belmont stakes 2019Překvapivého vítěz měl poslední díl americké trojkoruny Belmont Stakes (Gr.1, 3, 2400 m, 1,500.000 $), který se odběhl půl hodiny po naší půlnoci v Belmont Parku. O délku před favorizovaným Tacitem (Tapit), třetím z Kentucky Derby, se prosadil v kurzu 102:10 nastoupivší SIR WINSTON (Awesome Again) s Joelem Rosariem.


Trenérem vítězného koně je Mark Casse, jemuž se tři týdny poté, co získal první americké klasické vítězství zásluhou War of Will (War Front) v Preakness Stakes, podařilo připravit vítěze další klasiky. Jeho druhý svěřenec v dostihu zmíněný War of Will, který byl letos jediným koněm startujícím ve všech třech dostizích trojkoruny a který byl v kurzu 7:2 druhým favoritem dostihu, zklamal devátým místem.

Vítězný Sir Winston je jedním ze 66 stakes vítězů premianta Breeders' Cup Classic Awesome Again (Deputy Minister), v jehož dosavadních 18 ročnících potomků najdeme tři šampióny včetně Koně roku Ghostzapper, který napodobil svého otce triumfem v BC Classic. Matkou Sira Winstona, který byl jako roček nabídnut na keenelandské dražbě ale odešel neprodán po nejvyšší nabídce 50 tisíc dolarů, je Gr.3 vítězka La Gran Bailadora (Afleet Alex), jejímž dosud jediným startovavším potomkem je právě Sir Winston. Bába Affirmed Dancer (Affirmed) taktéž vyhrála stakes dostih, prabába Woolloomooloo (Regal Intention) byla šampiónkou kanadských starších klisen a nejlepší klisnou na trávě. (miv)
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking