McCoySnaha být fit do začátku cheltenhamského festivalu vedla před 10 lety, 20. února 2008, britského překážkového šampión-žokeje Tony McCoye k vyzkoušení netradiční formy rehalibitace - kryoterapii. Jak psaly v lehčím tónu některé britské deníky, šampión byl zmražen.

AlmanzorPřed 12 lety, 19. února 2006, tragicky skončil život jednoho z nejlepších českých překážkářů začátku století, valacha polského původu Almanzora (Jape). Osudným se mu stal start v Gran Corsa di Siepi di Roma v Římě, dostihu Gd1, kterého se zúčastnil již jako kůň v italském tréninku.

Generous2Před 5 lety, 15. února 2013, uhynul jeden z nejlepších koní ostrovního turfu 90. let ryzák Generous (Caerleon). Vnukovi posledního vítěze anglické trojkoruny Nijinského, jehož dva synové působili v českém chovu, bylo tehdy 25 let.

talgadoPřed 11 lety, 14. února 2007, se v anglické Rowan Farm narodil ryzák Talgado (Lomitas), kterému se o tři roky později podařilo triumfovat v Českém derby, které tehdy vyhrál v čase 2:28,46, který je nejen stále platným rekordem našeho derby, ale i nejlepším časem na 2400 metrů v celé historii chuchelského závodiště.

Danzig2Před 41 lety, 12. února 1977, se na Derry Meeting Farm v chovu Williama S. Farishe III narodil klisně Pas de Nom (Admiral's Voyage) hnědák po Northern Dancerovi, posléze pojmenovaný Danzig. Hřebec, z něhož vyrostl jeden z nejvlivnějších plemeníků a také jeden z nejúspěšnějších plemeníků bez blactype vítězství v celé historii chovu plnokrevníka.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking