BC Classic 19Nejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings, hodnocení nejlepších koní světa mezinárodní skupinou handicaperů, mělo dát především odpověď na otázku, zda rozložení sil ve světové špičce nějak změnil výsledek Breeders' Cupu.

Rathlin roseSoučástí dnešního mítinku v Cheltenhamu byla i Glenfarclas Cross Country Handicap Chase (Class 2, 5+, 6069, 25.000 Ł, záznam), která měla na startu i dva účastníky Velké pardubické - jedenáctiletého Urgent de Gregaine (Truth Or Dare), který předloni podlehl jen skvěle finišujícímu No Time to Loose, a stejně starého Rathlin Rose (Bonbon Rose), který letos skončil v Pardubicích šestý.

melbourne cup 2019Strhující závěr, připomínající spíše mílový dostih než klání na dvojnásobné distanci, měl nejpopulárnější dostih jižní polokoule Lexus Melbourne Cup (hdcp Gr.1, 3+, 3200 m, 7,700.000 AU$). Ač byl australský chov ve 24 hlavém poli zastoupen pouze dvěma koňmi, triumf si odnesl jeden z nich - VOW AND DECLARE (Declaration of War).

GP von bayernMaďarský NANCHO (Tai Chi) trenéra Gabora Maronky pokračuje ve své spanilé jízdě německými vrcholy. Po triumfálním vítězství v Baden-Wurttemberg-Trophy (Gr.3) dnes opanoval i Grosser Preis von Bayern (Gr.1, 2400 m, 155.000 €), dostih, na jehož výsledkové listině najdeme i Darsalama.

V Santa Anitě v Kalifornii dnes vyvrcholil Breeders' Cup, který z pohledu evropské účasti patří k těm méně vydařeným. Jediné vítězství pro starý kontinent na něm získala tříletá Iridessa (Ruler of the World) v Breeders' Cup Filly & Mare Turf. Její trenér Joseph O'Brien, před 8 lety nejmladší vítězný žokej mítinku, se dnes v 26 letech stal též nejmladším trenérem vítěze Breeders' Cupu.      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking