epsom derby 2019Sedm koní včetně prvního favorita Sir Dragoneta (Camelot) a druhého favorita Broome (Australia) přivezl dnes do Epsomu trenérský vládce z Ballydoyle Aidan O'Brien, aby se pokusil o sedmý triumf v nejsledovanější modré stuze světa Investec Derby (Gr.1, 3 hř+kl., 2400 m, 1,623.900 Ł, záznam).

 
A uspěl, byť jinak, než sázející před dostihem očekávali. V poli 13 hřebců plných Galileovy krve (viz starší článek) se taktovky ujal jeden ze sedmi z týmu Ballydoyle Sovereign (Galileo) s P. Beggym, který dělal tempo pro tým Ballydoyle, druhý za ním se držel Norway (Galileo), pravý bratr vítěze z roku 2013 Ruler of The World, blízko byl i Frankie Dettori v sedle šancového Circus Maximus (Galileo). Favorit Sir Dragonet s Moorem se držel vně ve středu pole za třetím favoritem dostihu a vítězem Dante Stakes Telecasterem (New Approach), Broome byl vzadu za Japan. V cílové rovině nastoupil Madhmoon (Dawn Approach) s Chrisem Hayesem, na kterého zaútočil Sir Dragonet a také Broome. Ovšem to nejpodstatnější se dělo za nimi, kde Seamie Heffernana hledal cestu pro Anthony Van Dyck (Galileo), a když ji podél Circus Maximus našel, přešel po bariéře do čela a o půl délky zvítězil. V těsném doběhu udržel druhé místo Madhmoon, o nos před zvenčí v závěru silně útočícím Japan. Broome skončil čtvrtý, na favorizovaného Sir Dragoneta zbylo páté místo.

Aidan O' Brien tak měl mezi prvními 6 v cíli 5 koní (šestý skončil Circus Maximus) a jelikož i svěřenec Kevina Prendergasta Madhmoon je trénován v Irsku, získali zástupci zeleného ostrova prvních 6 míst a stejně tak prvních 6 koní v cíli je po irských plemenících.

Anthony Van Dyck, který již loni ukázal třídu triumfem ve Futurity Stakes (Gr.2) a umístěními v Gr.1 National Stakes (druhý) a Dewhurst Stakes (třetí) ukázal dobré vyhlídky směrem k Derby triumfem v Derby Trial Stakes (L) v Lingfield Parku. Hřebec  je již čtvrtým Epsom derby vítězem po Galileo (po New Approach, Australia a Ruler of The World). Odchovanec Orpendale, Chelston & Wynatt je potomkem v Austrálii narozené Belive 'n' Succeed (Exceed and Excel), která jako dvouletá vyhrála Blue Diamond Prelude (Gr.3) na 1100 metrů. Mateřská část rodokmenu je plná ranosti - bába Arctic Drift je dcerou Gone Westa (Mr Prospector) a vítězky Alabama Stakes (Gr.1) November Snow, dcery Storm Cata. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking