Mowaeva5Dnešní dostihy v Deauville, respektive česká účast na nich, byly ve znamení dynastie Luků. Trenér Václav Luka mladší do Francie vyslal dva svěřence - čtyřletého Mowaevu, běhajícího v barvách stáje svého bratra Radka, a stejně starého Salar Island, patřícího jejich otci Václavu Lukovi staršímu. Oba koně předvedli pěkné výkony oceněné dotačním ziskem. 

Mandarin frVečerní dostihy v Marseille Pont de Vivaux přinesly první trenérské vítězství Ingrid Janáčkové Koplíkové ve Francii. Dosáhla jej zásluhou tříletého MANDARINA (Elusive City) ze stáje Petry Čapkové, kterého sama dovedla k vítězství v Classe 3 Prix de Saint-Charles (3, 1500 mAW, 16.000 €, záznam).

Italské dráhy dnes hostily dva české účastníky. Do Pisy vyrazil Greg Worblewski se čtyřletým Polish Kingem (Camelot) a Miroslav Nieslanik vyslal již ke třetímu římskému startu v řadě stejně starého Donn Clifse (Canford Clifs). Lépe si vedl Polish King, který v úvodní condicionále Premio Pietro Alberto Brocca (3+, 2000 m, 6.000 €, záznam) obsadil se Sabinou Mokrošovou čtvrté místo.

ZaniniMítink v Trevisu dnes patřil barvám italského majitele Josefa Aichnera a jeho koním připravovaným nyní Josefem Váňou starším kvůli odnětí licence Váňovi mladšímu, kteří měli v sedle Pavla Složila mladšího. Tomu se sice vstup do mítinku nepovedl poté, co v úvodní Premio Treviso (pp, 3, 3000 m, 11.000 €, záznam) na poslední překážce padl jím vedený Illico Clermont (Lauro), ale pád se obešel bez následků a Složil si mohl spravit chuť v následujících kláních.

Deauville 21Po včerejším vítězství Hank Moody vyšli dnes čeští účastníci dostihů v Deauville naprázdno. Tříletá Vero Amore (Raven's Pass) trenérky Koplíkové skončila mezi nezvítězivšími v Prix de la Pigeonniere (3, 1300 mAW, 22.000 €, záznam) dvanáctá, stejně starý Machinos (Penny's Picnic) trenéra Seménky v Prix de Mondeville (Classe 3, 3+, 1900 mAW, 20.000 €, záznam) třináctý.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net