dresdenExekutivní výbor Deutscher Galopp, řídící dostihové organizace v Německu, tento týden schválil termínovou listinu na první polovinu letošní sezóny. Pro německé stáje, které už několik sezón po sobě čelí snižující se nabídce tamních dostihů, přinášejí hned několik negativních zpráv.

Wroclaw newAč i polský turf byl loni zasažen koronavirem respektive opatřeními proti jeho šíření, jejich dopad na tamní dostihový provoz byl výrazně nižší než u nás. Wroclawské závodiště sice bylo nuceno termínově posunout sezónu a dostihové dny přesunulo na středu, uspořádalo nakonec všech 12 plánovaných mítinků a nekrátilo dotace.

Zatímco v předešlých letech se vyhlášení nejlepších koní slovenské sezóny tradičně odehrávalo na Galavečerech slovenského turfu, kvůli koronaviru ustoupilo Závodisko Bratislava od tradiční formy a vítěze vyhlásilo pouze prostřednictvím svých internetových stránek. Navzdory skutečnosti, že se loni na tamních drahách ani jednou neukázal, byl s obrovským náskokem a 86,81% hlasů zvolen Koněm roku vítěz Českého derby Opasan (French Navy) z lotu trenéra Jozefa Chodúra. Ten pak zvítězil v anketě o Trenéra roku.

Na jaře byla většina amerických drah kvůli koronaviru uzavřená, později se velká část mítinků konala před prázdnými tribunami. Navzdory tomu vykázal tamní sázkový obrat obrovskou rezistenci, když se v meziročním srovnání snížil jen o necelé procento, přesně o 0,98%. 

Prosincový program přináší japonským turfmanům pět gr.1 střetnutí, ke slovu přijdou nejprve elitní pískaři, velkou pozornost na sebe poutají tři nejdůležitější dostihy dvouletých a pro starší dělá tečku za domácí sezónou velmi populární Arima Kinen a když k tomu přidáme japonskou ekipu na prestižním hongkongském mítinku, tak je to měsíc plný dostihových lahůdek.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking