Hribe strakate2Včera v osm hodin večer přišlo na svět v českém chovu anglického plnokrevníka první strakaté hříbě. Klisna Emy (Exaltation) dala život svému třetímu potomkovi, kterým je strakatý hřebeček po plemeníkovi Silvery Moon (I Was Framed) působícím v německém chovu. Chovatelkou hříběte je Jana Bečková.


"Hřebeček je hodně čilý, bylo problém ho vyfotit v klidu. Je to světlý hnědák s velkými bílými odznaky na  hlavě a na nohou a po těle má několik fleků, ve slabinách a okolo "gurtu". Dovedli bychom si samozřejmě představit ještě více strakaté hříbě, ale jsme spokojeni," uvedl pro naše stránky Karel Germič, který je majitelem hříběte.

Připomeňme, že trenérovi a jeho partnerce Janě Bečkové se splnil sen o strakatém hříběti až na čtvrtý pokus. Nejprve v roce 2016 připustil ve Francii strakatý plemeník I Was Framed (Racey Remarque) Airfare (Fairlypi) a Medulu (Rakti) - viz starší zpráva. Z těchto spojení narozené a dnes již dvouleté klisny Avalance a Miluška strakatost nezdědily, ale obě mají velké bílé odznaky. Loni cestovaly Airfare a Emy do Německa k Silvery Moonovi (viz starší zpráva). Airfare nakonec vstřebala, ale šestinásobná vítězka Emy udělala chovatelce a majiteli radost hříbětem strakaté barvy.

Hribe strakate4 Hribe strakate
   

Jak se ale dozvídáme, tak mají plány ještě na odchování dalšího strakatého hříběte. "Až Avalance jednou skončí dostihovou kariéru, tak bychom jí asi nechali připustit strakatým plemeníkem,"  svěřuje Karel Germič a přidává ještě jednu zajímavou zprávu: "Máme už potvrzeno, že je Love Connection březí po Amaronovi (Shamardal)." Tento plemeník  působí v chovu od roku 2016 a letos bude mít na dráze první dvouleté. Je vítězem devíti blacktype dostihů vč. mílových Gr. 1 Premio Vittorio di Capua a Gr. 2 Badener Meile. Kromě domácích a italských drah se mu dařilo také ve Francii, kde vyhrál Gr. 3 Prix Perth a byl čtvrtý v tamní Velké jarní - Poule d'Essai des Poulains (Gr.1). (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking