Wireless MurzabayevŠestadvacetiletý kazašský rodák Bauyrzhan Murzabayev se stal dnes odpoledne prvním jezdcem v krátké historii Evropského poháru žokejů, který ho dokázal vyhrát podruhé. Ze čtyř startů vytěžil dvě vítězství (v EJC Lokotrans Middle a v EJC Long Baltro) a ve zbývajících dvou jízdách byl druhý a třetí. Celkovým výsledkem 30 bodů porazil druhého Francouze Jeana Bernarda Eyquema o 12 bodů! 

EJC Million dobehČtvrtý ročník Evropského poháru žokejů můžeme nazvat "dnem bošovického střediska". Ing. Václav Luka totiž přebíral čestnou cenu za vítězství třikrát a pokaždé se jednalo o velký dostih. Stalo se tak i hlavním chodu, EJC Leram Million, kde dominoval Troizilet s ž. Eyquemem. Koňská osobnost mítinku,  šampion sprinter Gordon Lord Byron, skončil až pátý. Dalším vítězem stáje Leram byl suverénní Wireless v EJC Lokotrans Middle a úspěchy Bošovic završila Rousse v EJC Baltro Long. Oba vedl vítěz EJC Murzabayev. Mnoho nechybělo a trenér Luka měl i čvrtého vítěze. Pardon My French ale těsně podlehl v Gerschově memoriálu King Archiemu trenéra Tůmy a stáje Dr. Charváta, kterého výborně odjel Jaroslav Línek.

mimonPočtvrté a naposledy v tomto roce si turfmané zítra mohou udělat výlet na závodiště do Mimoně, kde se odběhne od 14. hodiny sedm zkoušek. První tři v pořadí budou roviny a na ně pak navazuje blok obou typů překážkových dostihů. Ke kuriozní situaci dochází v hlavním rovinovém dostihu, Ceně firmy MAESTOSO Luna, trojkovém handicapu na 2400 metrů o 45.000 Kč, kde změří síly šest koní jednoho trenéra.

JanacekVaclav 2016bDruhého z jezdců, kteří budou zítra zastupovat Českou republiku na Evropském poháru žokejů, tedy Václava Janáčka, jsme zastihli k rozhovoru dnes odpoledne poté, co dorazil do Prahy společně s Borjou Fayosem a Ricardem Ferreirou. Zajímalo nás, jak vidí své šance v soutěži a také kdo jsou jejími favority.

EJC zokejoveOpravdu výjimečný dostihový den se chystá zítra Ve Velké Chuchli se startem prvního dostihu v 13:30 hod. Šance vidět v akci tři vítěze blacktype dostihů včetně šampion-sprintera Gordon Lord Byrona a špičkové žokeje patnácti národností se nebude hned tak opakovat. Evropský pohár žokejů zahrnuje sedm dostihů a určitě i tři dostihy nižších kategorií obsazené špičkovými jezdci přinesou skvělou podívanou. Dostihový den zahájí Cena společnosti Trade Fides, kde se utká sedm trenérů. V sedle budou i dvě ženy - naposledy před čtyřmi lety startující Martina Růžičková a vítězka klasického dostihu Ilona Hronová, která pověsila svou úspěšnou jezdeckou kariéru na hřebík před šesti lety.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking