V noci na dnešek, v posledním měsící březosti, přišla o svého prvního potomka jedna z největších hvězd světového turfu posledních let australská šampiónka Winx (Street Cry). Týden před plánovaným porodem zmetala podle vyjádření jejího bývalého trenéra Chrise Wallera nádhernou kobylku po I am Invincible (Invincible Spirit).

 
Je to velmi smutné, ale rodiny Kepitis, Tighe a Treweeke sdělují všem jejím příznivcům, že Winx dnes v noci bohužel přišla o své hříbě," uvedl dnes ráno Waller, zastupující rodiny trojice klisniných majitelů. Jak dále uvedl, Winx se zdá být v pořádku, přesto však bude její zdravotní stav bedlivě sledován.

Australský tisk spekuluje, že pokud bude klisna v pořádku, pravděpodobně se znovu vrátí k I Am Invincible, který připouští za 225.000 australských dolarů, v případě ztráty hříběte však nabízí další připuštění zdarma.

Nepřehlédněte: Otec Rata ale i partner Arganty, Polyanty či Venillie Reliable Man se vrací do Německa. Bude opět stát v hřebčíně Röttgen

Fantastická Winx na dráze proměnila ze 43 startů 37 ve vítězství, z nichž 33 získala v nepřetržité řadě, kterou ukončil až její odchod do chovu. Vydělala 26,421.176 australských dolarů, což je nejen australský rekord, ale podle loňských propočtů serveru Thoroughbred Racing Commentary, který výhry světových velikánů přepočítával na libry, i historicky nejvyšší suma, jakou kdy plnokrevník vydělal. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net