Kabelkova HanaSoukromé tréninkové středisko manželů Kabelkových Vápenný Podol zaznamenalo loni opět několik výrazných překážkových výsledků. Na prvním místě musíme jmenovat zahraniční úspěch. V červnu totiž Talent dosáhl současného vítězství se svěřencem Josefa Váni Armanem v meranské zkoušce grupy 3. Vítězství také docílili Trezorovi sourozenci Turdus a Taras. Talent druhým místem v jedničkové Ceně města Pardubic potvrdil, že patří k tuzemské špičce krosařů. Letos by měl být směřovaný již do Velké pardubické, podobně jako Vandual, který se bude vracet na dráhu. Po sezóně z Vápenného Podolu neodešla žádná z opor stáje, naopak přicestovali tři koně s prověřenou výkonností. Je mezi nimi také šestiletý steepler
z Francie a stejně stará proutěnkářka z Irska.

Demele Jan SharpBrookPatnáctá sezóna v roli trenéra přinesla Janu Demelemu dvě vítězství. Zasloužil se mj. o to s železnou pravidelností v každé své sezóně vítězící Sharp Brook. Druhým vítězem byl Letegerto. Ten už ale v osazenstvu stáje chybí, odešel na skoky. Trenérovi svěřenci byli loni k vidění v dostizích nižších kategoriích, ale časem by se někdo z početných nováčků mohl dostat výše. Po větší posezónní obměně jsou totiž čtyři pětiny obyvatel soukromé stáje Jana Demeleho ve věku dvou a tří let. Stejně jako v předchozích sezónách připravuje trenér drtivou většinu koní tuzemského chovu. Jedinou výjimkou je z Polska dovezený tříletý hřebec. Všichni koně jsou připravováni pro rovinové dostihy.

Savujev ArslangirejSvěřenci trenéra Šavujeva byli loni často k vidění ve velkých dostizích a dařilo se jim. Z 10 vítězství totiž byla polovina dosažena ve zkouškách nejvyšší kategorie. Vše odstartoval úspěchem v Memoriálu profesora Michala Mamadysh a poté převzal taktovku Aldar, který se prosadil nejen ve Velké květnové ceně, ale i na bratislavském Turf-Gala. Na podzim byl hvězdou stáje Eskerkhan, který se mj. zapsal do listiny vítězů Velké ceny českého turfu a posléze také do Ceny prezidenta republiky. Z koní v klasickém věku ještě zabodoval pátým místem v Českém derby Silver Ball. Uspět v tomto největším klasickém dostihu je cílem Arslangireje Šavujeva v tomto roce. Jeho stáj omladilo osm velmi zajímavých dvouletých koní a na dráze zůstaly všechny loňské opory.

Kvapilova LenkaLenka Kvapilová nepůsobí v českém turfu dlouho. Sezóna 2017 byla její čtvrtou v roli trenérky dostihových koní. Ve středisku Dubnice tvoří dobrý tým se svým partnerem, loňským šampionem překážkových jezdců Marcelem Novákem. Trenérce a jejím svěřencům se loni také dařilo výborně. Dokladem toho je deset vítězství včetně prvního úspěchu v dostihu nejvyšší kategorie a páté místo v šampionátu trenérů překážkových koní. Mezi překážkovou elitou byl k vidění nejen hrdina Ceny Jana Kašpara pro pětileté krosaře Player, ale také Nick a Mansur. Pro novou sezónu přišlo do střediska několik mladých koní. Opory stáje budou směřovány do Pardubic, do Polska a možná také na italské skoky.

Satra TomasLoňská sezóna byla pro Tomáše Šatru, který působí v roli trenéra dostihových koní od roku 1970 a vychoval řadu výborných koní, poprvé v jeho pražské stáji bez vítězství. Nejmladší koně na dráze chyběli a starším klisnám Sapsiree a Anitschce se nepodařilo navázat na předchozí velmi dobrou sezónu, i když druhá jmenovaná posbírala ve velkých sprinterských dostizích několik umístění. Sestava koní ve stáji pro novou sezónu budí větší optimismus. Do zdejšího trenérského úseku totiž přišel špičkový zástupce loňského klasického ročníku Zock a naděje jsou vkládány také do tříleté Makfie, která byla přihlášena nejen do klasických dostihů pro klisny.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking