Masis moskvaByl to jeden z nejsmutnějších dní, jaké kdy Napajedla prožila. Před 47 lety, 25. května 1976, v hřebčíně, kde se o 24 let dříve narodil a ve kterém s výjimkou dostihové kariéry prožil celý svůj bohatý život, uhynul legendární Masis (City - Mamuška, Ut Majeur). Vítěz Československého derby v rekordním čase a plemeník, který domácí chov ovlivnil více než kdokoliv jiný před ním i po něm.

Donald2Na podzim roku 1962 bylo v Deauville zakoupeno několik březích klisen s cílem posílit jimi napajedelský chov. Byla mezi nimi i osmiletá Hyperionova vnučka Donadola, která 6. května následujícího roku přivedla v Napajedlích na svět syna Donalda.

Před 25 lety, 2. května 1998, musel být ve věku pouhých 11 let předčasně utracen v Hřebčíně Napajedla působící plemeník Arcane (Blushing Groom). Utracen byl uprostřed třetí připouštěcí sezóny v českém chovu, před tím, než si vynikajícími výsledky svých potomků získal nemalý respekt mezi domácími chovateli.

Před 94 lety, 27. dubna 1929, se narodil Karel Stibůrek, úspěšný překážkový jezdec a později především velmi úspěšný trenér, jehož největší úspěchy jsou spojené s irskou rodačkou lahodného jména Whisky (Corvaro), kterou v roce 1985 připravil k dvěma klasickým vítězstvím a titulu Koně roku.

Konec 80. let minulého století byl v československém chovu ve znamení obrovského boomu, Rostly počty klisen v chovu a po letech jen velmi vlažného oživování tuzemské krve byla dovezena celá řada plemeníků z chovů nejvyspělepších zemí. Esem pro Hřebčín Napajedla měl být Mr John (Northfields), osud mu však nedopřál se zde uplatnit.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net