Když minulý týden vyšly přihlášky na dvoudenní mítink při Saudi Cupu v Rijádu, byla loňská vítězka Oaks Zariyannka (First Defence) "jen" jedním z téměř stovky koní, přihlášených do The Saudi International Handicapu, dostihu na 2100 metrů na trávě o dotaci půl miliónu amerických dolarů. Nyní se pravděpodobnost jejího start na mítinku v Saudské Arábii podstatně zvýšila. Čtyřletá hnědka Lokotransu Slovakia, respektive její tým, dnes dostal oficiální pozvánku od pořadatelů, kteří zvou z přihlášených ty koně, které vybrali na startovní listinu.

Sepius3Sedmnáctý den nového roku byl zároveň jeho desátým dnem, kdy se na některé ze zahraničních drah ukázali i koně trénovaní v České republice. Dnešní mítink v Pise byl zároveň sezónní premiérou koní dr. Nieslanikové, jejíž zástupci v čele s dvouletým Ponntosem tak úspěšně v Itálii zakončili loňskou sezónu.

Honey sexy2Skvělá forma koní trenéra Pavla Tůmy, kterou ukázali před týdnem v Pise, trvá. Dnes ji na stejném závodičtíi potvrdili další dva koně z Dvorců v barvách Jiřího Charváta HONEY SEXY (Martaline) a Gatsby (Egerton), kteří si mezi sebou rozdělili nejlépe dotovaný dostih dne, úvodní steeplechase pro čtyřleté Premio Lexou (3500 m, 14.300 €, záznam)

Troizilet21Jen třináct dní musel český turf čekat na první rovinové vítězství v nové sezóně. Zatímco první překážkové vítězství získal před 6 dny Night Moon (Moonjaz), rovinovým premiantem nové sezóny se dnes v Chantilly stal sedmiletý valach stáje Leram Troizilet (Wootton Bassett).

Dvoudenní mítink v Rijádu, který v druhé polovině února vyvrcholí druhým ročníkem nejbohatšího dostihu světa Saudi Cupu o 20 miliónů dolarů, bude mít možná i českou účast. Do The Saudi International Handicapu, dostihu na 2100 metrů na trávě o půl miliónu amerických dolarů, byla přihlášeno i vítězka loňských Oaks Zariyannka (First Defence) ze stáje Loktrans Slovakia. Do dostihu, který se poběží den před Saudi Cupem, je společně se svěřenkyní Zdeno Koplíka přihlášena téměř stovka zájemců z 9 zemí světa    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking