Shaywan3Vítěz Memoriálu Vlastimila Smolíka (I.k.) sedmiletý hnědák SHAYWAN (Sinndar), který dokázal uspět i v blacktype dostihu, když v roce 2017 proběhl jako první cílem Premio Coppa d'Oro (L), ale pro tísnění druhého Trip To Rhodose byl přesunut na druhé místo, ukončil dostihovou kariéru.

Hřebec, který v barvách stáje Martina Horáka získal vedle zmíněného jedničkového triumfu další dvě vítězství a doběhl druhý za Autorem (Authorized) ve Zlatém poháru (I.k.), se po posledním startu v červenci 2017 zranil a byl dlouhodobě léčen. V tréninkovém středisku rodiny Vocáskových, kam se na rekonvalescenci přesunul od Josefa Váni, začal letos po zimě znovu pracovat, ale po poslední kontrole veterinárním lékařem bohužel nebylo doporučeno pokoušet se o návrat na dostihovou dráhu.

Shaywan je synem vítěze Epsom Derby, nedávno uhynulého Sinndara (Grand Lodge), ovšem skutečnou perlou jeho rodokmenu je rodina, z níž pochází. Odchovanec slavného Aga Khana je synem vítězky Prix de Lieurey (L) Shawary (Barathea), matky vítězky Yorkshire Oaks (Gr.1), Prix de Vermeille (Gr.1) a druhé z Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) vynikající Sharety (Sinndar), která je Shaywanovou pravou sestrou. Vedle ní dala Shawara další 3 blacktype potomky včetně Shaywana a loni v srpnu byla její dcera po American Pharoah vydražena v Deauville za 750.000 €.
Bába Shamawna (Darshaan), umístěná v Gr.3 dostihu, je mj. matkou šampiónky tříletých klisen v Irsku a vítězky tamních Oaks Shawandy, která je, stejně jako Shaywan, dcerou Sinndara a je tudíž jeho velmi blízkou příbuznou. Ani Shawanda se v chovu neztratila jako dokazuje nejlepší tříletý vytrvalec Evropy a vítěz anglického St. Leger (Gr.1) Encke (Kingmambo) či Gr.3 vítěz Genius Beast (Kingmambo).

"Majitel by rád, kdyby hřebec dostal příležitost v chovu," uvedla pro naše stránky Nela Rymešové, k níž by se Shaywan měl v nejbližších dnech přestěhovat. Tedy pokud se dřív nenajde zájemce, který by si chtěl hřebce pronajmout nebo koupit do chovu.

Kontakt pro případné zájemce: tel.: 739 432 383, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.       

Shaywan nr


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking