Nejúspěšnější rodinou v historii českého a československého chovu anglického plnokrevníka byla rodina, kterou založila Alchimistova dcera Sidney (na snímku). Německá rodačka se dočkala řady úspěšných pokračovatelek včetně své vnučky Siesty, od jejíhož narození uplynulo 2. února již 58 let. 

GALTEEMORE4Předposlední lednový den roku neklidného roku 1917 přinesl pro světový chov smutnou zprávu - smrt skvělého Galtee More. Při přesunu z hřebčína Graditz do Union Stud v Hoppegartenu hřebec uklouzl při nastupování do vlaku, zlomil si nohu a čekal jej neodvratný konec, který uzavřel jeden z nejzajímavějších příběhů plnokrevníků, jaký přelom 18. a 19. století zná. Irskému rodákovi bylo tehdy již 23 let.

Korsican czf2Derby, to je hluboká studnice rozličných příběhů. V roce 1965 popsal v tehdejším Dostihovém programu několik příběhů z rodu těch kuriózních publictista Zdeněk Nebeský. Jeho stať nesla název "Zvláštní příběhy kolem Československého Derby" a my Vám ji nyní přinášíme pro zkrácení čekání na letošní klání o modrou stuhu.

Před 80 lety, 9. června 1942 ,byl německými okupanty popraven ing. Bohumil Tichota, výborný amatérský dostihový jezdec a šampión a také podřízený JUDr. Otakara Frankenbergera na Ministerstvu zemědělství, Toho Frankenbergera, kterého nacisté popravili o necelý půlrok dříve a jehož jméno dnes nese významný dostih pro tříleté koně.

Liberal6Jeho krev kolovala v žilách takových koní jako byli derby vítězové Corvet a Covetta, klasických vítězek Novely či Nanon či mezinárodního vítěze a hvězdy 80. let Kleóna. Přesto v paměti zůstal především jako velká dostihová hvězda, první v poválečné historii našeho turfu. LIBERÁL. Od jeho narození dnes uplynulo 77 let.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net