Pardubice fotoV neděli zahájilo letošní dostihovou sezónu i závodiště v Pardubicích, které pro svůj úvodní den připravilo tři rovinové dostihy na vytrvaleckých distancích a tři dostihy přes proutěné překážky. Fotogalerii z tohoto mítinku pro vás připravila Andrea Zavadilová.

Storm Of BeaufayDostihová sezona na Pardubickém závodišti odstartovala. Za mimořádně příznivého počasí bylo v neděli na programu šest dostihů. Hlavní z nich, Jarní cena Pardubického závodiště, však musel být předčasně ukončen a dostih tak skončil bez vítěze. Dařilo se Petru Foretovi, který zaznamenal zajímavý rovinovo-překážkový double.

memorial deyla 2024Koncertem klisen v péči Ingrid Janáčkové Koplíkové by se dal nazvat první dostihový den letošní sezóny na mosteckém závodišti. Její svěřenkyně CIOTOLA (Buratino) a VERMELHO (Showcasing) suverénně opanovaly hlavní dostih dne 50. Memoriál Rudolfa Deyla (I.k., 3 kl., 1400 m), přičemž o tom, která z nich je lepší, nerozhodla ani cílová fotografie, a triumfem klisny připravovaná úspěšnou trenérkou skončil i druhý nejlépe dotovaný dostih dne dvojkový Memoriál Jaroslava Podolana, ve kterém skvělým finišem uspěla TOTALLY GOLD (Dark Angel).

JaafarDalší nákup ve francouzské prodejce pro českou stáj se uskutečnil včera na závodišti Argentan. Po vítězství v Classe 4 Prix du Pays d'Argentan (4+, 2500 m, 16.000 €) získal Václav Luka za 20.001 € pětiletého hnědáka Jaafar (Nathaniel), kterého měla dosud v přípravě A. Budka.

Hidden GirlDruhý dostihový víkend tuzemské sezóny nabídne dva dostihové dny. V sobotu se letos poprvé otevřou brány mosteckého závodiště, o den později čeká sezónní premiéra pardubickou dráhu. Už první chuchelská neděle představila řadu koní s klasickými ambicemi, v Mostě se uskuteční první jedničkový trial na klasické dostihy 50. Memoriál Rudolfa Deyla. O dotaci 150 tisíc korun a místo na startovní listině Jarní ceny klisen zde svede souboj 13 klisen v poměrně vyrovnaném startovním poli.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net