charvat jiri2Čtvrteční zasedání Rady Jockey Clubu ČR volilo nového prezidenta nejvyššího orgánu tuzemského turfu. Nejvíce hlasů od členů Rady získal JUDr. Ing. Jiří Charvát, který tak v čele českého turfu vystřídá svého protikandidáta, armádního generála v.z. Ing. Josefa Bečváře. Bečvář převzal funkci prezidenta v prosinci 2019 právě od Jiřího Charváta, který jako prezident JCČR působil dva dvouleté mandáty od roku 2014 a rok poté, co v roce 2018 získal po změně stanov čtyřletý mandát, na funkci rezignoval.

suroit cagnesJockey Club ČR právě rozesílá anketní lístky pro volbu nejlepších koní sezóny 2023. V hlavní kategorii Kůň roku od sezóny 2019 nerozhoduje jen výsledek ankety, ale i body, které koně získaly za výsledky na dostihové dráze. Podle nich mají letos k titulu nejlépe našlápnuto překážkoví koně.

Holcbecher 2023Oct22 000273Ve dvanáctém ročníku seriálu s názvem FITMIN CUP zvítězila stáj Rabbit Trhový Štěpánov. Historicky nejúspěšnější aktér této série se na trůn vrátil po roční odmlce a celkovým již šestým triumfem opět posunul hodnotu vlastního rekordu v počtu vyhraných ročníků. Rabbit Trhový Štěpánov se v posledních letech prosazuje výhradně se svými odchovanci, letos její trojice Maxmilián, Zoja Top a Dara opanovala dvě závěrečné kapitoly a k tomu během září a října přidala dvě druhá a jedno čtvrté místo.

Janda JiriSmutnou zprávu dnes vydal pardubický Dostihový spolek. Ve věku 70 let zemřel MVDr. Jiří Janda, bývalý trenér koní Hřebčína Napajedla, později úzce spjatý s pardubickým Dostihovým spolkem, jeho první ředitel a následně správce tamní dostihové dráhy.

Sázkový obrat na tuzemské cvalové dostihy u společnosti Tipsport, která je partnerem českého turfu, dosáhl v letošním roce částky 92,520.142 Kč. To je o přibližně 10 miliónů korun více, než v roce 2022. Z této částky bylo 38,264.677 Kč vsazena na závodištích, kde Tipsport působí jako výhradní příjemce sázek, zbytek, tedy necelých 59%, bylo vsazeno on-line. Růst celkového obratu se nezastavil ani přesto, že se snížila sázková nabídka - v porovnání s loňskem bylo v Česku odběhnuto o 38 dostihů méně.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net