Stromboli2Včerejší mítink v italském San Siru rozšířil kolekci blacktype koní z rodiny klisny Speak Softly to Me (Ogygian), matky svého času nejdražšího koně v českém turfu a dnes chovné klisny v Hřebčíně Napajedla Sweet Answer (Peintre Celebre). 

 
V tamní Premio Seregno (L) pro tříleté klisny doběhla na druhém místě hnědka Stone Tornado (Toronado), jejíž matka Irishstone (Danehill Dancer) je polosestrou bývalé zástupkyně stáje Wrbna Racing Sweet Answer. Není to první blacktype počinek Irishstone - její o rok starší syn Stone of Destiny (Acclamation) před dvěma měsci obsadil třetí místo v listed Cleves Stakes v anglickém Lingfield Parku.

Irishstone je již čtvrtou dcerou Speak Softly to Me a tudíž i polosestrou Sweet Answer, které se podařilo dát v chovu koně blacktype výkonnosti a druhou, která již dala dva takové potomky. První byla Gr.3 umístěná High Maintenance (Danehill) působící v americkém chovu, kde dala Silver Blacka (Hennessy), který doběhl třetí ve francouzské Prix Djebel (Gr.3) a valacha Master Merion (Quality Road), vítěze Franklin-Simpson Stakes (L). 

Dosud nejúspěšnější vnuk Speak Softly to Me se ale narodil v Austrálii, kde působí v chovu její dcera Artful Whisper (Machiavellian), která v roce 2013 přivedla na svět tmavou hnědku Whispering Brook (Hinchinbrook). Ta již má na svém kontě 5 grupových a 2 listed vítězství (naposledy vyhrála Gr.2 Stanley Wootton letos v lednu) a umístila se na třetím místě v 1000 Guineas (Gr.1) v Caulfieldu. 

Čtvrtou dcerou Speak Softly to Me - producentkou blacktype koně je listed umístěná Charlotte Bronte (Danehill Dancer), jejíž dcera Facade (Galileo), později prodaná do chovu za 280.000 gns, se umístila v listed dostihu v Irsku. 

Z pohledu počtu polosester - matek blacktype koní nemá napajedelská Sweet Answer v našem chovu konkurenci. Potěšitelné je, že klisna, která 13. března přivedla na svět dalšího potomka - hnědku po Amico Fritz (Fasliyev), už má 2 dcery zařazené do chovu. V roce 2007 narozená Siran (Dashing Blade), dvojková vítězka a nejdražší kůň krátké historie Středoevropské dražby, dala v chovu Ilony Hronové nyní již dvouletého Streifa (Zazou), který už se těší na dostihový debut. O rok mladší Stromboli (Enjoy Plan), dvojnásobná vítězka, umístěná ve dvou jedničkových dostizích, již dala 4 hříbata (2 již dostihového věku), na dráze se ale zatím žádný neukázal. Klisna před 3 lety přešla do chovu Srubovky s.r.o. a ta letos Stromboli poslala na připuštění do Napajedel k hřebci Pouvoir Absolu (Sadler's Wells), otci loňské šampiónky dvouletých klisen Dark Absolu

severanka1 severanka2 severanka3

Letošní potomek Sweet Answer klisna Severanka po Amico Fritz, foto Hřebčín Napajedla 

Šanci v chovu doufejme dostane i šestiletá na Slovensku trénovaná Samoa, dcera dvojnásobného Gr.1 vítěze Saddexe (Sadler's Wells), vítězka 4 dostihů III. kategorie, která doběhla třetí v tamních Oaks (L) a pak některé z mladých dcer Sweet Answer. Úspěšná producentka chovných klisen Speak Softly to Me je vnučkou klisny South Ocean (New Providence), která se do análů světového chovu zapsala nesmazatelným písmem díky svému synovi Storm Birdovi (Northern Dancer), velmi úspěšnému plemeníkovi a otci excelentního plemeníka Storm Cata. (miv)

Inzerce

 Plemeníci ve službě Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com
 
AMICO FRITZ  Fasliyev - Arctic Appeal   Hřebčín Napajedla 
DUX SCHOLAR  Oasis Dream - Alumni  DARHORSE 
EGERTON  Groom Dancer - Enrica  Hřebčín Napajedla 
CHARDONNEY TCHEQUE  One Cool Cat - Genevale  Hřebčín Napajedla 
MAJESTIC MISSILE  Royal Applause - Tshusick  DARHORSE 
MIKHAIL GLINKA Galileo - Lady Karr  DARHORSE 
POUVOIR ABSOLU  Sadler's Wells - Pine Chip  Hřebčín Napajedla 
SLEEPING INDIAN  Indian Ridge - Las Flores  Halenkovice 
ZAZOU Shamardal - Zaza Top DARHORSE


Odkaz u každého plemeníka je přímo na službu Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com. Pokud na serveru nenajdete svou klisnu, pro níž byste službu chtěli využít, kontaktujte provozovatele serveru na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a klisna bude obratem přidána do databáze. Databáze aktuálně čítá přes 670 tisíc plnokrevníků.
 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net