kenyattaZatímco u nás již sezóna skončila 11. listopadu, polská skončila až tomto víkendu. Nedělní závěrečný mítink přinesl i pozitivní zprávu pro český chov prostřednictvím triumfu dvouleté Kenyatty v "Gonitwe dla 2-letnich koni II. grupy" o 15.750 zlotých na 1000 metrů.

MedagliadOro2Excelentní sezónu má za sebou osmnáctiletý plemeník americké Jonabell Farm a vedle Kitten's Joy nejúspěšnější reprezentant Sadler's Wellsovy linie na americkém kontinentu Medaglia d'Oro (El Prado), díky které chovatelé za jeho služby v příští sezóně výrazně připlatí.

amico fritz3Novou posilou napajedelského týmu plemeníků bude v nadcházející připouštěcí sezóně jedenáctiletý sprinter AMICO FRITZ (Fasliyev - Arctic Appeal, Ahonoora), otec letošní vítězky Ceny zimní královny a Ceny Masise Love Connection. Hřebce, dosud působícího v německém a francouzském chovu, si Hřebčín Napajedla pronajal na dvě sezóny. Jeho připouštěcí poplatek bude oznámen později.

oasis dream3Přestože nikdy nevyhrál žádný blacktype dostih, stal se jedním z nejvlivnějších plemeníků historie. Northern Dancerův syn Danzig je sice již téměř 12 let po smrti, ale bývalý plemeník mocné Claiborne Farm po sobě zanechal stovky synů v chovu a ti vyprodukovali tisíce dalších plemeníků.

Loňský šampión tříletých hřebců v USA a nejbohatší kůň americké historie čtyřletý bělouš Arrogate (Unbridled's Song) odešel podle plánu po Breeders' Cupu plnit roli plemeníka na americkou Juddmonte Farm, kde bude stát vedle Midshipsova otce Mizzen Mast (Cozzene).

Loňský Kůň roku České republiky, nejlepší starší kůň a nejlepší mílař, šestiletá hnědka DALLY HIT (Ad Valorem) ukončila dostihovou kariéru a odchází plnit mateřské povinnosti. Pro svůj chov dnes už bývalou svěřenkyni Ivany Pejškové získal Hřebčín Napajedla. 

CounterattackO tom, že donedávna jednosměrná cesta plemeníků-pendlerů ze severní polokoule na jižní už má i svůj obrácený směr - tj. působení vesmě australských plemeníků na severní polokouli - jsme se již na našich stránkách zmiňovali. Nejlepším příkladem budiž Danehillův syn Fastnet Rock, působící v Coolmoru.

Churchill2Již minulý týden ohlásil irský Coolmore výši připouštěcích poplatků svých plemeníků pro nadcházející připouštěcí sezónu. U dvou hřebců, nováčků Churchilla a Highland Reela ale poplatek uveden nebyl - oba hřebce ještě čekal start v Breeders' Cupu.

Reki3Předminulý víkend nečekaně triumfoval v jednom z nejvýznamnějších dostihů polského kalendáře, supervytrvalecké Nagrodě Sac-a-Papier český odchovanec Reki (Look Honey) z chovu Wrbna Racing. Zpráva prošla českým turfem bez velkého ohlasu, ač triumf syna slavné Registany (Tauchsport) je historicky unikátní.

kodiacDanehillův syn Kodiac, polobratr vynikajícího plemeníka Invincible Spirit (Green Desert), vytvořil nový rekord v počtu dvouletých vítězů. Jeho včerejší vítězně v Lingfieldu Parku debutující syn Statehood, patřící stáji Godolphin, byl jeho letošním 52. dvouletým vítězem.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking