Jockey Club ČR dnes zveřejnil propozice na září, během kterého by se na českých dostihvých drahách mělo uskutečnit 8 mítinků. Vrcholem bude samozřejmě Evropský pohár žokejů, který se bude konat v sobotu 25. září. Hned první víkend nabídne tři mítinky - v pátek začnou Pardubice, na které naváže další tamní mítink v sobotu se IV. kvalifikací, v neděli se pak v Chuchli koná poslední klasický dostih sezóny a Velká cena Prahy.

cena mesta kv21Už v předsezónním rozhovoru prezentovala Ivana Pejšková svého svěřence ORLEANA (Egerton) jako největší naději na úspěchy v letošní sezóně. Stále zrající pětiletý napajedelský odchovanec, který se loni prodral ze čtyřek až do dostihů druhé kategorie, ukázal další růst třídy letos, kdy si po několika loňských umístěních nejprve připsal první vítězství ve dvojkách a dnes jej korunoval lehkým vítězstvím v hlavním dostihu dne 92. Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího.

Německé derby v Hamburku, to byl dostih, který  nevyhrál nejlepší kůň, ale výborný výkon Andrasche Stakeho. Sisfahan tak rozhodně nebyl favoritem, jenže Starke to v Hamburku umí a zase to potvrdil, německé derby vyhrál už poosmé. Když jsem komentoval ten dostih do německých médií, říkal jsem, že kdybych na tom koně seděl já, skončili jsme klidně třeba dvanáctí.

fotogalerie trileteklisnyFotografické ohlédnutí za sobotním mítinkem v Chuchle Areně Praha, jehož vrcholem byla hlavní předzkouška klasických Oaks Cena tříletých klisen a v jehož rámci se odběhla i Simsonova cena pro dvouleté, pro Vás připravila fotografka Andrea Zavadilová.

Oaks trial21Hlavní předzkouška Oaks a první větší dostih pro dvouleté - to byly vrcholy prvního a posledního prázdninového mítinku v Chuchle Areně Praha. Program, čítající 9 dostihů, přinesl hned tři vítězství vlastních odchovanců českých majitelů a to včetně obou nejvýznamnějších dostihů dne, přičemž v tom hlavním, 42. Ceně tříletých klisen, si dvě klisny z chovu domácích majitelů dokonce rozdělily první dvě místa.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net