Epsom derby 2024bAž do soboty byla letošní bilance koní irského trenéra Aidana O'Briena v letošních britských klasických dostizích výrazně pod vysokým standardem centrály Ballydoyle, která je už řadu let nejúspěšnějším tréninkovým střediskem v Evropě. Sobotní odpoledne, kdy epsomské závodiště hostilo ten nejdůležitější klasický dostih britské sezóny, ale všechno změnilo.

EpsomOaks 2024Aidanu O'Brienovi se letos v anglických klasikách nedaří. Den před tou nedůležitější, do které v sobotu vyšle dvě první šance, nepotvrdila jím trénovaná Ylang Ylang (Frankel) pozici favoritky Betfred Oaks (Gr.1, 3 kl., 2400 m, 550.000 Ł), v níž doběhla šestá a O'Brien nezískal žádný z první trojice britských klasických dostihů.

NotableSpeechNejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings sice nepřineslo změnu na čele žebříčku, jemuž nadále s náskokem 5 bodů kraluje vítěz Dubai World Cupu (Gr.1) Laurel River (Into Mischief), zachycuje však pohled handicaperů na přední tříletky po odběhnutí prvních klasik.

Rashabar2Anglický Chester v posledních dvou dnech hostil trialy na epsomské klasiky, v programu ale měl i dostihy pro dvouleté. Ve čtvrtečních British Stallion Studs EBF Maiden Stakes, dostihu Classe 2 na 1200 metrů, v níž bylo pro vítěze připraveno 20.384 liber, absolvoval druhý životní start odchovanec Haras de Beaufay Rashabar.

Chester vase 2024bUž ani ne měsíc zbývá do startu nejvýznamnější modré stuhy na světě Epsom Derby. Čtyři dny poté, co jeho dlouhodobý ante-post favorit City of Troy (Justify) vybouchl v 2000 Guineas, kde finišoval bez výraznějšího momentu devátý (viz záznam), dnes v Chesteru testoval Aidan O'Brien, ale nejen on, další naděje pro klasiku v Epsomu.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net