Ještě před dvěma lety působilo ve slovenském chovu 9 plnokrevných plemenných hřebců a před 15 lety stálo v chovu našich východních sousedů dokonce 22 plemeníků. Dnes, měsíc po zahájení připouštěcí sezóny, mají licenci pro působení v tamním plnokrevném chovu pouze 3 hřebci.

 
Navíc z této trojice má jeden hřebec jen licenci vydanou pouze pro vlastní klisny. Oním hřebcem je osmiletý hnědák ELITER, syn vítěze Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), Irish Derby (Gr.1) či Irish Champion Stakes (Gr.1) Dylana Thomase (Danehill) a listed umístěné Nellie Nolan (Storm Cat), která je též matkou úspěšné sprinterky stáje Meridian Eastern Light (Danehill Dancer). Samotný Eliter toho však na dráze mnoho neukázal. Nezvítězivší reprezentant stáje Slovak Invest získal z 11 startů 2 dotovaná umístění a vydělal 1.265 €. Největším úspěchem jeho kariéry bylo čtvrté místo ve Starohájském kritériu (L) v roce 2014, v němž na vítězného Kilworda ztrácel téměř 14 délek.

Podstatně zajímavějším hřebcem je čtrnáctiletý CALMING INFLUENCE (King's Best), působící v chovu Hřebčína Kobylany. Vítěz Godolphin Mile (Gr.2) a polobratr Gr.2 vítěze Steel Light (Stravinsky) zahájil chovnou kariéru v Kobylanech již v roce 2011, poté působil v polském Krasne a v roce 2016 i u nás v chovu Hřebčína Střelice a jeho nejúspěšnějším potomkem je vítězka Ceny Arvy (L) a šampiónka koní slovenského chovu Mooreen.

Třetím v nabídce je ve Dvorníkám působící čtrnáctiletý YPSILON KING (Hawk Wing), vítěz rakouských Trial Stakes (L) a čtvrtý ze Slovenského derby (Gd3), který získal status blacktype koně třetím místem v Preis des Casino Baden-Baden (L) v Německu. Celkem získal 6 vítězství ze 40 startů a 64.541 € na rovinách, dvakrát startoval v dostizích přes proutěné překážky, kde získal jedno vítězství a jedno umístění a vydělal 1.345 €. (miv)

Inzerce

 Plemeníci ve službě Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com
 
AMICO FRITZ  Fasliyev - Arctic Appeal   Hřebčín Napajedla 
DUX SCHOLAR  Oasis Dream - Alumni  DARHORSE 
EGERTON  Groom Dancer - Enrica  Hřebčín Napajedla 
CHARDONNEY TCHEQUE  One Cool Cat - Genevale  Hřebčín Napajedla 
MAJESTIC MISSILE  Royal Applause - Tshusick  DARHORSE 
MIKHAIL GLINKA Galileo - Lady Karr  DARHORSE 
POUVOIR ABSOLU  Sadler's Wells - Pine Chip  Hřebčín Napajedla 
ROSENSTURM Monsun - Roseate Wood Vítězslav Vanda
SLEEPING INDIAN  Indian Ridge - Las Flores  Halenkovice 
ZAZOU Shamardal - Zaza Top DARHORSE


Odkaz u každého plemeníka je přímo na službu Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com. Pokud na serveru nenajdete svou klisnu, pro níž byste službu chtěli využít, kontaktujte provozovatele serveru na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a klisna bude obratem přidána do dabatáze. Databáze aktuálně čítá přes 670 tisíc plnokrevníků.
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking