Epsom Oaks 2019Dnes v Epsomu odstartoval jeden z nejsledovanějších mítinků světa, který první den přinesl třetí anglickou klasiku Investec Oaks (Gr.1, 3 kl., 2400 m, 523.750 Ł) a zítra bude hostit dostih nejslavnější derby světa. V dnešním vrcholu se, stejně jako předloni díky Enable, prosadilo duo John Gosden - Frankie Dettori.


Ve vyrovnaném poli se o roli favoritky přetahovaly svěřenkyně Johna Gosdena Mehdaayih (Frankel), která předvedla excelentní finiš v Chesteru s coolmorskou Pink Dogwood (Camelot), která získala listed Salsabil Stakes v Navanu. Hodně přiznivců měla i přesvědčivá vítězka Pretty Polly Stakes (L) Magsad (Siyouni) s Jimem Crowleym v sedle, stejně jako další želízko v ohni pro trenéra Gosdena Anapurna (Frankel), která o 6 délke ovládla Oaks Trial Stakes (L) v Lingfieldu.

V pomalejším tempu vodila Lavender's Blue (Sea The Stars) a Peach Tree (Galileo), které si na bariéře na třetím místě hlídal Frankie Dettori s Anapurnou. V cílové přišla zvenčí mohutným závěrem ze zadních pozic Pink Dogwood s Ryanem Moorem a přešla do čela, ale na distanci neodolala útoku Dettorim skvěle odjeté ANAPURNY, která byla v cíli o krk dříve než Pink Dogwood. Třetí, 1 1/4 délky zpět, doběhla další klisna z O'Brienova lotu Fleeting (Zoffany), čtvrtá skončila Manuela De Vega (Lope de Vega) a pátá další coolmorská klisna Delphinia (Galileo).

Anapurna, která trenéru Gosdenovi získala třetí úspěch v Oaks, pochází ze třetího ročníku neporaženého Frankela (Galileo) a je jeho prvním klasickým vítězem v Evropě a sedmým Gr.1 vítězem. Klisna, která je po Enable další vítězkou Oaks prochovanou na Sadler's Wellse, je dcerou listed vítězky a druhé z Yorkshire Oaks (Gr.1) Dash To The Top (Montjeu), která zatím dala druhého z Gr.3 Tetrarch Stakes hřebce Dynasty (Danehill Dancer) a listed umístěnou Very Dashing (Dansili). Prabába Milligram (Mill Reef), která vyhrála Queen Elizabeth Stakes (Gr.1) a doběhla druhá v 1000 Guineas (Gr.1), je dcerou vítězky 1000 Guineas (Gr.1) One in a Million (Rarity), zakladatelky druhé z úspěšných rodin hřebčína Meon Valley Stud (o Reprocolor i One in a Million jsme psali před pár dny), z jehož chovu pochází i Anapurna.I v druhém vrcholu dne Coronation Cupu (Gr.1, 4+, 2400 m, 444.750 Ł) tahal coolmorský tým za kratší konec, když se na úkor Kew Gardens (Galileo), vedeného Ryanem Moorem, prosadil svěřenec Rogera Variana DEFOE (Dalakhani) s Andreou Atzenim v sedle. Favorizovaná Lah Ti Dar (Dubawi) zklamala šestým místem. Vítězný Defoe pochází z rodiny klisny Radiopye (Bright News), jejíž syn Scottish Rifle (Sunny Way) získal několik titulů šampióna plemeníků v Československu. (miv)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking