katar Lukasek JanacekČeským jezdcům se v zahraničí daří. Filip Minařík už zaznamenal během krátkého působení v japonském turfu tři vítězství a dnes se dařilo i jezdcům v Kataru. Na závodišti v Doha totiž byl zahájený významný třídenní mítink, který také čítá šest grupových dostihů, jichž se zúčastní i koně z Německa, USA, Itálie, Irska a Anglie. Tomáš Lukášek dnes dokázal dvakrát vyhrát, přičemž vždy těsně porazil Václava Janáčka.


K souboji českých jezdců poprvé došlo v dostihu pro arabské plnokrevníky na trati 1600 metrů, kde Tomáš Lukášek v sedle Haddaj Dukhan trenéra Al-Hajriho o krátkou hlavu porazil Václava Janáčka vedoucího Khor Al Adaid připravovaného trenérem Kobeisim. O hodinu a půl později usilovali oba čestí jezdci, a spolu s nimi další dva soupeři, o vítězství v handicapovém dostihu. Tomáš Lukášek v sedle svěřence trenéra Ramzaniho Al Rayaana (Danehil Dancer) o krk silným finišem porazil suveréna šampionátu jezdců Harryho Bentleye a za ním jen o krátkou hlavu zpět projel cílem Václav Janáček s tréninkovým kolegou vítěze, Ard San Aerem (Acclamation). Úspěšný den uzavřel Tomáš Lukášek druhým místem v následujícím dostihu. Celkem již má 17 vítězství a patří do první pětky nejlepších jezdců letošní katarské sezóny.

Třídenní katarský mítink bude vrcholit v sobotu 24. února, kdy je na programu pět grupových zkoušek, z toho tři pro anglické plnokrevníky. Vrcholem odpoledne budou dvě grupy 1 a každá z nich je dotována milionem amerických dolarů. Anglickým plnokrevníkům je určena H. H. The Emirs Trophy na 2400 metrů na travnatém povrchu. Na místo činu se vrací italský Mac Mahon (Ramonti), který tu před koncem roku dominoval v Qatar Derby. V jeho sedle bude opět Dario Vargiu a znovu se o něho stará Kristýna Bezděková. Zajímavého koně sem vysílá také Andreas Wöhler. Jeho Noor Al Hawa (Makfi) totiž předloni vyhrál Katarské derby a loni byl mj. třetí v Prix Daniel Wildenstein. A v loňském ročníku Emirs Trophy skončil druhý za Chopinem. Tomáš Lukášek bude v sedle Goldenfielda (Footstepinthesand). (mze)

Souboj ž.Lukáška a ž. Janáčka v dostihu arabských koní:
 Vítězství ž. Lukáška v handicapovém dostihu:    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking