes 1,1 milionu euro. Třikrát se v rámci dostihového dne vítěz prosadil stylem start - cíl. Výjimkou nebyl ani hlavní dostih, Cena HIPODROMU MOST na 2200 metrů, kde tímto způsobem letos už podruhé na zdejší dráze triumfoval zástupce Rabbitu Trhový Štěpánov a svěřenec Allana Petrlíka Montjeu Third s žokejem Šafářem v sedle. Ten dnes dosáhl double a dvakrát zvítězil také Adam Florian.

derby 2018Tuto neděli by se měla vítězka 98. CPI PG Českého derby klisna Blessed Kiss (Kentucky Dynamite) postavit na start Slovenského derby. Není to žádným překvapením, protože sledujeme-li kroky vítězů posledních ročníků našeho derby, tak většina z nich po triumfu v Chuchli zkoušela své štěstí i ve slovenské edici. Čtyřem z nich se dokonce podařilo získat ex-federální derby-double, naposledy byl takto úspěšný Touch of Genius před 4 lety.

IntelloNedělní triumf Intellogenta v mílové Prix Jean Prat (Gr.1) byl prvním Gr.1 vítězstvím, kterého dosáhl potomek vítěze Prix du Jockey Club (Gr.1) Intello (Galileo). Plemeník, mající letos na dráze první tříleté, je již 12. synem Galilea, kterému se to podařilo.

MostLetošní druhý mostecký dostihový den sponzorovaný francouzskou sázkovou společností PMU, a celkově v českém turfu již šestý, se uskuteční již zítra od 11,30 hod. Jako obvykle je dostihům PMU vyhrazeno prvních pět položek programu. Startovní pole dostihů čítají 11 až 13 startujících. Hlavním dostihem letošního už čtvrtého dostihového dne na závodišti v Mostě je handicapová Cena HIPODROMU MOST, kde zástupce tříletého ročníku Be Mastera prověří pět starších koní na čele s Montjeu Thirdem.

Latina2Před 17 lety, 10. července 2001, byla v Hřebčíně Napajedela ve věku 24 let utracena jedna z nejúspěšnějších klisen na dráze i v chovu v historii českého a československého turfu LATINA, poslední dcera vynikajícího Masise (City), vnučka z Francie importované La Lézardé.

Pecka Martin3Na sklonku loňského roku koupila majoritní podíl ve společnosti Turf Holding, většinovém vlastníku společnosti Turf Praha a.s., který vlastní část chuchelského závodiště a prostřednictvím dceřinné společnosti TMM s.r.o. pořádá v Chuchli dostihy, rodina předního českého developera a realitního magnáta Radovana Vítka. Ten do funkce ředitele TMM angažoval pana Martina Pecku, dříve ředitele Equitana Resortu Martinice. S ním jsme si pár dní po derby povídali na téma chuchelského areálu a jeho budoucnosti.

rubens2Oba dva svěřenci trenéra Václava Luky, kteří dnes startovali v úvodním dostihu mítinku v Chantilly v Prix de la Ville de Chantilly (hdcp Class D, 5+, 2000 m, 52.000 €), získali dotované umístění. Rubens (oasis Dream) stáje Leram s Eddy Hardouinem skončil pátý, Mister Smart (Smadoun) Torstena Rabera, vedený Maximem Guonem, hned za ním.

Cove beachS dvěma svěřenci vyrazil trenér Jürgen Albrecht dnes do francouzského Aix-les-Bains a oba dosáhli na dotované umístění. Tříletá Cove Beach (Harbour Watch) skončila těsně čtvrtá v Prix Olivier Lecerf (maiden, 3, 1800 m, 14.000 €) a stejně stará Tina Belle (Jukebox Jury) obsadila páté místo v prodejní Prix des Bauges (3, 1800 m, 12.000 €).

german derby 2018Rok po triumfu Windstosse (Shirocco) se dnes ve 149. Deutsches Derby (Gr.1, 3 hř+kl., 2400 m, 600.000 €) prosadil po krásném souboji s Destinem (Soldier Hollow) jeho polobratr Weltstar (Soldier Hollow), vedený A. de Vriesem. Pro nás je mimořádně zajímavá rodina obou vítězů, neboť její kořeny najdeme v Napajedlích.

beau massaSlušně dopadla pro aktuálně nejlépe hodnoceného tříletka v českém tréninku Beau Massagot (Panis) jeho blacktype premiéra v barvách stáje Leram, kterou dnes s Theo Bachelotem v sedle absolvoval v Deauville v Qatar Prix Kistena (L, 3, 1200 m, 55.000 €, záznam).

slusoviceDruhému letošnímu dostihovému dni ve Slušovicích vévodily dva sprintérské testy na 1160 metrů. Oba vyhráli koně trenérů, jejichž svěřenci dnes ukázali během celého mítinku dobrou připravenost. Mezi juniory v Ceně stáje Březová dominovala svěřenkyně trenéra Nieslanika Moon Shot, jenž před měsícem debutovala na francouzské dráze Saint - Cloud. V Ceně Zlínského kraje pro tříleté a starší koně po boji triumfoval matador Nyani Tomba před tříletým Easy Riderem, kterého trénuje právě Miroslav Nieslanik. "Tombův" trenér Tomáš Váňa jako jediný zaznamenal ve Slušovicích double, zatímco mezi jezdci se totéž povedlo ž. Vendule Korečkové a také mladému Francouzovi Antoine Subiasovi.

Aktuálně nejlépe hodnocený tříletek v českém tréninku, stájí Leram na konci března po vítězství v prodejce za 45.050 € angažovaný Beau Massagot (Panis), se v neděli pokusí o zisk statusu blacktype koně v Qatar Prix Kistena (L, 3, 1200 m, 55.000 €).

everest hillZ trojice svěřenců Zdeno Koplíka, kteří dnes startovali na večerních dostizích v Marseille Pont de Vivaux, si nejlépe vedl osmiletý valach stáje Byliny Kindl Everest Hill (Tiger Hill), který ač v průběhu Prix de L'Ile Maire (hdcp Class G, 4+, 1500 mAW, 12.000 €) rozdal řadu délek, dokázal pod Ingrid Janáčkovou- Koplíkovou získat třetí místo.

Svetla hora2Dnešní den patřil převážně překážkovým dostihům na dráze ve Světlé Hoře. Hlavním chodem mítinku byla Cena Moravskoslezského kraje - II. ročník (5+, crosscountry, III. kat., 4600 m, 90.000 Kč). V cíli se naskytla divákům dramatická podívaná, když o vítězství usilovali dva koně. Páté prvenství v kariéře si nakonec připsal spolehlivý svěřenec trenéra Antonína Nováka TRIPOLIS (Varadar - Telephoto, Orpen) DS Malá Morávka, jenž měl v sedle prvního jezdce stáje Jana Odložila. Trenér Antonín Novák jako jediný z účastníků dostihů zaznamenal double. Radoval se také z vítězství klisny Sái Féi v závěrečném rovinovém dostihu, kterou úspěšně vrátil na dráhu.

eclipse stakes 2018Vrcholem dnešního dne, ale i celé sezóny na závodišti v Sandownu byl nejhohatší dostih tamního kalendáře Coral-Eclipse Stakes (Gr.1), 3+, 2000 m, 790.625 liber, záznam), jehož favoritem byl vítěz Dante Stakes Roaring Lion.

fotogalerie lysaFotografka Andrea Zavadilová pro vás připravila fotogalerii z pátečního mítinku na závodišti v Lysé nad Labem, jehož vrcholem byla steeplechase Memoriál Evy Palyzové.

MemorialEvyPalyzove dobehTřetím dostihovým dnem dnes skončila letošní sezóna pro závodiště v Lysé nad Labem. Osmý ročník jedničkové crosscountry Memoriálu Evy Palyzové (5+, crosscountry I. kat., 4600 m, 150.000 Kč) podle očekávání vyhrál svěřenec Josefa Váni a zástupce stáje Jasna BUONAROTTI (New Approach). Sedmiletý černý hnědák ke svému někdejšímu úspěchu v Gerschově memoriálu přidal další vítězství v dostihu nejvyšší kategorie, tentokrát na překážkách. Pod vedením žokeje Jana Kratochvíla, který na závodišti v Lysé nad Labem od roku 2014 už vyhrál sedmou velkou steeplechase, po boji o půl délky porazil svého vrstevníka Krocoleona. Dostihový den byl také úspěšný pro trenérku Lenku Horákovou, jejíž svěřenci dvakrát vyhráli a jednou byli druzí.

slusovice 5Druhý letošní dostihových den z celkem šesti plánovaných se bude konat na dráze ve Slušovicích už tuto neděli dopoledne. První z devíti zkoušek by měla být odstartována v 9,30 hodin. Na začátek programu se odběhnou dva dostihy přes proutěné překážky, na které pak naváže sedm rovinových dostihů. Hlavními dostihy jsou dvě zkoušky třetí kategorie na trati 1160 metrů. Šest juniorů se utká v Ceně stáje Březová, a hned po nich budou mít slovo tříletí a starší sprinteři v Ceně Zlínského kraje. Součástí odpoledne jsou také dva dostihy poníků.

GiovanniJednoho takového najdete v aktuální nabídce Katalogu plnokrevníků. Je jím pětiletý GIOVANNI (Ryan) umístěný ve dvou dostizích steeplechase cross-country v Pardubicích. Syn v jedničkách umístěné Gabky (Canon) začal svou kariéru ve steeplechase ve čtyřech letech a dosud absolvoval jen 6 startů.

Chaloupka vaclav2Ač se tomu nechce věřit, již 70. narozeniny dnes slaví Ing. Václav Chaloupka - žijící legenda českého turfu, čtyřnásobný vítěz Velké pardubické, jediný žokej který získal titul mistra sportu, jediný český žokej který dvakrát startoval ve Velké národní, též úspěšný klusácký jezdec, ale také šampión trenér, který vyhrál většinu významných včetně Československého derby (1987 - Dox), později též úspěšný pořadatel dostihů v Tochovicích a spolupořadatel v Karlových Varech, kde mj. pořádal v roce 1995 i České derby.

Seejagdrennen HamburgJedenáct dostihů se dnes odběhlo v Hamburgu, kde celý program zakončila atraktivní Seejagdrennen, při které účastníci přeplavávají potok. S netradiční překážkou se výborně vypořádal jediný zástupce českých stájí Peintre Elusif s Janem Faltejskem v sedle, který posléze silným finišem dostih vyhrál. Z dalších dvou českých koní startujících na rovinách získal páté místo debutant Vandross.

Longchamp MichalovyklisnyVýborný výkon podaly dnes vpodvečer v Longchamp dvě klisny v tréninku a majetku Jiřího Michala. Ten nasměroval do Prix du Vieux Colombier (4+, handicap kat. E, 3100 m, 21.000 euro, záznam dostihu), jak sedmiletou bělku Numero Treize (Stormy River) se Sophií Chuette v sedle, tak o dva roky mladší tmavou hnědku Zip Code (American Post), kterou vedl Sebastien Maillot.

svetla horaMVDr. Čestmír Olehla připravuje se svým týmem  na sobotu dráhu ve Světlé Hoře na Bruntálsku pro sedm dostihů. Na blok překážkových zkoušek naváže na samotný závěr odpoledne supervytrvalecká rovinová zkouška na 3300 metrů. Vrcholný dostih mítinku, druhý ročník Ceny Moravskoslezského kraje, přijde na řadu deset minut před 16. hodinou a vybojuje ho osm kvalitních překážkářů na čele s obhájcem vítězství Quatikim, Tripolisem, Celadonem a Borderlandem. Start prvního dostihu  je naplánován už na 13,10 hodin.  

Simsonova cena 2018Během května a června, prvních dvou měsíců, v nichž jsou vypisovány dostihy pro dvouleté, jsme na našich drahách viděli celkem 25 startů koní nejmladšího ročníku. Pomineme-li rok 2013, kdy část červnových dostihů pro dvouleté smetla povodeň, nenajdeme v polistopadové době žádnou sezónu, v níž by během těchto dvou měsíců absolvovali dvouletí u nás tak málo startů.

HamburgDva koně v českém tréninku se dnes prezentovali v handicapových dostizích na závodišti v Hamburgu. Kromě svěřence trenéra Albrechta Firestorma to byl také tříletý Korfu, kterého vedl pro stáj Dr. Charvát vítěz České derby Wladimir Panow. Oba koně ale skončili na posledních místech.

