derby24 2Ve čtvrtek proběhlo další kolo škrtání či případného dohlašování do dvojice dostihů s dlouhodobými přihláškami, které se uskuteční v Chuchle Areně Praha první zářijový den - 46. Velké ceny Prahy CK Martin Tour a do posledního klasického dostihu sezóny 79. Conseq St. Leger. Ani jeden z dostihů nezaznamenal nové zájemce o start, naopak se u obou zúžil okruh uchazečů.

Deset koní včetně takových hvězd jako jsou Magic Merlin (Ulysses), Brilliant Star (Sea The Stars), Willemine (Pouvoir Absolu) či Hello Hola Hay (Zarak) nabídla stáj Lokotrans prostřednictvím inzerátu na našich stránkách k prodeji. Navíc záhy po jeho zveřejnění jsme museli inzerát upravit, neboť loňský klasický vítěz Magic Merlin a stejně starý valach Upright (Protectionist) obratem našli své nové majitele. Co za prodejem špičkových koní stojí, na to jsme se zeptali manažera stáje Michala Liska.

Vignetta VaryPřed třemi týdny s Adamem Florianem v sedle vyhrála napajedelská rodačka v péči Ivany Pejškové VIGNETTA (Pouvoir Absolu - Vesponetta, Vespone) na karlovarské dráze tehdejší hlavní dostih dne, dvojkovou Letní cenu klisen, čímž si zaknihovala čtvrté kariérní vítězství a  třetí, dosažené na západočeské dráze. V neděli se do lázeňského města vrátila znovu a opět, tentokrát s Martinem Srncem, uspěla, když po nádherném souboji zvítězila v hlavním dostihu, Ceně města Karlovy Vary, 125 letého výročí dostihového závodiště (I.k., 3+, 2000 m, 150.000 Kč). 

Holcak Kvizova SlusoviceV sobotu pokračovala dostihová sezóna třetím letošním mítinkem na moravské dráze ve Slušovicích. Pořadatel Dostihy Slušovice z.s. připravil mítink čítající 8 cvalových dostihů, s výjimkou úvodních proutěnek plně věnovaných rovinovým koním. Mítink se nejvíce vydařil koním trenéra Radka Holčáka pod vedením Sofie Kvízové, kteří opanovali oba největší dostihy dne a získali cenný double. S dvěma triumfy ze Slušovic odjížděl i žokej Martin Laube, na double dosáhl i již nežijící plemeník Egerton (Groom Dancer).

MediJape Kolesa vodaTrochu ve stínu slovenského derby mítinku se v neděli odběhl první letošní mítink na závodišti v Kolesách. Ta připravila sedm dostihů, z toho tři rovinové, dvoje proutěnky a dva dostihy steeplechase cross-country včetně vrcholu celého dne Ceny firmy Chládek a Tintěra Pardubice a.s. (cc III.k., 4000 m, 88.000 Kč).     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net