MowaevaTrenér Václava Luka mladší a jeho bošovický tým mají opět důvod k radosti. Dnes se v Deauville v prodejní Prix d'Aubigny (3, 1300 m, 23.000 €, záznam) při svém prvním startu v českých službách prosadil tříletý valach stáje Lucky Service MOWAEVA (Evasive) s jezdkyní Marii Velon.

 
Valach, zakoupený po druhém místě v předešlém startu v prodejce za 27.000 €, odskakoval v kurzu 13:1, který jej řadil do druhé poloviny startovního pole. Marie Velon s ním nikam nespěchala, valach se držel v zadní části pole, ale v cílové rovince pak zvenčí předvedl skvělý finiš, kterým o hlavu získal své první letošní vítězství. Stáji Lucky Service se z nákupní ceny vrátilo 11.500 €.

Tréninková centrála Bošovice a Václav Luka letos ve Francii získali 4 vítězství. O první dvě se zasloužil šestiletý Comblot (Rajsaman) stáje Leram, třetí přidal dvouletý Azov (Invincible Spirit) Viktora Timoshenka.

V Deauville dnes startovala i pětiletá Rousse (Lope de Vega), která s Christophe Soumillonem v sedle skončila čtrnáctá v Prix des Ventes d'Octobre (Classe 2, 4+, 1900 m, 21.000 €, záznam). (miv)
  
gratulace lukaLs
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net