fotogalerie legerFotografka Andea Zavadilová pro vás připravila fotografické ohlédnutí za posledním místinkem letošní sezóny, který se konal tuto sobotu v Chuchle Arena Praha a jehož vrcholem byl 75. ročník nejdelšího klasického dostihu Saint Leger.

st leger 2020 2Předstartovní prognózy, které z třikrát umístěné ale dosud nezvítězivší VIVIENNE WELLS (Authorized) udělaly horkou favoritku 75. Saint Leger (L, 3, 2800 m, 200.000 Kč), se naplnily. Před prázdnými tribunami, které tvořily bohužel letos nikoliv výjimečný kolorit posledního dne hodně neklidné a hubené sezóny, převzala se svým stálým partnerem Alexandrem Pietschem už v polovině dostihu vedení a do cíle přišla nikým neohrožována s náskokem 7 délek.

Po šestitýdenní pauze se v sobotu do ČR vrátí dostihy, ale jen na jediný mítink, ve kterém se uzavře série klasických dostihů. Vedle 75. Saint Leger (L, 3, 2800 m) se v Chuchli odběhne ještě dalších 6 dostihů, o jeden více než bylo původně vypsáno, protože vysoký počet přihlášek si vynutil rozdělení jednoho z nich. Vedle klasického dostihu bude sledován hlavně nejmladší ročník, kterému jsou vyhrazeny dva dostihy - další díl Fitmin Cupu a pak dostih EBF. Mítink se uskuteční bez diváků za přisných hygienických podmínek.

vivienne wellsNavzdory obavám že velká část stájí už zazimovala a o závěrečný mítink poslední sezóny, který proběhne tuto sobotu v Chuchli, nebude velký zájem, bylo do 6 dostihů přihlášeno 98 koní, v průměru tedy více jak 16 do dostihu, Nejmenší zájem majitelé projevili o vrchol dne a poslední klasický dostih sezóny 75. Saint Leger, do kterého bylo přihlášeno 8 tříletých koní. Ten se odběhne s dotací redukovanou na 200 tisíc korun.

Jak slíbil, zveřejnil Jockey Club propozice na poslední mítink letošní sezóny, který se uskuteční v soboru 21. listopadu ve Velké Chuchli. Nabídne zkrácený program 6 dostihů včetně závěrečného dílu Fitmin Cupu, vrcholem bude Saint Leger, jehož dotace ale oproti původním propozicích klesla na 200 tisíc korun. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 16. listopadu, OSK o dva dny později.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking