Ponntos fr24První červnový víkend přinesl českým stájím na zahraničních drahách nebývalé žně. Díky excelentnímu výkonu Ponntose, koncertu českých koní na dotačně posilněném Turf-Gala i pokračujícím úspěchům na mítinku v Meranu s několika Graded dostihy vydělali v Česku připravovaní koně během dvou dnů 5,821.125 Kč. Celkový zisk ze zahraničních startů tak překročil hranici 30 miliónů korun a už jen těsně zaostává za loňským, v tomto ohledu nejúspěšnějším rokem v české dostihové historii.

AigleVaillant compiegnePo druhém místě v Classe 2 na 1800 metrů z poloviny května se svěřenec Luboše Urbánka Aigle Vaillant (Wings of Eagles) znovu vydal do Compiegne změřit síly v tamní konkurenci Classe 2 dostihu. Jen tentokrát zamířil do dostihu o 200 metrů delším.

Drag DemoČeská televize pro vás připravila dvacetiminutový záznam z nedělního 45. ročníku mítinku Turf Gala. Pokud si chcete připomenout skvělý úspěch českých koní, kteří v každém z jedničkových dostihů mezinárodního mítinku obsadili první dvě místa, nalaďte si v úterý v 19.00 program ČR Sport.

velka cena slovenska 2024Skvěle obsazený 45. ročník Turf Gala, výkladní skříně slovenského turfu, plně ovládli čeští koně. Podařilo se jim nejen zvítězit ve všech pěti jedničkových dostizích, ale v každém získal český kůň i druhé místo. A to včetně hvězdně obsazené Velké ceny Slovenska.

Ponntos grosChenePonntos zraje jak víno. Už jsme to letos psali několikrát, ale hřebec ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové nás neustále přesvědčuje, že dokáže být ještě lepší. Už dávno není "jen" tou rychlou střelou, která soupeřům na startu uteče a na distanci čelí nátlaku soupeřů, ale špičkovým sprinterem, který, když je potřeba, dokáže znovu zabrat a ukázat soupeřům, kolik třídy v něm je. V neděli to ukázal i na scéně Gr.2 dostihu v Chantilly při nejvýznamnějším dostihovém dni malebného závodiště, které hostilo i francouzské derby.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net