Ignacius ReillyJe velmi neobvyklé, když se majitel nepřijede podívat na start svého koně v derby. V případě IGNACIA REILLY bych ale naopak byl velmi překvapený, kdyby jej v sobotu povzbuzovaly i hlasy pánů Luky, Vedrala a Sobotky, jinak členů Syndikátu V3J. Stejný den jim totiž běhá Nagano Gold v Gr.2 Hardwicke Stakes v Ascotu, a tak předpokládám, že své hlasivky budou majitelé namáhat před zraky královny. Pro příznivce talentovaného bělouše budiž tato zpráva pokynem k silnější podpoře, aby nahradila tu majitelskou. 

dres  IGNACIUS REILLY (GB) 
Worthadd - In The Pink, Indian Ridge
Majitel: Syndikát V3J
Chovatel: Miss Kirsten Rausing
Trenér: Václav Luka ml.
Jezdec: ž. Bauyrzhan Murzabayev
Vývoj handicapu v ČR:  79

Kariéra:
Ignacia Reilly si, stejně jako výše zmíněného Nagano Golda, vybral Václav Luka starší jako odstávče na Tattersalls December Sale, kde za něj zaplatil 3.000 gns.  

Pro nejméně zkušeného koně v poli bude České derby teprve třetím startem v životě. Velmi solidní debut absolvoval v polovině března v dostihu pro nestartovavší na 1600 metrů v Chantilly, kde se v závěru postupně rozcházel a získal šesté místo. Poté stanul na startu Velké jarní, kde sice do cílové roviny točil třetí od konce, ale pěkným finišem získal vítězství (video).

Rodokmen:
Ignacius Reilly je synem hnědáka Worthadd (Dubawi), vítěze Derby Italiano (Gr.2, 2200 m), který však většinu kariéry strávil na mílových tratích, na nichž vyhrál Gr.2 Premio Ribot a Premio Carlo Vittadini a získal druhé místo v anglických Lockinge Stakes (Gr.1). Ignacius Reilly je z jeho druhého ročníku, zatím nemá žádného blacktype potomka. Jeho nejúspěšnější potomek Desert Wind vyhrál 4 dostihy na distancích od 1900 do 2400 metrů a na delších treatích se dařilo i dalším z jeho nejúspěšnějších potomků.
Matka In The Pink, dcera sprintera Indian Ridge (Ahonoora), vyhrála 3 dostihy na tratích 1400 - 1600 metrů. V chovu dala 4 vítěze, valach Pink Coat (Alhaarth) uspěl v listed proutěnkách, ostatním se dařilo hlavně na mílových tratích.

Resumé:
Vzhledem k minimu startů těžko čitelný kůň, který ve Velká jarní ceně přišel ze zadu s hezkým finišem. I u něj je otazníkem, nakolik bude schopen prostát 2400 metrů, osobně bych jeho distanční optimum viděl o pár set metrů kratší, ale odpověď nám dá až sobotní dostih. Z našeho pohledu jej vidíme o něco hůře než bookmaker Tipsportu, který jej řadí na roveň Pacific Hilla, ale na tabuli by se měl dostat a možná i výše. (miv)

Předchozí vizitky účastníků 99. Českého derby:
1. AMAZING GANGSTER
2. DALANDI

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net