becvarJak jsme Vás již včera informovali, rezignoval dnes na zasedání Rady JC na svou funkci dosavadní prezident Jockey Clubu Jiří Charvát. Rada pak na návrh Českého svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní zvolila za nového prezidenta bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR generála Josefa Bečváře, který získal 12 z 15 hlasů.

Pecka martin vch2Druhou sezónu ve funkci ředitele chuchelského závodiště, nyní Chuchle Arena Parku, má za sebou Martin Pecka. Ohlédnutí za sezónou nedávno skončenou, ale především plány do budoucna jak z pohledu samotného dostihového provozu včetně počtu a cen dostihů, tak i rozvoje chuchelského areálu, ale také případného rozvoje sázkového provozu byly hlavními tématy rozhovoru, který jsme s ním pro Vás připravili.

charvat becvarZítřejší zasedání Rady Jockey Clubu České republiky bude s nejvyšší pravděpodobností volit svého nového prezidenta. Jak dnes na prezidiu ČSCHPMDK uvedl stávající prezident Jockey Clubu Jiří Charvát hodlá zítra na Radě na svoji funkci rezignovat. Jako nepravděpodobnější nástupce Charváta ve funkci se jeví armádní generál v.z. Josef Bečvář, který byl v letech 2015 -2018 náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky.

Svatovaclavska cena dekor2Syndikátní stáj PMA Racing Syndicate existující sedmou sezónu převzala dres bývalé úspěšné stáje Státního statku Svinčice. Není to náhoda, protože jeden její představitel, inženýr Jakub, byl se svinčickou stájí a závodištěm v Mostě dlouho spjatý. Je tedy symbolické, že zatím největší úspěch stáje se zrodil letos koncem srpna právě na mosteckém hipodromu, u jehož zrodu před více než 35 lety byl.

Úřadující Kůň roku SUBWAY DANCER (Shamardal) do Hongkongu nepoletí. Zvažovaná účast nejbohatšího rovinového koně české historie, sedmiletého valacha stáje Bonanza na prestižním mezinárodním mítinku v hongkongském Sha Tin 8. prosince skončila poté, co byl svěřenec Zdeno Koplíka škrtnut z Longines Hong Kong Vase, do které byl pozván.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking