foal queenofbeaufay24Jak dnes informoval facebookový profil Haras de Beaufay, přivedla vítězka Českého derby 2022 ryzka QUEEN OF BEAUFAY (Zarak) na svět prvního potomka. Čtrnáctého dubna se jí narodila klisnička po vítězi Prix Ganay (Gr.1) či Grand Prix de Chantilly (Gr.2) Mare Australis (Australia), který stejně jako kdvojnásobná české klasická vítězka a dosud nejúspěšnější odchovankyně Jiřího Trávníčka a jeho Haras de Beaufay v chovu debutoval. Letos bude klisna partnerkou francouzského derby vítěze Intella (Galileo). Queen of Beaufay z 6 startů získala 4 vítězství (všechna v dostizích nejvyšší kategorie), jedno druhé místo při debutu a neumístila se pouze v závěrečném startu v listed dostihu ve Francii.

foal polynanta24bDesetiletá hnědka POLYANTA (Soldier of Fortune), vítězka Oaks v Česku i na Slovensku, včera přivedla na svět dalšího, již čtvrtého potomka. Klisně působící v chovu Haras de Beaufay pana Jiřího Trávníčka se narodil hřebeček po francouzském klasickém vítězi Victor Ludorum (Shamardal).

night tornadoNováček v nabídce tuzemských plemeníků ryzák Night Tornado (Night of Thunder), působící v Hřebčíně Střelice, má za sebou úspěšný start. K hřebci, který se stal historicky prvním koněm v polském tréninku, jenž vyhrál listed dostih ve Francii, zamířila řada atraktivních klisen a první zástupce Dubawiho (Dubai Millennium) krve v českém chovu má už i první březí partnerku. Tou se stala dvojnásobná vítězka Girl of Fire (Firebreak).

foal Faliraki24Už osm hříbat přivítal letos na svět chovatel Vítězslav Vanda, v jehož chovu se rodí jak hříbata vlastního chovu, tak i potomci klisen, které k němu chovatelé přivezli na připuštění jedním z dvojice prověřených plemeníků, kteří v Doubravách působí. Jeden z nejzajímavějších přírůstků přivedla na svět nová posila Vandova chovu hnědka Faliraki (Zazou), jedna z nejúspěšnějších klisen tuzemského chovu posledních let, která na dráze dokázala vyhrát dva jedničkové dostihy na rovinách a jeden na proutěných překážkách.

Na podzim loňského roku se z působení ve francouzském Haras de Beaufay Ing. Jiřího Trávníčka vrátilo do Česka několik klisen jedničkové výkonnosti, které v chovu majitele DS Pegas uvolnily místo novým nadějím, Jednou z nich byla i vítězka Oaks Sedmikraska (Excellent Art), kterou získal Hřebčín Vlachovice.

Stradivarius2V zahraničí letos najde svého partnera i početná ekipa klisen v chovu současného prezidenta Jockey Clubu Dr. Jiřího Charváta. V jeho mateřském stádě dnes převládají klisny s potenciálem pro produkci překážkových koní, které míří za špičkovými překážkovými plemeníky ve Francii, návštěvu matek v rukou českého chovatele ale očekává i britský National Stud. Jedna z Charvátových klisen bude připuštěna jeho aktuálně největší hvězdou, šampiónem evropských vytrvalců Stradivariem (Sea The Stars).

foal Rolando ArakanieDo oficiálně již čtvrté, ale vzhledem k pozdnímu nástupu před 3 lety a připuštění jediné klisny, která navíc nepřivedla na svět potomka, prakticky třetí připouštěcí sezóny vstoupil letos hnědák ROLANDO (Campanologist). Hřebec, působící v chovu Viktora Eichlera ve Světlicích, se kromě rostoucího  zájmu chovatelů o své služby může těšit z taktéž se zvyšujícího počtu potomků. Letos už přišli na svět čtyři, dva z nich přímo u hřebcova držitele.

Lady MazieJednou z nejzajímavějších klisen, které letos obohatily plnokrevný chov u našich slovenských sousedů, je šestiletá hnědka irského původu LADY MAZIE (Excelebration). Její chovnou hodnotu dělá nejen vysoká třída, ale také rodokmen a v něm z našeho pohledu především fakt, že je polosestrou Koně roku a nejlepšího plnokrevníka v českém tréninku Ponntose (Power).

Hard FighterV tuzemském chovu už působí 21 plemeníků. Nejnovějším přírůstkem, který na sklonku března obdržel licenci pro plnokrevný chov, je dvanáctiletý hnědák českého chovu HARD FIGHTER, který stojí na stanici Kovanice u svého chovatele Zdeňka Rathouského. Hřebec je synem svého času nejžádanějšího plemeníka v českém chovu Tiger Cafe (Sunday Silence) a odchovankyně německého Ammerlandu klisny nestartovavší Hard Fight, dcery vítěze Deutsches Derby hřebce Luigi (Home Guard).

GalinariJedním z nejsledovanějších letošních hříbat je bezesporu syn klisny Galantery (Tobougg) po střelickém Eagle Topovi (Pivotal), který přišel na tento svět 9. února v Hřebčíně Vlachovice. Hřebec z chovu pana Petra Karlíka je totiž pravým bratrem vítěze Slovenského derby, obou ex-federálních St. Legerů a Koně roku 2022 Gaspariniho.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net