Dalandi2Na startu letošního 99. Českého derby budou 4 zástupci domácích chovatelů, ale jen DALANDI bude v dostihu hájit barvy stáje, k níž náleží i jeho chovatel. Rodinná stáj, v níž trénuje otec, chovatelem je jeho syn a majitelkou dcera, vyšle svého koně do derby poprvé. Bude jim přát štěstí? 

dres  DALANDI (CZE) 
Alandi - Dancing Babe, Big Shuffle
Majitel
: MUDr. Eva Nieslaniková
Chovatel: Petr Nieslanik
Trenér: Miroslav Nieslanik
Jezdec: ž. Jan Rája
Vývoj handicapu v ČR:  /65 - 74,5

Kariéra:
Dalandi je vlastním odchovancem Petra Nieslanika

Dosud absolvoval jen tři starty. Jako dvouletý debutoval 2. září v Ceně portálu Fitmin & TURF Magazín, součásti Fitmin Cupu na 1200 metrů (video), kde z posledního místa na začátku cílové roviny dokázal finišem získat čtvrté peníze, před ním na druhém místě doběhl Big Ben. Do letošní sezóny vstoupil velmi lehkým šestidélkovým vítězstvím ve IV.kategorii na 2400 metrů (video) pro nezvítězivší ve velmi pomalém čase 2:39,83. Neztratil se ale ani v rychlé Velké červnové ceně (video), kde skončil šestý, zhruba 4 délky za vítězným Angkor Watem. 

Rodokmen:
Dalandi je synem v Polsku působícího Galileova syna Alandi, ultravytrvalce, vítěze Irish St. Leger (Gr.1, 2800 m) a Prix du Cadran (Gr.1, 4000 m). V polském chovu, kam byl zařazen v roce 2014, ale výrazně zklamal a dosud nemá žádného významnějšího potomka.
Matka Dancing Babe, dcera německého šampióna plemeníků a úspěšného nositele rychlosti Big Shuffle, absolvovala jediný start na rovinách - ve třech letech skončila v Německu čtvrtá na 1300 metrů, poté zkoušela bez většího úspěchu dostihy přes proutěné překážky.

Resumé:
Hřebec s dlouhou cvalovou akcí by neměl mít problém s distancí a ukázal jako dvouletý i solidní finiš. Otázkou je třída, podle nás mu k většímu úspěchu v derby chybí, ačkoliv se u něj dá předpokládat, že ještě půjde nahoru. Maximem pro něj podle nás by byl zisk dotované pozice za tabulí. (miv)

Předchozí vizitky účastníků 99. Českého derby:
1. AMAZING GANGSTER
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net