Safar JaromirZávěrečný dostihový den v Mostě rozhodl také o osudech rovinových šampionátů. Zatímco mezi trenéry nemohl Ludvíka Harise již nikdo ohrozit, tak byl ještě očekávaný souboj o jezdecký trůn mezi Janem Rájou a Jaromírem Šafářem. Nakonec se ale žádné drama až do posledního dostihu nekonalo. Jaromír Šafář dokázal vyhrát hned druhý dostih odpoledne a protože se Jan Rája tentokrát vítězně ani jednou neprosadil, zvítězil poměrem 29:27.K šampionským titulům z let 2011 a 2012 tak přidal Jaromír Šafář svůj třetí. Velká vítězství sbíral letos především v Bratislavě, v tuzemsku se jeho jediným triumfem v jedničkovém dostihu stal úspěch ve Velké květnové ceně s Aldarem ( New Approach). Loňský šampion Jan Rája zaznamenal dvě vítězství v nejvyšší kategorii - s Hessoesse (Cima de Triomphe) v Ceně Wago a se skvělou Dally Hit (Ad Valorem) v Českomoravské ceně. Třetí příška v šampionátu rovinových jezdců patří Janu Vernerovi. Ten dosáhl 19 vítězství, mezi kterými chybí vyhraný jedničkový dostih.

Mezi trenéry rovinových koní poprvé usedl na trůn ve své čtvrté sezóně Ludvík Haris. Jeho svěřenci připravovaní ve středisku Darhorse v Krabčicích zvítězili ve 23 dostizích včetně jednoho úspěchu v dostihu nejvyšší kategorie, o který se postaral tříletý Duke of Darhorse  v karlovarské Velké ceně BBAG. Druhé místo patří Gregu Wroblewskému se 16 prvenstvími, mezi nimiž jsou rovněž tři zásahy na jedničkové scéně (Master of Gold dominoval na úvod sezóny v Gomba handicapu, Solar Eclipse v Memoriálu Vlastimila Smolíka a tříletý Passepartout rovněž v Mostě ve Velké letní ceně). Rozdílem jednoho vítězství skončila na třetím místě trenérka Helena Vocásková. Ta se svým týmem připravila 15 vítězů tuzemských rovinových dostihů. 

Mezi majiteli se dostala v rovinovém šampionátu nejvýše DS Pegas se ziskem téměř 2,3 mil. Kč, o který se nejvíce zasloužili klasická vítězka Polyanta (Soldier of Fortune), vítěz Velké ceny Prahy Noble Cliffs (Canford Cliffs), dále Black Canyon (Manduro) a dvouletý Sagar (Excelebration), který dominoval ve vrcholném dostihu dvouletých, Ceně zimního favorita. Stříbrná příčka patří stáji Dr. Charvát (2,1 mil. Kč.) a třetí je Lokotrans (1,56 mil. Kč). (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking