Blink Bonny2Před 167 lety, 26. května roku 1857, vyhrála slavná klisna Blink Bonny (Melbourne) anglické Oaks. Stalo se tak pouhé dna dny poté, co předtím zdolala v Epsomu, jako jedna z šesti klisen historie, i konkurenci hřebců v nejslavnější modré stuze na světě Epsom Derby.

Před 16 lety, 16. dubna 2008, se konala dražba překážkových koní v Cheltenhamu - Brightwells April Cheltenham National Hunt Sale, na které byl nabídnut i kůň narozený v České republice - Magnusův syn Kaskadér, potomek klisny Kaskája (Keen), jejíž matka Klika (Amyndas) byla polosestrou legendárního Kleóna (Behistoun).

Pohar sampionuPřed čtyřmi desítkami let, přesně 8. dubna 1984. začala ve Velké Chuchli nová dostihová sezóna. První mítink okořenila akce Turf Klubu SSM, který na úvodní dostihový den pozval jezdecké šampióny okolních zemí, aby spolu změřili své síly v soutěži nazvané Pohár šampiónů socialistických států.

Hned několik vítězů naší nejslavnější steeplechase cross country Velké pardubické se v minulosti pokoušelo uspět i v anglické Velké národní v Liverpoolu. Dnes je tomu na den přesně 63 let, co se 25. března 1961 na závodišti v Aintree sešli na startu Grand National dokonce první dva koně z předešlé Velké pardubické. Ba co víc, do Anglie s nimi cestoval i třetí v cíli ročníku 1960, který však byl krátce před dostihem škrtnut. 

Winkfield jimmyDostihový sport a jeho historie jsou plné pozoruhodných příběhů jak samotných dostihových koní, tak i lidí kolem nich. Jeden z nejbarvitějších nabízí život amerického žokeje Jamese Winkfielda, známějšího spíše pod jménem Jimmy či přezdívkou Wink. Dnes je tomu rovné půlstoletí, co 23. března roku 1974 dotlouklo jeho bojovné a statečné srdce.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net