V pátek 17. listopadu proběhlo další letošní zasedání Rady Jockey Clubu ČR, nejvyššího orgánu českého turfu. Ta schválila několik změn včetně vyhovění návrhu Asociace českých trenérů a jezdců na zvýšení podílu z ceny za vítězství či umístění pro trenéry ze stávajících 5% na 10% prováděného automaticky prostřednictvím Zúčtovacího centra JCČR.

hnServer Ihned patřící Hospodářským novinám dnes věnoval titulní zprávu aktuálnímu vývoji kolem státních pozemků na závodišti ve Velké Chuchli. Jejich osud, respektive to, komu je likvidátor bývalého státního podniku prodá, bude klíčové pro budoucnost chuchelského závodiště.

Novak MarcelŘíká se, že nikdy není pozdě. A v případě žokeje Marcela Nováka to platí dvojnásob. Ve 41 letech se stal poprvé šampionem mezi překážkovými jezdci. Jeho 24. sezóna v dostihovém sedle byla jeho vůbec nejúspěšnější. Celkem zvítězil 31x (z toho v Česku 25x) včetně tří úspěchů v dostizích nejvyšší kategorie. Jeho letošní úspěšnost vynikne ještě více při uvedení skutečnosti, že dosud nejvíce zaznamenal v jedné sezóně 17 prvenství. Ohlédli jsme se  za letošní jezdeckou sezónou ž. Nováka a také jsme se dozvěděli novinky ze střediska Dubnice, kde působí společně se svou partnerkou, trenérkou Lenkou Kvapilovou.

baranikFrancouzská hvězda Vincent Cheminaud, špičkoví žokejové z deseti různých zemí i více než tříhodinový televizní přenos. To byla vizitka letošního Evropského poháru žokejů (EJC) v pražské Velké Chuchli. „Máme za sebou tři ročníky a jsme rádi, že se podařilo udržet vysokou sportovní kvalitu,“ říká za pořadatele Milan Baraník. Do konce roku by podle něj mělo být jasno, zda se dostihoví příznivci můžou těšit na další ročník.

Piruch JozefÚspěšná byla letošní dostihová sezóna pro trenéra Jozefa Pirucha. Jeho svěřenci dosáhli sedmi vítězství a to znamená nejlepší sezónu trenéra za  posledních osm let. Pokud bychom ale brali v potaz procentuální úspěšnost na vítězství, tak dosažených 26 procent je ve více než dvaceti letech jeho trenérské praxe nejlepším výsledkem. Opomenout nemůžeme velmi vydařený podzim tréninkového střediska Horní Němčí, kdy z posledních devíti startů bylo pět vítězných. S trenérem Jozefem Piruchem se jsme se především ohlédli za  nedávno zakončenou dostihovou sezónou.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking