Zatímco před začátkem loňské sezóny registroval Polski Klub Vyscigów konnych (PKWK), polská obdoba Jockey Clubu, meziročně nižší počet plnokrevných koní v tréninku, před letošní sezónou hlásí obrat - počet koní roste.

Stejně jako v loňském roce i letos by se na Slovensku mělo odběhnout 20 dostihových mítinků jak ukazuje Termínová listina 2018. O jeden den klesne počet mítinků na hlavní slovenské dráze v Bratislavě, kde je plánováno 15 dostihových dnů, naopak jeden přibyde v Topoľčiankách, kde se letos bude běhat 3x.

Ricardo rekordBrazilský žokej Jorge Ricardo v pondělí na závodišti Gavea v Brazílii získal své 12844. vítězství, čímž vyroval světový rekord již penzionovaného Russella Baze. Šestapadesátiletý žokej jezdí již 41 let a do důchodu se nechystá, a tak svět zřejmě brzy pozná nového rekordmana i nový rekord.

logo bcBreeders' Cup, mítink mající nejblíže k titulu mistrovství světa plnokrevníků, ohlásil pro letošní ročník několik změn. Tou hlavní je přidání nového dostihu - Breeders' Cup Juvenile Sprint pro dvouleté na distanci 5 a 1/2 furlongu na trávě, který se poběží o rovný milión amerických dolarů.

keisei hai 2018Dnes otevřeme komentáře k japonské dostihové sezóně 2018 a výsledky i záznamy lednových grupových dostihů najdete zde. Ale než se k nim dostaneme, vrátíme se ještě na moment k sezóně 2017, za kterou udělalo definitivní tečku tradiční vyhlášení nejlepších koní v jednotlivých kategoriích.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking