Mogul2Bělka Shabana (Jukebox Jury), slovenská šampiónka a tamní dvojnásobná klasická vítězka, které se jako jedné z mála v tuzemsku trénovaných klisen podařilo získat status blacktype koně, vyrazí za svým prvním partnerem do Irska. Stáj Lokotrans pana Karla Jalového ji jako premiérového partnera vybrala Galileova (Sadler's Wells) syna Mogula, který patří do týmu plemeníků mocného irského Coolmoru. 

 
Šestiletý Mogul byl sice zařazen do týmu překážkových plemeníků irského gigantu, ale takřka kdekoliv na světě by byl ozdobou jakéhokoliv chovu orientováno na rovinové koně. Jako dvouletý získal dvě vítězství včetně Juvenile Stakes (Gr.2), ve třech letech bylo jeho největším úspěchem vítězství v Grand Prix de Paris (Gr.1) v Longchamp a Hong Kong Vase (Gr.1) na dráze Sha Tin v Hongkongu. Na dráze zůstal ještě následující sezónu, ale s výjimkou třetího místa v Prix Ganay (Gr.1) už se neumístil.

Nepřehlédněte v rubrice Dražby: Tomáš Janda koupil polobratra Rex of Thundera. Letos již druhého

Hřebec, který byl jako roček vydražen za 3,5 miliónů gns, má excelentní rodokmen. Otce Galilea není nutno blíže představovat, matka Shastye (Danehill), polosestra vítěze Prix de l'Arc de Triomphe Sagamixe (Linamix), byla před svým loňským odchodem na věčnost jednou z nejlepších matek na světě. Vedle Mogula vyhrál Gr.1 dostih i jeho bratr Japan, aktuálně plemeník v Německu, dcera Secret Gesture, vítězka Middleton Stakes (Gr.2), finišovala druhá v Epsom Oaks (Gr.1), Maurus uspěl v Gr.2 a Sir Isaac Newton v Gr.3 společnosti. Úspěchy na dráze se odrazily i v cenách jejích potomků - její ročci se prodali za celkem 15 miliónů gns. Pro Shabanu vybraný Mogul působí v chovu od roku 2022, letos připouštěl za 3.500 €.

Bude nový San Sebastian?

Další klasická vítězka v mateřském stádě Lokotransu ryzka Eternity (Power) bude partnerkou vítěze Prix du Jockey Club (Gr.1) Intella (Galileo), nyní působícího na Haras de Beaumont s poplatkem 8.000 €. Hřebec je mj. otcem v barvách Lokotransu běhajícího Matella či vítězky Gerschova memoriálu Porcinelly.

Pro pětiletou Lady in Pink (Adlerflug) byl vybrán na Haras d'Etreham stojící sprinter City Light (Siyouni), vítěz Prix du Pin (Gr.3), který finišoval těsně druhý v Diamond Jubilee Stakes (Gr.1). Za 7.000 € připouštějící hřebec měl letos na dráze první dvouleté.

U nejzkušenější z matek Lokotransu Panta Padrony (Muhtathir) Lokotrans zopakuje spojení, které vedlo k produkci vítěze Gerschova memoriálu (I.k.) San Sebastiana, a bude tudíž znovu partnerkou vítěze Prix du Jockey Club (Gr.1) či Irish Champion Stakes (Gr.1) The Grey Gatsbyho (Mastercraftsman). Ten však od doby, kdy připouštěl Santa Padronu poprvé, znatelně podražil a Haras du Petit Tellier za jeho služby nyní žádá 12.000 €.

Vedle klisen, které hájily růžovobílé barvy, zakoupil Lokotrans 50% podíl na nestartovavší Koneko (Big Blue Kitten), 3/4 sestry vítěze 2000 Guineas (Gr.1) Kameka (Kitten's Joy). Ta v následující připouštěcí sezóně navštíví vycházející hvězdu francouzského chovu Zaraka (Dubawi), mj. otce Queen opf Beaufay, který připouští za 60.000 €.

Miloslav Vlček
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net