SinndarJedenadvacetiletý Sinndar (Grand Lodge), jediný kůň historie, který v jedné sezóně vyhrál Epsom Derby (Gr.1), Irish Derby (Gr.1) a Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), uhynul na francouzském Haras d'Ouilly, patřícím Aga Khanovi.


Někdejší svěřenec Johna Oxxe proměnil 7 z 8 startů ve vítězství, získal titul šampióna tříletých v Evropě a třídu ukázal již jako dvouletek vítězící v National Stakes (Gr.1).

Chovnou kariéru začal v Aga Khanově irském Gilltown Stud, později se přesunul na francouzský Haras de Bonneval a závěr chovné kariéry před pensionováním v roce 2017 strávil na Haras du Lion.

V chovu zaostal za očekáváním, když dal jen 20 blacktype vítězů, cca 2% ze všech svých potomků, kteří dosáhli dostihového věku. K nejlepším patřili vítěz Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1) a třikrát druhý v Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Youmzain, vítězka Yorkshire Oaks (Gr.1), Prix Vermeille (Gr.1) a taktéž druhá v Arcu Shareta, irská klasická vítězka Shawanda a v Prix Marcel Boussac (Gr.1) úspěšná Rosanara.  V našem turfu se nejlépe zapsal vítězem vítězem Memoriálu Vlastimila Smolíka Shaywanem, který doběhl druhý v listed Premio Coppa d'Oro v Miláně. (miv) 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net