Dva koně v českém tréninku dnes startovali v Deauville a oba se domů vracejí s výdělkem. Kool and the Gang (Elusive City) stáje All 4 Blondes obsadil v Prix du Manoir Potier (Class D, 4+, 1300 m, 28.000 €, záznam) s C. Stefanem čtvrté místo a stejné umístění získala i Summer Dress (Bated Breath) stáje Hřebčín Krásné údolí v Prix du Cidre (hdcp, 3, 1200 m, 23.000 €, záznam) s Ingrid Janáčkovou-Koplíkovou v sedle. (miv)

olomouc1Před 42 lety, 4. července 1976, se konal poslední dostihový den na dráze v Olomouci - Lazcích. Dnem, během něhož se odběhlo 8 dostihů a v hlavním triumfoval pozdější vítěz Velké pardubické Václav s Václavem Chaloupkou v sedle, se uzavřela půl století dlouhá historie olomouckého závodiště.

Nyce boyVedle dvojice dvouletých koní, které včera v Deauville vydražil pro české majitele, získal bloodstock agent Christian Richner po skončení dražby ještě jednoho, velmi zajímavého dvouletka. Za 30.000 € koupil valacha Nyce Boy, syna v našich končinách velmi úspěšného plemeníka Jukebox Jury (Montjeu), otce Zoriany, Felixe, Stukeho, Djakky či Res Judicata. 

lysa zanrLetos potřetí a naposledy se mohou návštěvníci vypravit o státním svátku na závodiště do Lysé nad Labem, kde bude od 14. hodiny nachystáno osm dostihů včetně tří překážkových. Vrcholem odpoledne již tradičně v tomto čase bude jedničkový kros Memoriál Evy Palyzové, kde se utká sedm sedmiletých a osmiletých koní. Velmi dobře je obsazený rovinový dostih třetí kategorie na 1600 metrů a jedenáctku účinkujících uvidíme rovněž v dostihu EBF pro dvouleté koně, kde mají mírnou početní převahu plnokrevníci „Made in Czech Republic“.

Karlovy VaryFotografka Andrea Zavadilová pro vás připravila fotogalerii  z nedělního dostihového dne v Karlových Varech, jehož vrcholem byla zkouška pro tříleté a starší klisny,  Cena primátora města Karlovy Vary - 15. Letní cena klisen. V ní zvítězila Saša Stáje Lascar s ž. Vendulou Korečkovou v sedle. (mze)

lot 54Dnes začala v Deauville dvoudenní Vente d'Eté, červencová mixed dražba, z části věnovaná i dvouletým koním. Ve zmíněné  breeze-up části dnes patřil k nejaktivnějším kupcům bloodstock agent Christian Richner, který vydražil celkem šest dvouletých koní. Většinu z nich získal Richner pro své zahraniční klienty, dva dvouletci ale z Francie putují do České republiky.

WaldgeistV neděli se v Saint-Cloud odběhl jeden z vrcholů tamního kalendáře, 400 tisíci eur dotovaná Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1). Vedle ní byla na programu i další grupová zkouška Prix de Malleret (Gr.2). V obou se prosadili potomci klisny Waldlerche (Monsun), klisny, pocházející z rodiny vzešlé z Napajedel.

liberec zavodistePřed 52 lety, 3. července 1966, se konaly poslední dostihy v Liberci. Provizorní závodiště, zřízené v místě v objektu tamního letiště, uspořádalo pod hlavičkou Státního závodiště Praha dva dostihové dny s cílem zpopularizovat dostihový sport i na severu Čech.

Gryffichop CompiegneDnešních dostihů v Clairefontaine se měli původně zúčastnit dva zástupci stáje Lokotrans, ale Lamum (Samum) ke své zahraniční překážkové premiéře nakonec nenastoupil. Smůla provázela také minule čtvrtého v Listed Gryffichopa (Soave), do jehož sedla byla angažována Nathalie Dessouter, která ho vedla loni při jeho posledním vítězství.

Letnicenaklisen dobehKarlovy Vary nepatřily dnes jen Filmovému festivalu, ale také výborným klisnám v tradičním měření sil zástupkyň tříletého ročníku se staršími, Letní ceně. K očekávanému souboji letos neporažených čtyřletých  Coffoly a Saši nakonec ale nedošlo, protože prvně jmenovaná klisna neměla svůj den. Reprezentantka hnědomodrých barev Stáje Lascar Saša ale nezklamala a potřetí letos ukázala soupeřům v cíli záda. Na zdejší dráze tak získala po Ceně Masise další velké vítězství. Ve druhém vrcholu odpoledne na míli dokázal Sir Sun stáje Lokotrans přemoci dosud neporaženého Hidden Flamea.

