Outback riderMůže derby vyhrát nezvítězivší kůň, který dosud vydělal jen 10.500 Kč a v hlavním derby trialu skončil na dvanáctém místě? Statistici by pravděpodobnost takového úspěchu ohodnotili hodně vysokým poměrem, bookmaker Tisportu jej ocenil kurzem 55:1. Trenér Šavujev už ale přivezl do Prahy 4 derby vítěze a kdo ví, z jakým cílem posílá OUTBACK RIDERA. 

dres statekblata  OUTBACK RIDER (IRE) 
Australia - Last Laugh, Smart Strike
Majitel
: Russian Racing Syndicate
Chovatel: V. Vartanov
Trenér: Arslangirej Šavujev
Jezdec: ž. Jaroslav Línek
Vývoj handicapu v ČR:  /68,5 - 67,5

Kariéra:
Outback Rider pochází z chovu Vartana Vartanova, jednoho z trojice členů Russian Racing Syndicate. 

Hřebec jako dvouletý nestartoval. Letos debutoval 7. dubna v prvním dostihu sezóny v trojce na 1600 metrů v Chuchli (video), "zelený" projev přinesl sedmé místo. Poté jej trenér Šavujev nasměroval do jedničkového Memoriálu dr. Frankenbergera na 2200 metrů, v němž opět špatně odstartoval, ale v pomalém dostihu podal podstatně lepší výkon a skončil čtvrtý (video), se ztrátou 6 délek na vedoucí trio. Růst formy ale nepotvrdil v rychlé Velké červnové ceně, kterou absolvoval v zadní části pole, v cílové rovině se nikam neposunul a skončil dvanáctý (video).

Rodokmen:
Svěřenec trenéra Šavujeva pochází z prvního ročníku vítěze Epsom derby i Irish Derby ryzáka Australia (Galileo). V úvodním ročníku má coolmorský plemeník zatím 4 blacktype vítěze včetně vítěze Derby trialu (Gr.3, 2000 m) Broome, který v Epsom derby skončil čtvrtý, či vítěze Classic Trial Stakes (Gr.3, 2000 m) Bangkoka.
Matka Last Laugh (Smart Strike) neběhala, dosud jí vyběhli 4 potomci ale žádný nezvítězil . Bába Furlough (Easy Goer) vyhrála Ballerina Stakes (Gr.1, 1400 m). 

Resumé:
Handicapově nejslabší kůň v poli sice naznačil progres čtvrtým místem v Memoriálu dr. Frankenbergera, který byl jeho druhým životním startem, ale ve Velké červnové propadl. Myslím, že v budoucnu by mohl ukázat více než předvedl dosud, ale v derby je outsiderem. (miv) 

Předchozí vizitky účastníků 99. Českého derby:
1. AMAZING GANGSTER
2. DALANDI

3. IGNACIUS REILLY

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net