V neděli ne 13:30 odstartuje šestý letošní mítink v Karlových Varech. Jeho vrcholem bude nejvýznamnější dostih pro dvouleté klisny Cena zimní královny, nicméně mítink nabízí i další lákadla. Jedním z nich je návrat předloňského vítěze Slovenského derby Mon Cheri (Makfi) na dostihovou dráhu, ale také start ostříleného Azteka (Moonjaz) ve Ceně Josefa Váni.

Jak dnes uvedla Chuchle Arena Praha na svých internetových stránkách, rozhodl se pořadatel pražských dostihů zrušit "na základě dosavadního nepříznivého vývoje a očekávaného výhledu dalších restrikcí pro pořádání hromadných akcí" mítink plánovaný na 4. října. Jeho vrcholem měl být 18. Memoriál Harryho Petrlíka (I.k.), plánován byl i další díl Fitmin Cupu 2020.

ejc20Devět jezdců z osmi různých zemí by se mělo zúčastnit letošního ročníku Evropského poháru žokejů (EJC), který se uskuteční v neděli 27. září v Chuchle Areně Praha. Svou účast přislíbily hvězdy jako Christophe Soumillon, Adrie de Vries, Anthony Crastus nebo druhý muž německé statistiky Maxim Pecheur. Českou republiku budou reprezentovat Tomáš Lukášek a loňský šampion Adam Florian, v jednání je ještě účast některého z italských žokejů.

Doba přináší příliš mnoho smutných zpráv a ta následující k nim bohužel patří také. Ve věku 87 let zemřela jedna z výrazných postav našeho turfu pan Vladislav Hvízdal, muž, který byl za zásluhy o český a československý turf jmenován čestným členem Jockey Clubu a před čtyřmi lety získal i Cenu za dlouholetý přínos dostihovému sportu.

zpez 2020Po svátečním derby dnu dnes Chuchle Arena Praha patřila hlavně překážkovým koním. Vrcholem mítinku byl již 14. ročník Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha a.s. (pp I.k., 4200 m, 360.000 Kč), který přilákal jednu z velkých hvězd mezi českými překážkáři Anakinga (Astarabad). Ten sice odskakoval v takřka nehratelném kurzu, ale sázející zklamal první porážkou na českém území.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking