Auguste rodin bcJe to trochu nečekaná, ale o to příjemnější zpráva. Jedna z nejvýraznějších postav světového turfu letošní sezóny tříletý Auguste Rodin (Deep Impact) navzdory očekávání neodchází do Coolmoru plnit roli plemeníka, ale zůstává v tréninku. "Jsem nadšen," komentoval rozhodnutí majitelů trenér Aidan O'Brien.

dewhurst 2023Irský mág Aidan O'Brien připravil sedmého vítěze Dewhurst Stakes (Gr.1, 2, 1400 m). Přesvědčivé vítězství favorizovaného CITY OF TROY (Justify) v nejvýznamnějším britském dostihu pro dvouleté je ale možná něco víc než jen další Gr.1 triumf úspěšného týmu. Jinak zdrženlivý spolumajitel Michael Tabor po vítězství prohlásil, že Coolmore našel svého Frankela.

dettori vanaNejpopulárnější a s velkou pravděpodobností i nejlepší současný žokej světa, dvaapadesátiletý Lanfranco Dettori, upustil od svého plánu odejít ještě letos do jezdeckého důchodu. Místo něj plánuje novou kariéru ve Spojených státech. Své plány prozradil v rozhovoru pro Racing Post, který jako první informoval o Frankie nové kariéře.

Arc 2023Doběh Ceny Vítězného oblouku, nejlépe dotovaného dostihu Evropy nepřinesl žádné překvapení. Ani ve svém šestém životním startu nenašel přemožitele tříletý ACE IMPACT (Cracksman), který s Christianem Demurem v sedle famózním závěrem, který ukázal už ve francouzském derby, v cílové rovině doslova smetl všechny své soupeře. Dostih byl dokonalou demonstrací síly krve juddmontského Frankela, skvělého Galileova nástupce, který je dědem vítězného Ace Impacta a otcem druhého a třetího v cíli.

MostahdafJeden z nejpůsobivějších výkonů letošní britské sezóny předvedl ve středu v Yorku pětiletý svěřenec Johna & Thady Gosdenových pětiletý MOSTAHDAF (Frankel) ve vrcholu yorkské sezóny miliónových Juddmonte International Stakes (Gr.1, 3+. 2100 m).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net