Demona2Byla nejen milá a vstřícná, ale také vytrvalá a houževnatá. A to nejen na dostihové dráze a později i v chovu, ale vlastně po celý svůj život. Když před 30 lety, 10. listopadu 1990, v rodném hřebčíně Moszna stářím uhynula, chybělo jí jen 2,5 měsíce, aby se dožila 30 let. Dlouhou dobu označovaná za nejlepší poválečnou klisnu Polska, dvojnásobná vítězky Velké varšavské a jedna z legend tamního turfu. Masisova dcera Demona.

Merta oldrichDnes je tomu 30 let, co 2. listopadu 1990, ve věku 75 let, zemřela jedna ze slavných postav historie československého turfu žokej Oldřich Merta, dvojnásobný vítěz Československého derby a dalších šesti klasických dostihů.

Zřejmě nikdy nechodil po tomto světě žokej, jehož jméno by znalo více lidí než Dicka Francise. Byť kdysi uvedl, že by své literární úspěchy vyměnil za vítězství ve Velké národní, byly a jsou to právě jeho detektivní příběhy z dostihového prostředí, které jeho jméno proslavily po celém světě. Dnes je tomu 100 let, co v anglickém Walesu spatřil světlo světa.

Gradivo2Dnes je to na den přesně 77 let, co poprvé projel napajedelskou bránou hřebec Gradivo (Ladro). Odchovanec německého hřebčína Waldfried, kterého krátce předtím za 1,750.000 protektorátních korun zakoupilo po napajedelský hřebčín Ministerstvo zemědělství a lesnictví.

Dnes uplyne 19 let od dne, kdy ve věku 80 let zemřel jeden z nejúspěšnějších žokejů československé historie Josef Bořík. Muž, který se v letech 1953 a 1954 stal šampiónem profesionálních jezdců, a který dovedl vítězně do cíle Československého derby čtyři koně včetně legendárního Masisova syna Lyona.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking