napajedla pozvanka2018Hřebčín Napajedla pořádá ve čtvrtek 27. září Chovatelský den, jehož součástí bude tradiční přehlídka plemenných hřebců, ročků, klisen s odstávčaty i samotných odstávčat. Areál hřebčína bude otevřen od 10.00, přehlídka začne o hodinu později. (miv)

magyar oaks 2018Výborně si v Maďarsku vede tříletá odchovankyně dr. Eduarda Kubíčka CONTESSE (Fast and Furious), která po pátém místě v Magyar Derby (HUN Gd1) finišovala předminulou neděli třetí v tamní verzi Oaks - Magyar Kancadíj (HUN Gd2).

AmyndasNa den přesně před 15 lety, tedy 2. srpna 2003, se v Turecku na dráze v Istambulu běžely Mimar Sinan Stakes, Gr.3 dostih na 2200 metrů. V novém tureckém rekordu se v dostihu prosadila tříletá domácí odchovankyně Eylul Firtinasi, dcera plemeníka Apple Tree a v Německu narozené Improvisation, dcery napajedelského plemeníka Amyndase.

napajedla historyPan Ondera na serveru turf.sk polemizuje o pravdivosti informací zveřejněných na serveru dostihy.fitmin v článku Deutsches Derby vyhrál Weltstar, hřebec z napajedelské rodiny. Jeho článek je skvělou ukázkou výborné badatelské práce, nicméně se téměř nevěnuje předmětu jím navozeného sporu, jímž je otázka, do jaké míry je možné rodinu Orszy označit za rodinu napajedelskou.

Dylanka pooaksTři vítězství v řadě, korunované triumfem v klasickém dostihu - to je vizitka tříleté hnědky stáje Hany Horčičkové Dylanky, klisny, která k nám našla cestu z irské dražby ročků, kde jí Tomáš Janda získal za velmi příhodných 2.200 eur.

Cunco2Loňský vítěz Classic Trial Stakes (Gr.3) čtyřletý Cunco, první startovavší potomek Frankela (Galileo) a také jeho první vítěz, se stane prvním Frankelovým synem v chovu v Jižní Americe. Hřebec, jehož chovatelem i majitelem je Don Alberto Corporation, byl na dva roky pronajat chilskému Haras Santa Monica.

IntelloNedělní triumf Intellogenta v mílové Prix Jean Prat (Gr.1) byl prvním Gr.1 vítězstvím, kterého dosáhl potomek vítěze Prix du Jockey Club (Gr.1) Intello (Galileo). Plemeník, mající letos na dráze první tříleté, je již 12. synem Galilea, kterému se to podařilo.

WaldgeistV neděli se v Saint-Cloud odběhl jeden z vrcholů tamního kalendáře, 400 tisíci eur dotovaná Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1). Vedle ní byla na programu i další grupová zkouška Prix de Malleret (Gr.2). V obou se prosadili potomci klisny Waldlerche (Monsun), klisny, pocházející z rodiny vzešlé z Napajedel.

coolmore zanrIrský chovatelský gigant jménem Coolmore a jeho plemeníci ovlivňují dostihy takřka ve všech koutech této planety. Nejmarkantněji je to vidět v Derby, a to zásluhou Sadler's Wellse a jeho synů, kteří se stali celosvětově nejvýznamnějším zdrojem třídových koní pro distanci 2400 metrů.

GouvernantV Kolíně nad Rýnem se dnes běžel Oppenheim Union-Rennen (Gr.2, 3, 2200 m, 70.000 €), nejvyznamnější trial na německé derby. Lehce o 3/4 délky před Destinem (Soldier Hollow) se v něm prosadil WELTSTAR (Soldier Hollow), pocházející z jedné z nejúspěšnějších německých rodin, kterou v Německu založila dcera napajedelské odchovankyně.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking