Ač se úterního mítinku v Deauville zúčastnilo šest koní v českém tréninku, pozornost turfmanů poutali hlavně dva - úřadující Kůň roku i šampión sprinterů Ponntos (Power) MUDr. Evy Nieslanikové a nejlépe hodnocený kůň loňské sezóny Jawwal (Wooded) stáje Joly, který Ponntose loni v Gr.1 v Longchamp porazil. Z dalšího souboje českých sprinterských hvězd vyšel lépe zkušenější Ponntos, oba však skončili na horších pozicích, než jaké jim předvídaly startovní kurzy i předešlé výsledky.
Ponntos (Power) loni opět obhájil titul pro nejlepšího sprintera, v Klasifikaci 2026, hodnocení tuzemských handicaperů, jej však Jawwal (Wooded) přeskočil. Hřebci, kteří se naposledy spolu střetli v památné Prix de l'Abbay (Gr.1), v níž Jawwal finišoval druhý a Ponntos čtvrtý, znovu změří své síly dnes v Deauville.
Velikonoční víkend přinesl celou řadu startů českých koní na zahraničních drahách. Velmi úspěšně odstartoval v pátek v Trevisu, kde končila jarní část sezóny se třemi překážkovými dostihy. Následně se pozornost přesunula do Nancy a v neděli na blacktype scénu, v pondělí se pak český turf dočkal dalšího blacktype koně..
Na Zelený čtvrtek startovala v e Francii v Chantilly v Classe 2 dvojice českých koní. S podstatně nadějnějšími předpoklady nastupoval do Prix du Canal de la Machine (4+, 2000 m, 24.700 €, záznam) ostřílený Reverso (Wootton Bassett), zatímco dosud neumístěná Vivaheny (Reliable Man) odskakovala jako největší outsider.