Magyar derbyDnes vpodvečer konané 96. Magyar Derby (Gd-1, 3l., hř. + kl., 2400 m, 14 mil. Ft) skončilo trochu nečekaným výsledkem, i když vítězný Esti Fény (Pigeon Catcher) letos nikdy nechyběl mezi prvním třemi koňmi v důležitých dostizích. Naposledy byl totiž druhý za favoritem derby Csalánem (Out Loud) v Alagi díj.

AlBustan Merano2České žně pokračovaly v Meranu i během druhého dne mítinku. Stejně jako včera tři ze čtyř překážkových dostihů vyhráli zástupci českých stájí a trenérů, přičemž ve čtvrtém dostihu zvítězil Josef Bartoš. V hlavním chodu mítinku rozšířil počet svých vítězných dostihů v řadě za sebou na počet sedm reprezentant stáje Lokotrans a svěřenec trenéra Popelky Al Bustan (Medecis), jenž dokázal v Gd1 dostihu porazit koně trenéra Macaireho. V Al Bustanově sedle byl Jan Faltejsek, který ještě vyhrál graded dostih pro čtyřleté se Santo Cerrem. 

Polske derbyNávštěvníci varšavského závodiště Sluzewiec dnes přihlíželi velkému boji v Derby – Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  (Gd-1, 3l. hř. + kl., 2400 m, 175.000 zl, záznam). Velmi těsné vítězství o krátkou hlavu v něm vybojoval favorizovaný Fabulous Las Vegas (Air Chief Marshal) se S. Mazurem v sedle před Cape Ducatem (Worthadd). 

greaty lion2Vedle bohaté účasti českých koní v Itálii se dnes český zástupce, respektive zástrupkyně, objevil i v Saint-Cloud. V tamní Prix Silnet (Class 2, 3, 1600 m, 28.000 €, záznam) skončila Greaty Lion (Pedro the Great) Torstena Rabera s Eddy Hardouinem pátá.

Před 21 lety, 1. července 1997, zemřel po dlouhé nemoci jezdec, trenér a též dostihový rozhodčí Kamil Kuchovský, jedna z legendárních postav překážkových dostihů v České republice, nezapomenutelný účastník 14 ročníků Velké pardubické. Zemřel 4 dny po 57. narozeninách.

takarazukakinen 18V červnu japonský grupový program trochu zvolňuje, ale nabízí sérii dostihů vypsanou již pro tříleté a starší, včetně dvou na nejvyšší úrovni a to hned první neděli v mílovém Yasuda Kinen (gr.1) a poslední neděli v 2200m Takarazuka Kinen (gr.1). Nutno konstatovat, že stakes tříletí mají za sebou náročné jaro a jejich realizační týmy se většinou v této fázi sezóny mezigenerační konfrontaci raději ještě vyhnou. Technické výsledky a záznamy dostihů najdete jako obvykle zde.

Champ de Bataille MeranoPrvní den významného meranského mítinku se zástupcům českých stájí dařilo na výbornou. Úspěchy slavili svěřenci trenérů Josefa Váni (vyhrál dva dostihy) a Radka Holčáka. Ve vrcholu mítinku, 10. Gran Corsa Siepi d´Italia, dominoval výborným finišem bělouš Champ de Bataille (na snímku) před dvojicí Holčákových svěřenců Flower of Love a Brog Deasem. V siepi grupy 2 pro čtyřleté nejvyšší příčky obsadili svěřenci velkokarlovického trenéra a stáje K-K Metal, a.s. Start - cíl totiž dominoval Stuke před Dajukou. Zítra pokračuje mítink v Meranu čtyřmi velkými dostihy.

MeranoVrchol letní části sezóny čeká o  víkendu závodiště v Meranu, kde se odběhne šest překážkových graded a listed zkoušek. Vrcholem každého dne je dostih grupy 1 o 54.000 euro. V sobotu to bude Gran Corsa Siepi d´Italia s účastí mj. Brog Dease a v neděli Grande Steeple – Chase d´Europa, kde bude na startu také loňský vítěz Gran Premio Merano Al Bustan.

arqana july 2015Francouzská dražební společnost Arqana zveřejnila katalog na svou Vente de Yearlings d'Aout, srpnovou dražbu ročků, která je nejelitnější dražbou svého druhu na evropském kontinentu. V katalogu dražby, která se bude konat od 18. do 20. srpna, je uvedeno 345 ročků.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking