Silvery MoonTrenér Karel Germič se svou partnerkou Janou Bečkovou se znovu pokusí odchovat strakaté hříbě. Pro obě své chovné klisny Airfare (Fairlypi) a Medulu (Rakti) letos za partnera vybrali unikátně zbarveného hřebce Silvery Moon, působícího v německém chovu.

Před 11 dny začala letošní připouštěcí sezóna. Ta loňská přinesla bohužel další výrazný pokles počtu připuštěných klisen a hlavní otázkou před letošní je, zda tomu bude tak i letos. Ač je pokles dlouhodobým trendem, do loňské sezóny výrazně zasáhla pandemie, která sice v porovnání s loňským rokem u nás výrazně zesílila, její vliv na chovatelská rozhodování slábne.

foal fiorhead21Hříbata po českých plemenících se rodí i v zahraničí. Vítězka Jarnej ceny kobýl FIORHEAD (Mujahid), která v prvních třech letech své chovné kariéry byla partnerkou napajedelských hřebců, v pondělí porodila své druhé hříbě - krásného hřebečka ryzáka po Pouvoir Absolu (Sadler's Wells). Narodil se na Slovensku v Šajdíkových Humencích u MVDr. Jitky Válkové. 

foal delightmyfireV úterý 23. února ve 22:20 se jedné z nejvýraznějších postav překážkových dostihů posledních let klisně Delight My Fire (Way of Light) narodil první potomek. Otcem hřebečka je v chovu ve Starém Městě působící Limario (Areion) bývalý šampión dvouletých hřebců v Německu.

foal hermiona Zoffany21Francouzský Haras de Beaufay není jen domovem klisen jeho vlastníka Jiřího Trávníčka, ale i několika dalších matek, patřících českým chovatelům. Stejně jako v ostatních hřebčínech i v Beaufay je současné období plné práce, ale i radostí a nadějí - rodí se nová hříbata. Snímky několika z nich zveřejnil hřebčín na svém FB účtu.

foal sunofgracie 21 mDnes nad ránem přivítal moravský chovatel a pořadatel dostihů v Brně Josef Vymazal nový přírůstek ve svém chovu. Jeho třináctiletá chovná klisna Sun of Gracie (Ivan Denisovich) přivedla na svět kobylku po krabčickém Mikhailu Glinkovi (Galileo). Hříbě je pravou sestrou skvělé Slivky, šampiónky tříletých klisen na Slovensku.

Připařovací plán Hřebčína Napajedla sice dozná kvůli nečekanému odchodu Egertona (Groom Dancer) ještě několik změn, jedno z nejzajímavějších tamních spojení již ale bylo realizováno. Koně roku 2016 a šampiónku Dally Hit (Ad Valorem) připustila tamní jednička ryzák Wireless (Kentucky Dynamite).

foal wireless 2Jednička napajedelského týmu plemeníků, v loňském roce v chovu debutující ryzák Wireless (Kentucky Dynamite), má druhého potomka. Nepřišel ale na svět u nás, nýbrž ve francouzském Haras De Saint Arnault, kde se rezavý hřebeček narodil klisně v majetku Westminster Race Horses Diamond Lyra (Choisir). 

krabcice zanr4Společnost Acton s.r.o., vlastník krabčického Centra Darhorse, je aktuálně největším chovatelem anglického plnokrevníka v Česku. Do letošní připouštěcí sezóny, která začala před třemi dny, vstupuje se 17 chovnými klisnami, které si mezi sebou rozdělí trojice krabčických plemeníků.

Pivotal2Newmarketský Cheveley Park Stud, který je již 24 let jeho domovem, včera oznámil penzionování své hvězdy - osmadvacetiletého ryzáka Pivotala (Polar Falcon), nejúspěšnějšího plemeníka v bohaté historii hřebčína. Otec střelického Eagle Topa měl a má nemalý vliv i na český turf.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking