Včera odpoledne ve věku 79 let zemřel bývalý překážkový jezdec a trenér František Grassl, jehož jméno se dlouhá léta úspěšně objevovalo v českém turfu. Měl také velmi blízko k triumfu ve Velké pardubické, ale štěstí se k němu obrátilo zády. V roce 1975 se zúčastnil Velké v sedle vraníka Flanga připravovaného trenérem Kantkem. V cílové rovině, kdy již nemohl prohrát, je bohužel srazil bez jezdce pobíhající motešický Bledax.

Vocasek LadislavmlTréninkové středisko Němčice rodiny Vocáskových patří již několik sezón k nejúspěšnějším v tuzemsku. Letošní dostihová sezóna byla pro něho velmi dobrá nejen v rovinovém odvětví, kde se stala Helena Vocásková třetím nejúspěšnějším trenérem podle vítězství, ale velmi se jejím svěřencům dařilo také na překážkách.

Vážení chovatelé, majitelé a další příznivci chovu anglického plnokrevníka,
Jockey Clubu ČR se rozhodl finančně podpořit Katalog plemeníků společnosti Blacktypepedigree. Podpora českého chovu musí patřit k nejdůležitějším prioritám Jockey Clubu ČR nejen v nadcházejícím roce 2018 a proto připravujeme různé způsoby podpory českých chovatelů.

jockeyclubJockey Club ČR se v důsledku neuspokojivého stavu jezdecké základny rozhodl připravit projekt s názvem Nábor dětí pro výkon povolání dostihového jezdce, jehož cílem je "nastartování procesu obnovy jezdecké základny v českém dostihovém provozu." Jak uvádí JCČR na svých internetových stránkách, uchází se s tímto projektem jako nezisková organizace na Ministerstvu zemědělství ČR o dotaci na rok 2018. 

Havelkova MartinaMartina Havelková patří více sezón mezi tuzemskou jezdeckou špičku a je v současnosti naší nejúspěšnější jezdkyní. V první desítce jezdců v šampionátu na rovině byla již několikrát, ale letos se jí povedlo poprvé proniknout do Top 5. V Česku zvítězila sedmnáctkrát a vyhrát dokázala také v Polsku. Vícenásobná vítězka Nikon Ladies Cupu, vypsaného pro nejúspěšnější jezdkyně, si sice letos nepřipsala vítězství v nejvyšší kategorii dostihu, ale docílila v nich několika umístění, jako například s Father Frostem, Anitschkou, Maydou nebo Raviellou. S Martinou Havelkovou se v rozhovoru ohlédneme za její letošní úspěšnou sezónou.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking