Před 16 lety, 16. dubna 2008, se konala dražba překážkových koní v Cheltenhamu - Brightwells April Cheltenham National Hunt Sale, na které byl nabídnut i kůň narozený v České republice - Magnusův syn Kaskadér, potomek klisny Kaskája (Keen), jejíž matka Klika (Amyndas) byla polosestrou legendárního Kleóna (Behistoun).


Tehdy čtyřletý valach z chovu MVDr. Jana Faltejska byl na dražbě nabídnut zhruba měsíc poté, co svůj anglický, ale i životní debut (v ČR nikdy nestartoval) proměnil jako 50:1 outsider v šestidélkové vítězství v bumperu TurfTV Intermediate Open National Hunt Flat Race v Carlisle v sedle s chovatelovým synem, dnes jedním z nejlepších tuzemských překážkových jezdců, Janem Faltejskem. Jeho triumf zaujal natolik, že se o českého odchovance strhl na dražbě souboj, po kterém nejvytrvalejší ze zájemců M. O'Toole musel vyplnit šek na 105 tisíc liber, což podle tehdejšího kurzu činilo neuvěřitelných 3,23 miliónu korun. Na dražbě, na níž změnilo majitele 62 koní a bylo dosaženo průměrné ceny 52 tisíc liber, to byla 10. nejvyšší cena. 

Poté se Kaskadér přesunul z péči George Charltona do tréninku k Noelu Meademu, ale příliš radosti mu neudělal. V říjnu sice v maiden proutkách v Down Royal doběhl třetí, pak se ale na dráze půldruhého roku neukázal. Návrat v březnu 2010 se obešel bez umístění a poté, co se neumístil ani v následujících proutěnkách o měsíc později, jeho dostihová kariéra skončila. Přesto však zůstává jedním nejvýše oceněných koní českého chovu na oficiální dražbě.  (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net