german derby 2018Rok po triumfu Windstosse (Shirocco) se dnes ve 149. Deutsches Derby (Gr.1, 3 hř+kl., 2400 m, 600.000 €) prosadil po krásném souboji s Destinem (Soldier Hollow) jeho polobratr Weltstar (Soldier Hollow), vedený A. de Vriesem. Pro nás je mimořádně zajímavá rodina obou vítězů, neboť její kořeny najdeme v Napajedlích.

eclipse stakes 2018Vrcholem dnešního dne, ale i celé sezóny na závodišti v Sandownu byl nejhohatší dostih tamního kalendáře Coral-Eclipse Stakes (Gr.1), 3+, 2000 m, 790.625 liber, záznam), jehož favoritem byl vítěz Dante Stakes Roaring Lion.

Magyar derbyDnes vpodvečer konané 96. Magyar Derby (Gd-1, 3l., hř. + kl., 2400 m, 14 mil. Ft) skončilo trochu nečekaným výsledkem, i když vítězný Esti Fény (Pigeon Catcher) letos nikdy nechyběl mezi prvním třemi koňmi v důležitých dostizích. Naposledy byl totiž druhý za favoritem derby Csalánem (Out Loud) v Alagi díj.

takarazukakinen 18V červnu japonský grupový program trochu zvolňuje, ale nabízí sérii dostihů vypsanou již pro tříleté a starší, včetně dvou na nejvyšší úrovni a to hned první neděli v mílovém Yasuda Kinen (gr.1) a poslední neděli v 2200m Takarazuka Kinen (gr.1). Nutno konstatovat, že stakes tříletí mají za sebou náročné jaro a jejich realizační týmy se většinou v této fázi sezóny mezigenerační konfrontaci raději ještě vyhnou. Technické výsledky a záznamy dostihů najdete jako obvykle zde.

wielka warszawska 2016V neděli se bude bojovat o modrou stuhu také ve Varšavě. Na startu Derby – Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o 175.000 zlotých bude 18 koní včetně dvou klisen. Bohaté mezinárodní jezdecké obsazení dostihu dotvářejí také žokejové Lukášek a Verner a delší dobu v polském turfu působící Martin Srnec a Marek Březina. Během odpoledne tu budou startovat zástupci stáje Dr. Charvát.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking