Ještě v loňském roce připouštěl za 250.000 dolarů a byl nejdražším plemeníkem v USA. Před letošní sezónou ale jeho poplatek klesl o plných 100 tisíc a pro příští rok bude lacinější o dalších 50 tisíc dolarů. Přesto devatenáctiletý WAR FRONT (Danzig) zůstává nejdražším plemeníkem v nabídce slavné Claiborne Farm.

V loňském roce se Egertonovi (Groom Dancer) poprvé v jeho kariéře podařilo získat titul šampióna plemeníků v kombinovaném žebříčku výsledků na rovinách i překážkách. Stejně titul má letos i díky Talentovi už nyní jistý jistý, otevírá se před ním ale i šance na to stát se, bohužel už in memoriam, i šampiónem rovinových plemeníků.

Palace pier3Newmarketský Dalham Hall Stud, patřící do skupiny hřebčínu v majetku šejka Mohammeda, získal novou výraznou posilu. Od příští sezóny v něm bude připouštět aktuálně nejlépe hodnocený mílař světa a pětinásobný Gr.1 vítěz Palace Pier, syn jedné z mladých senzací mezi plemeníky Kingmana (Invincible Spirit).

V USA už začínají jednotlivé hřebčíny pomalu zveřejňovat své ceníky na příští připouštěcí sezónu. Včera tak učinil i lídr tamního trhu Ashford Stud, spadající pod křídla mocného Coolmoru. Navzdory poměrnému optimismu na trzích s plnokrevníky vstoupí většina tamních plemeníků do nové sezóny s nižším připouštěcím poplatkem, než jaký měli letos.

Japonský chov získal dalšího zajímavého plemeníka. Jak dnes publikovaly European Bloodstock News, do země vycházejícího slunce se za chovnou kariérou stěhuje letošní vítěz 2000 Guineas (Gr.1) POETIC FLARE (Dawn Approach). Do svých služeb jej získala Shadai Stallion Station.

Nedělní mítink v Kincsem Parku nepřinesl jen dalšího vítěze pro Eagle Topa (Pivotal), ale ještě větší úspěch pro krabčického ZAZOU (Shamardal), jehož syn Golden Boy se jako jediný domácí odchovanec postavil na start největšího maďarského dostihu pro dvouleté.

SilenusStřelický plemeník EAGLE TOP (Pivotal), kterému letos přicházejí na dráhu první dvouletí narození po hřebcově příchodu do českého chovu, má dalšího vítěze. Po Česku a Polsku bodoval jeho potomek i v Maďarsku, kde v neděli vyhrál dostih na 1400 metrů.

Lord of englandNěmecký chov se letos potýká s velkými ztrátami. Poté, co v dubnu na srdeční slabost odešel vítěz Deutsches Derby a vynikající plemeník Adlerflug (In The Wings), se tamní chovatelé budou muset obejít i bez služeb dalšího skvělého plemeníka Lord of England (Dashing Blade). Ten uhynul ve věku 18 let taktéž kvůli srdeční slabosti.

Modus vivendiNejžádanější český plemeník posledních dvou sezón, v Hřebčíně Střelice působící ryzák Eagle Top (Pivotal), se dočkal druhého vítěze. Po zářijovém vítězství Gaspariniho ve Velké Chuchli se z kategorie nezvítězivších vyčlenil v Česku narozený, ale v Polsku trénovaný Modus Vivendi z chovu J. Zalewské.

korokPříběh Koroka, trojnásobného vítěze Velké pardubické, který dosáhl mimořádných úspěchů navzdory vrozené deformaci přední končetiny, je notoricky známý. Korok a Velká pardubická - to ale nejsou jen ona tři vítězství a jedno „štycnutí“ před Taxisem, ale také dlouhá řada koní, kterým v žilách kolovala Korokova krev a kteří se o zisk nejtěžší domácí steeplechase pokoušeli. Následující řádky přinášejí ohlédnutí za Korokovou chovnou kariérou a jeho vlivem na Velkou pardubickou.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net