MehmasVelmi úspěšný start se povedl letos s prvními dvouletými debutujícímu plemeníkovi MEHMASOVI (Acclamation). V pondělí jeho syn Good Listener vyhrál ve Windsoru dostih na 5 furlongů a stal se 38. vítězem z hřebcova úvodního ročníku. Ten tak překonal dosavadní evropský rekord debutujících hřebců, který se 37 vítězi držel Iffraaj (Zafonic). 

 
Nový rekordman působí na irském Tally-Ho Stud, kde letos připouštěl za 7.500 € za březí klisnu. Na dráze běhal jen jako dvouletý, kdy z 8 startů proměnil polovinu ve vítězství včetně July Stakes (Gr.2) a Richmond Stakes (Gr.2), v Gr.1 National Stakes doběhl druhý za Churchillem (Galileo).

Hřebec je synem výborného Acclamation (Royal Applause) a klisny Lucina (Machiavellian), reprezentuje tak stejné základní spojení Acclamation x Machiavellian jako jeden z nejúspěšnějších evropských plemeníků a specialista na rané a rychlé koně Dark Angel. O Mehmasovy služby měli chovatelé zájem hned od jeho zařazení do chovu, v první sezóně, v níž připouštěl za 12.500 €, patřil mezi 6 nejvytíženějších plemeníků v Anglii a Irsku (bez započtění NH hřebců), když připustil 187 klisen.

Nepřehlédněte: British Champions Day ovládl Pivotal a jeho potomci. Otec Eagle Topa, ale i Fairlypiho či děd Lehaima

Vedle rekordního počtu vítězů se již může pochlubit i čtveřicí blacktype vítězů včetně hřebce Supremacy, který nejen že napodobil svého otce vítězstvím v Richmond Stakes (Gr.2), ale podařilo se mu uspět i v Gr.1 Middle Park Stakes.

Jeden potomek z hřebcova úvodního ročníku je i v tréninku Allana Petrlíka. Dosud nestartovavší bělku Rabbit Mehmas koupila stáj Rabbitu Trhový Štěpánov před dvěma lety jako odstávče v Irsku za 2.000 €. (miv)

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net