Rainbows For Life1Včerejší mítink v Deauville nepřinesl jen české vítězství, o něž se zasloužil tříletý valach Mowaeva (Evasive) stáje Lucky Service. Byl též svědkem dalšího úspěchu krve dříve v ČR působícího šampión-plemeníka Rainbows for Lifa (Lyphard), jehož pravnuk Prince Lancelot uspěl v listed Prix Zeddaan.

 
Dvouletý PRINCE LANCELOT (Sir Prancealot) již absolvoval 4 starty a po vítězném debutu v Saint-Cloud obsadil třetí místo v Gr.3 Prix de Cabourg a pak páté v Prix Eclipse, taktéž klasifikované jako Gr.3 dostih. Svěřenec trenéra Chappeta byl zakoupen jako roček na deauvillské v2 Yearling Sale loni v srpnu, kde stál 90.000 €.

Hřebec je prvním potomkem klisny Rainbow Vale (Moss Vale), která se sice na dráze jen umístila, ale jak naznačil Prince Lancelot, v chovu se rozhodně neztrácí. Její matkou je Rainbows for Lifova dcera Rainbows for All, která vynikala již na dostihové dráze, kde mj. zvítězila v Gr.3 Debutante Stakes. V chovu z ní vyrostla zřejmě vůbec nejúspěšnější Rainbowsova dcera, jejíž krev už koluje v žilách 5 blacktype koní. Z velké části se o to zasloužila její dcera Rainbow Crossing (Cape Cross), čtyřnásobná vítězka, která uspěla v listed Prix Petite Etoile a v dalších dvou listed dostizích se umístila. V chovu dala dvojnásobnou vítězku Oak Tree Stakes (Gr.3) Al Jazi (Canford Cliffs) a listed umístěnou Rime a Rien (Amadeus Wolf) a především posledně jmenovaná dnes šíří úspěchy této krve dál. Její dcera Soffia (Kyllachy), které se loni podařilo vyhrát Sapphire Stakes (Gr.2) a Ballyogan Stakes (Gr.3), je zatím nejúspěšnějším koněm z této rodiny. Po sezóně odešla do chovu a důvěru v její chovný potenciál nejlépe ilustruje ochota majitele investovat 175.000 liber do připuštění u Frankela (Galileo).

Nepřehlédněte: Mehmas novým evropským rekordmanem. V prvním ročníku dvouletých už má 38 vítězů

Díky včerejšímu triumfu Prince Lancelota se tak zvýšil nejen počet blacktype koní z rodiny založené dcerou Rainbows for Lifa, ale již druhá dcera klisny Rainbows for All prokázala schopnost dát blacktype koně. Odraz úspěšnosti její rodiny je vidět i na dražbách, kde byla loni klisna z Rime a Rien po Myboycharlie jako ročka prodána za 170.000 €. Jak se zdá, krev ryzáka Rainbows for Lifa, který se v první dekádě tohoto století postaral o bohužel jen krátkou renesanci českého chovu, by se v rodokmenech úspěšných koní měla objevovat i nadále. Jen bude klesat do vzdálenějších generací. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net