Falcon ladyÚvodní letošní mítink ve Slušovicích byl ve znamení dvou návratů svěřenkyň trenérky Vocáskové, dřívějších vítězek jedničkových dostihů, které se delší dobu na dráze neukázaly. Téměř dva roky uplynuly od doby, kdy naposledy startovala FALCON LADY (Sir Percy), vítězka Oaks v Česku i na Slovensku. Dnes se zástupkyně stáje 3 hearts postavila na start poprvé od druhého místa ve Slovenském St. Leger a výsledkem byla jedenáctidélková demolice soupeřů v Ceně společnosti D Plast a.s. (III.k., 4+, 1800 m, 45.000 Kč), z nichž nejlepší byl po stejně dlouhé době se vracející Uran (Reliable Man).

Sedmý ročník Evropského poháru žokejů (EJC) se uskuteční v sobotu 25. září v Chuchle Areně Praha. Uzávěrka přihlášek na čtveřici hlavních dostihů je ve čtvrtek 27. května ve 12 hodin, vyplývá ze zveřejněných propozic ve Věstníku českého turfu a oficiálním webu EJC. Dotace vrcholu nejbohatšího rovinového mítinku české sezony EJC Leram Million zůstává jako loni na úrovni 1,2 milionu korun. Zbylé tři jedničkové dostihy se poběží o 600 000 korun. Po roční odmlce se do programu EJC vrací Velká cena českého turfu i Gerschův memoriál pro dvouleté koně.

Minarik fil„Co mě v posledních dnech kolem dostihů zaujalo? Nejvíc určitě aféra kolem žokeje Boudota ve Francii a to, co se z toho případu stalo. Jeho obvinění ze znásilnění je obrazem situace, jakou moje generace v sedle naštěstí nezažila.

slusovice7Tuto sobotu se do dostihového dění letos poprvé zapojí i moravské závodiště ve Slušovicích. Tamní pořadatel připravil na úvodní mítink 8 dostihů (5 rovinových, 2 steeplechase a 1 proutěnky), v nichž se utká celkem 95 koní.

Jak prostřednictvím svých internetových stránek informoval Jockey Club ČR nebudou letos na Velkou pardubickou nabírány dlouhodobé přihlášky. 131. Velká se Slavia pojišťovnou se odběhne v neděli 10. října 2021 a termín uzávěrky přihlášek bude pravděpodobně 23. září 2021.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net