Myskova StepankaPoslední hlavní dostih sezóny, Podzimní cena města Mostu pro dvouleté koně druhé kategorie, měla překvapivého vítěze. Stal se jím papírově slabší z reprezentantů stáje Meridian a zároveň nejdražší kůň v poli Mount Q, který pod vedením ž. Martiny Havelkové dokázal s velkou převahou zvítězit. Štěpánky Myškové, pro kterou to znamenalo třinácté vítězství a tedy nejúspěšnější sezónu v její trenérské praxi, jsme se zeptali nejen na vítězného Mount Q, ale také jeho stájového kolegu Lock Nesse, který skončil v mosteckém dostihu pátý. A dozvíte se rovněž, co ještě letos její svěřence čeká.Lock Ness, který běhal dvakrát mezi špičkovými dvouletými, patřil do širšího okruhu favoritů Podzimní ceny, naopak váš druhý svěřenec Mount Q mezi outsidery. Jaká byla vaše očekávání před dostihem?
Od Mount Q jsem očekávala, že by mohl vyhrát. Jezdím ho v práci a viděla jsem, jak je to dobrý kůň. Jeho první start byl takový pokusem. Dostih ho nastartoval, šel po něm nahoru. Lock Ness mě trochu zklamal. Myslela jsem, že by mohl být v dostihu lépe.

Průběh Podzimní ceny města Mostu byl pro Mount Q optimální?
Mount Q je tempař. Potřebuje rychlý dostih, musí cválat v tempu. Martina Havelková ho zajela přesně tak, jak jsme potřebovali.

Mount Q vyhrál s šestidélkovou převahou nad soupeři druhé kategorie. Předpokládám, že byste v něm mohli mít příští rok naději pro klasické dostihy.
Očekávání určitě od něho budeme mít. Do příští sezóny je samozřejmě ještě hodně daleko. Důležité je, aby byl zdravý a dobře přezimoval. Jeví se jako vytrvalec a samozřejmě bych byla ráda, kdy byl naším koněm do derby. Vše ale uvidíme až příští rok na jaře.

MountQ Most
Zástupce stáje Meridian manželů Poledníkových Mount Q suverénně vítězí pod vedením ž. Martiny Havelkové v Podzimní ceně města Mostu (foto pro Hipodrom Most Jiří Kurzweil)

Vraťme se ještě k Lock Nessovi, který má překážkový původ. Jaké s ním budete mít příští rok ambice?
Lock Ness se samozřejmě kupoval do skoků. Jevil se ale v tréninku moc dobře, vlastně nejlépe z našich dvouletých, takže jsme ho vyslali hned do Gerschova memoriálu. První dostih absolvoval v pohodě, ale při druhém startu to již nedal hlavou. Uvidíme tedy, jak přezimuje, ale tlačit ho nikam nebudeme. Když mu nebudou chutnat roviny, tak zkusí na podzim proutěné překážky pro tříleté.

Ještě by měl Capferret startovat koncem listopadu v grupovém dostihu v Auteuil. Tím uzavřete letošní sezónu?
Ano. Rovinová část koní již skončila a ještě nás čekají dva výjezdy do Francie na překážkové dostihy. Taste of Rock a Lodgian Whistle by měli startovat za týden ve Fontainebleau a poté ještě Capferret v Auteuil. Pak již koně zazimujeme.

Při nedávném rozhovoru váš manžel Jaroslav vyjádřil spokojenost s letošní sezónou. Vaše trenérské statistiky jsou nejlepší za vaši sedmiletou praxi a vyzdvihnout musíme také čtyři vítězství ve velkých dostizích včetně Capferretova úspěchu v dostihu Listed v Auteuil koncem června. Předpokládám tedy, že i vy jste se sezónou spokojená.
Ano, jsem, sezóna 2017 byla vydařená. Povedly se nám pěkné výsledky v zahraničí a také na domácích drahách. A máme mladé nadějné koně na příští rok, takže se můžeme těšit i na novou dostihovou sezónu.

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking