Loňská vítězka Jarní ceny klisen (L) LADY WESTMINSTER (Rip Van Winkle), jedna z trojice klisen nominovaných na titul Nejlepší tříleté klisny 2018, odešla do chovu. Za prvním partnerem vycestovala do zahraničí, konkrétně do newmarketského Lanwades Stud, kde bude partnerkou vítěze Epsom Derby 2006 Sira Percyho (Mark of Esteem).


Lady Westminster, zakoupená jako ročka za 15.000 €, je pravou sestrou dvojnásobného listed vítěze a dvakrát v Gr.2 dostizích v Dubaji třetího Bravo Zolo. V barvách stáje Westminster Race Horses a péči Václava Luky absolvovala 5 startů, z nichž získala jedno vítězství v již zmíněné české klasice a jedno čtvrté místo, za nímž vycestovala do Maisons-Laffitte k listed Prix de Bagatelle.

Její partner Sir Percy vyhrál vedle Epsom derby i nejvýznamnější anglický dostih pro dvouleté Dewhurst Stakes (Gr.1) a doběhl druhý v 2000 Guineas (Gr.1). V chovu dosud dal 21 blacktype vítězů v čele s dvojicí Gr.1 vítězů Wake Forest a Sir John Hawkwood. S dcerami Rip Van Winkle i vzhledem k jejich mládí zatím nemá žádné zkušenosti, ale s dcerami jeho otce Galilea (Sadler's Wells) si vede velmi dobře, jak dokládá trojice blacktype vítězů včetně vítězky Park Hill Stakes (Gr.2) Alyssy.    

Sir Percy
Sir Percy má v českém turfu dobré jméno zásluhou vítězky Austrian Oaks a Slovenských Oaks Ley Percy či zimního favorita a vítěze Velké červnové Sirius Shine. Foto Lanwades Stud. 

Zda se Lady Westminster po připuštění vrátí do České republiky není jistě. "Zatím odjela na krátkodobý pobyt a je možné, že se poté připojí ke klisnám, které má její majitel ustájené ve Francii," uvedl pro naše stránky bloodstock agent Tomáš Janda, který klisnino připuštění v Anglii organizuje. "Majitel má ale též několik klisen ustájených v Napajedlích a Lady Westminster se může i vrátit do ČR. V každém případě by ale její potomci měli přijít do tréninku do Čech," dodává Janda. Tomu se nedávno podařilo pro chov Westminsteru získat zajímavou klisnu - devátenáctiletou Katdogawn (Bahhare), vítězku čtyř grupových dostihů v USA, kde doběhla třetí v Gr.1 Yellow Ribbon Stakes. I ta by se po letošním připuštění mohla objevit v Napajedlích. (miv)

Inzerce

 Plemeníci ve službě Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com
 
AMICO FRITZ  Fasliyev - Arctic Appeal   Hřebčín Napajedla 
DUX SCHOLAR  Oasis Dream - Alumni  DARHORSE 
EGERTON  Groom Dancer - Enrica  Hřebčín Napajedla 
CHARDONNEY TCHEQUE  One Cool Cat - Genevale  Hřebčín Napajedla 
MAJESTIC MISSILE  Royal Applause - Tshusick  DARHORSE 
MIKHAIL GLINKA Galileo - Lady Karr  DARHORSE 
POUVOIR ABSOLU  Sadler's Wells - Pine Chip  Hřebčín Napajedla 
ROSENSTURM Monsun - Roseate Wood Vítězslav Vanda
SLEEPING INDIAN  Indian Ridge - Las Flores  Halenkovice 
ZAZOU Shamardal - Zaza Top DARHORSE


Odkaz u každého plemeníka je přímo na službu Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com. Pokud na serveru nenajdete svou klisnu, pro níž byste službu chtěli využít, kontaktujte provozovatele serveru na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a klisna bude obratem přidána do dabatáze. Databáze aktuálně čítá přes 670 tisíc plnokrevníků.
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net