Katar EmirsTrophy2Třídenní prestižní mítink v Kataru, na jehož grupové dostihy přilétli koně z Evropy, Japonska i z USA, vyvrcholil dnes H.H Emirs Trophy dotovaným milionem USD. O půl délky triumfoval domácí The Blue Eye trenéra Jahromiho podporovaný suverénem letošní sezóny Harrym Bentleyem. Druhý skončil stejně jako loni Wöhlerův Noor Al Hawa s Pedrozou v sedle. Dobře si také počínal tříletý Shamalganův potomek Anima Rock, který v grupě 2 získal druhé místo.


Vrcholný dostih pro anglické plnokrevníky, H. H. Emirs Trophy (Gr. 1, 3+, 2400 m,1,000.000 USD) změřil síly 16 koní ze sedmi zemí. V cílové rovině viděli diváci strhující souboj o vítězství. Nejprve šel do vedení německý Noor Al Hawa (Makfi), ale každým metrem se přibližoval dlouho za středem polem cválající The Blue Eye (Dubawi), který nakonec vyhrál. Třičtvrtě délky za druhým Noor Al Hawou skončil Američan Money Multiplier (Looking At Lucky), kterého vedl Frankie Dettori. Vítěz Katarského derby Mac Mahon (Ramonti) byl čtvrtý, dvě a půl délky za vítězem. Tomáš Lukášek v sedle outsidera Goldenfielda skončil předposlední. Dnes bylo jeho nejlepším výsledkem třetí místo.

Katar EmirsTrophy
Vítězové Gr. 1 H.H. Emirs Trophy o milion dolarů The Blue Eye a Harry Bentley, který vede katarský šampionát se 44 vítězstvími

Ve velmi dobrém světle se v Kataru ukázal Shamalganův syn Anima Rock, který Al Biddah Mile (Gr. 2, 3l., 1600 m, 250.000 USD) odvodil a dokázal ho porazit jen britský Tip Two Win (Dark Angel), který dominoval o dvě a čtvrt délky. Pro Anima Rocka to byl čtvrtý start v Kataru a kromě jednoho vítězství získal tři druhá místa. Stejně jako vítěze hlavního dostihu The Blue Eye ho trénuje  Jassim Mohammed Ghazali Jahromi. (mze)

Záznam H. H. Emirs Trophy (Gr. 1):Záznam  Al Biddah Mile (Gr. 2):    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking