Lissy2Je to příběh jak z laciného románu, ale tenhle psal život. Když se 17. září 1919, tedy před 101 lety konala v Napajedlích první poválečná dražba, byla mezi odchovanci Marie Baltazziové i ryzka Lissy, dcera napajedelského plemeníka - vítěze francouzského derby Dagora (Flying Fox) a klisny Livie, dcery vítěze rakouského derby Gourmanda (Gunnersbury).

cs derby 1951Před čtyřmi dny se odběhl již 100. ročník Českého derby. Nejvýznamnější rovinový dostih našeho kalendáře má bohatou historii a my Vám nyní nabídneme možnost vrátit se o téměř 70 let zpět. V archivu České televize jsme pro Vás našli krátký šot z jeho 31. ročníku konaného v roce 1951, ve kterém uspěl polský Pink Pearl (Pilade) vedený žokejem Wladyslawem Biesiadzinskim.

Behistoun4Československý turf 80. let by bez něj vypadal úplně jinak. Když byl 28. srpna 1973 v Anglii zakoupen tehdy desetiletý černý hnědák Behistoun (O'Grady), byla to pro československý chov mimořádná zpráva. Když o měsíc později přijel do Napajedel, přišla s ním naděje, že domácí chov získal mimořádně zajímavého plemeníka.

Jedenadvacátý srpen patří k nejsmutnějším dnům nejen v historii naší země, ale také i v historii zdejšího chovu anglického plnokrevníka. V tento den před 36 lety, přesně 21. srpna 1984, uhynul jeden z nejúspěšnějších plemeníků celé historie plnokrevného chovu u nás šamorínský Scottish Rifle, který na sklonku 80. let minulého století získal tři tituly šampióna plemeníků. 

Historie dostihů je bohatou studnicí nejrůznějších příběhů a událostí. K jedné z nejkurióznějších, alespoň z našeho pohledu, došlo před 54 lety, 20. srpna 1966 v Ghaně. Tehdy se plných 55 ze všech 66 tamních licentovaných žokejů rozhodlo bojkotovat dostihový mítink konaný na závodišti v Acře.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking