foal reglisse 2018 2Jedna z mála klisen v našem chovu, které zdobí umístění v blacktype dostihu, osmiletá bělka Reglisse (Verglas) v chovu Jiřího Charváta, přivedla předminulý týden na svět dalšího již čtvrtého potomka. V Hřebčíně Napajedla se jí 7. února narodila kobylka, jejímž otcem je trojnásobný Gr.1 vítěz Hunter's Light (Dubawi).

foal highviolet shamalganV Hřebčíně Střelice přišli od pátku na svět dva první potomci dvojnásobného Koně roku ČR a Gr.1 vítěze v Itálii a třetího z francouzské Velké jarní ceny Shamalgana (Footstepsinthesand), narozené z jeho loňského působení v chovu dr. Eduarda Kubíčka v tamním hřebčíně.

eagletopDnes oficiálně začala připouštěcí sezóna 2018 v chovu anglického plnokrevníka, která potrvá do 15. července. O licenci bylo zažádáno u 28 plemenných hřebců, k 16. únoru má všech 28 plemeníků uděleno osvědčení k připouštění a může připouštět. Počet plemenných hřebců oproti loňsku poklesl a je nejnižší v tomto století.

foal leypercy 2018Trojnásobná klasická vítězka a Nejlepší tříletá klisna sezóny 2013 Ley Percy (Sir Percy), kterou pro svůj chov získal po skončení její dostihové kariéry pan Zdeněk Kavka, přivedla 8. února v Irsku na svět svého prvného potomka - kobylku po Canford Cliffs.

toronado2Druhým partnerem dvojnásobné klasické vítězky a listed umístěné v Itálii Dumnonie (Silver Frost), polosestry skvělého My Old Husbanda, bude osmiletý hnědák Toronado (High Chaparral), stojící na Haras de Bouquetot ve Francii, kde připouští za 12.000 €.

Barkaa2Včerejší Prix de la Californie, listed dostih pro tříleté na 1600 metrů na all-weatheru v Cagnes-sur-Mer, o délku získala hnědka Barkaa (Siyouni), dcera úspěšné chovné klisny Dentelle (Apeldoorn), matky My Old Husbanda (Gentlewave), Dumnonie (Silver Frost) a Dominiqua (Motivator).

MukhadramAnglický Nunnery Stud, patřící pod Shadwell Stud šejka Hamdana Al Maktouma, je letos cílem dvojice předních klisen v českém chovu. Za tamními plemeníky vyrazí čtyřnásobná klasická vítězka Arganta (Monsun) a druhá z Českého derby Krasava (Moonjaz).

foal brittany 2018Také v Centru Darhorse již přivítali první letošní nové přírůstky. Prvním hříbětem z chovu centra, které se letos narodilo, je klisna po nejžádanějším plemeníkovi předloňské sezóny Zazou (Shamardal) z dvojnásobné klasické vítězky Brittany (Mujahid).

mizzen mastBělouš Mizzen Mast (Cozzene), donedávna jediný plemeník na americké pobočce Juddmonte Farm, nyní mající silnou konkurenci v podobě šampióna Arrogate (Unbridled's Song) a pro nás především otec v Centru Darhorse působícího Midshipse, má již 50 potomků - vítězů blacktype dostihů.

Jako na houpačce - tak by se dala třemi slovy zhodnotit Stormy Jailova chovná kariéra. Po průměrném zájmu v úvodních dvou ročnících měl v následujících třech ročnících v součtu pouhého jediného startovavšího potomka. V roce 2014 byl naopak nejžádanějším hřebcem, předloni pak kvůli zdravotním problémům nepřipouštěl a loni dostal 21 klisen.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking