NascheV pondělí se v Lysé nad Labem uskutečnil čtvrtý letošní dostih pro dvouleté Cena EBF. Jistě o délku a čtvrt před polským ryzákem Locomotive (French Fifteen) se v něm prosadila v Německu narozená černá hnědka NASCHE (Isfahan) stáje Tahlo Šefraný, kterou majitel zakoupil za 3.500 € na říjnové dražbě v Baden-Badenu.

Čeští odchovanci jsou letos v rovinových dostizích o něco méně vidět. Jedním z důvodů je i dlouhodobý pokles jejich počtu a podílu na všech startujících - během prvních 12 dostihových dnů letošní sezóny tvořili domácí odchovanci jen 39% všech startujících a získali jen zhruba pětinu vypsaných dotací.

Miss zouKrabčický plemeník ZAZOU (Shamardal), který má letos na dráze první ročník tříletých, se včera dočkal dalšího vítěze. Polská odchovankyně H. Kopela MISS ZOU (z Masterpiece po Elnadim) po třech umístění získala své první vítězství, když jistě o půldruhé délky vyhrála mílový dostih III grupy o 13.125 zlotých.

Zítra se v Epsomu odběhne 241. ročník nejslavnějšího derby na světě - toho, které se stalo vzorem pro modré stuhy ve většině zemí s dostihovým provozem. Bude v mnohém jiné - bez diváků, bez hlavní předzkoušky Dante Stakes a také v termínu, který je zhruba o měsíc pozdnější než ten tradiční. V porovnání s loňským ročníkem bude i rodokmenově pestřejší.

night of thunder2Vycházející hvězda týmu plemeníků společnosti Darley ryzák NIGHT OF THUNDER, kterému se s prvním ročníkem potomků povedl skvělý start a je dnes nejlákavějším synem Dubawiho (Dubai Millennium) v chovu, bude ve svém evropském domově připouštět i limitovaný počet klisen v čase připouštěcí sezóny na jižní polokouli.

Rate5Vítězstvím v klasické Velké jarní ceně udržel čisté konto z českých drah i pozici lídra ročníku tříletý hnědák ze stáje Jiřího Trávníčka Rate. Hřebec, kterého majitel společně s bloodstock agentem Tomášem Jandou vybrali na říjnové dražbě ročků v Deauville, si zaslouží pozornost i díky svému zajímavě postavenému rodokmenu.

kew gardensVítěz anglického Saint Leger z roku 2018 KEW GARDENS (Galileo) ukončil  dostihovou kariéru. Dnes už bývalý svěřenec Aidana O'Briena rozšíří od příští připouštěcí sezóny nabídku překážkových plemeníků irského Coolmoru, kde bude vedle Capri, Idaho, Imperial Monarch, Mahler, Order of St George a Soldier of Fortune sedmým synem multišampióna plemeníků Galilea (Sadler's Wells).

Tiz the lawVítěz Belmont Stakes (Gr.1), které se letos kvůli koronaviru běžely jako první dostih amerického trojkoruny a na zkrácené distanci, hnědák TIZ THE LAW bude po skončení dostihové kariéry působit v chovu americké pobočky Coolmoru na Ashford Stud. Dostihovou kariéru však dokončí v barvách současných majitelů Sackatoga Stable.

shamalgan 625Byl jedním z nejlepších, pokud ne vůbec nejlepším koněm v novodobé historii České republiky. Dvojnásobný Kůň roku Shamalgan (Footstepsinthesand), který se jako první a zatím i poslední kůň v českém tréninku dokázal umístit v klasickém dostihu ve Francii, patřil k miláčkům chuchelského publika. Budou jimi i jeho potomci?

foal regine 2020V Centru Darhorse v Krabčicích se v pondělí po osmé hodině večerní narodilo poslední tamní letošní hříbě. Je jím hřebeček po Mikhailu Glinkovi (Galileo) z dvojnásobné vítězky na překážkách a v jedničkových proutěnkách i steeplechase umístěné Regine (Oscar), prvním potomku dvojnásobné vítězky Velké pardubické Registany (Tauchsport). Jeho chovatelem je Wrbna Racing.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking