Velký ohlas vzbudil náš článek o ukončení dostihové kariéry sedmiletého hnědáka SHAYWANA (Sinndar) a přání  Martina Horáka, v jehož barvách hřebec běhal, aby dostal šanci v chovu. "Přišlo hodně nabídek na jeho odkup i pronájem," uvedla pro naše stránky Nela Rymešová, která se o hřebcovu kariéru stará a jejíž kontakt byl v článku zveřejněn.

 
"Ve hře byla i Itálie, Polsko, Srbsko a nové nabídky stále přicházejí," dodala Rymešová. Nakonec však majitelé dali přednost nabídce Pavlíny Kacerové ze stáje Belcredi v Brně-Líšni, kam by se zítra měl Shaywan vydat a posléze zde i zahájit novou kariéru jako plemenný hřebec. "Licentace by snad měla proběhnout příští týden, už však jsou nahlášeny 4 klisny, které by k němu měly přijít včetně jedné jedničkové vítězky." Připouštěcí poplatek byl stanoven na 10.000 Kč za březí klisnu (k 1.10.), pro klisny s GH 65 kg a více 8.500 Kč a klisny umístěné v dostizích I.kategorie a vyšší bude připouštět za 6.000 Kč. Na slevy se mohou těšit i chovatelé, kteří k hřebci pošlou 2 a více klisen.

Shaywan absolvoval během dostihové kariéry 7 startů, 3 proměnil ve vítězství a 2x skončil druhý, přičemž vydělal 392.511 Kč. Vítěz Memoriálu Vlastimila Smolíka (I.k.), který též skončil druhý za Autorem ve Zlatém poháru (I.k.), proběhl v roce 2017 jako první cílem Premio Coppa d'Oro (L) v Miláně, ale pro tísnění druhého Trip To Rhodose byl přesunut na druhé místo.

Hřebec je synem vítěze Epsom Derby, nedávno uhynulého Sinndara (Grand Lodge), ovšem skutečnou perlou jeho rodokmenu je rodina, z níž pochází. Odchovanec slavného Aga Khana je synem vítězky Prix de Lieurey (L) Shawary(Barathea), matky vítězky Yorkshire Oaks (Gr.1), Prix de Vermeille (Gr.1) a druhé z Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) vynikající Sharety (Sinndar), která je Shaywanovou pravou sestrou. Vedle ní dala Shawara další 3 blacktype potomky včetně Shaywana a loni v srpnu byla její dcera po American Pharoah vydražena v Deauville za 750.000 €
Bába Shamawna (Darshaan), umístěná v Gr.3 dostihu, je mj. matkou šampiónky tříletých klisen v Irsku a vítězky tamních Oaks Shawandy, která je, stejně jako Shaywan, dcerou Sinndara a je tudíž jeho velmi blízkou příbuznou. Ani Shawanda se v chovu neztratila jako dokazuje nejlepší tříletý vytrvalec Evropy a vítěz anglického St. Leger (Gr.1) Encke (Kingmambo) či Gr.3 vítěz Genius Beast (Kingmambo). (miv)

Inzerce

 Plemeníci ve službě Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com
 
AMICO FRITZ  Fasliyev - Arctic Appeal   Hřebčín Napajedla 
DUX SCHOLAR  Oasis Dream - Alumni  DARHORSE 
EGERTON  Groom Dancer - Enrica  Hřebčín Napajedla 
CHARDONNEY TCHEQUE  One Cool Cat - Genevale  Hřebčín Napajedla 
MAJESTIC MISSILE  Royal Applause - Tshusick  DARHORSE 
MIKHAIL GLINKA Galileo - Lady Karr  DARHORSE 
POUVOIR ABSOLU  Sadler's Wells - Pine Chip  Hřebčín Napajedla 
SLEEPING INDIAN  Indian Ridge - Las Flores  Halenkovice 
ZAZOU Shamardal - Zaza Top DARHORSE


Odkaz u každého plemeníka je přímo na službu Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com. Pokud na serveru nenajdete svou klisnu, pro níž byste službu chtěli využít, kontaktujte provozovatele serveru na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a klisna bude obratem přidána do databáze. Databáze aktuálně čítá přes 670 tisíc plnokrevníků.
 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking