RexOfThunder BrotherV úterý v Newmarketu začala December Foal Sale, dražba hříbat společnosti Tattersalls. Během úvodního dne bylo prodáno 135 hříbat plus jeden formou privátní koupě za průměrnou cenu 11.240 gns. Na dražbě nakupoval i Tomáš Janda, který vydražil jednoho hřebečka a jednu klisničku. Zatímco s klisnou se na našich drahách zřejmě nepotkáme, protože byla zakoupena pro zahraničního klienta, hřebec putuje do Česka. A nepochybně zde bude patřit k velmi sledovaným koním.

 
Za 2.500 gns zakoupený hnědák (lot 371) je totiž synem klisny Rio's Cliffs (Canford Cliffs), dvojnásobné vítězky a matky tří vítězů, mezi nimiž najdeme i hvězdu stáje Březová, dvojnásobného vítěze Zlatého poháru Rex of Thundera (Night of Thunder). Jeho otcem je plemeník Expert Eye (Acclamation), vítěz Breeders' Cup Mile (Gr.1), donedávna působící vedle Frankela či Kingmana na anglickém Banstead Manor Stud, který byl před měsícem prodán do Jižní Afriky.

Letos v březnu narozený hřebec není prvním sourozencem Rex of Thundera, kterého Tomáš Janda, mimochodem podepsaný i pod nákupem samotného Rexe, letos koupil. Na konci září na Tattersalls Ireland Yearling Sale, se mu za 2.500 € podařilo privátně získat ročního pravého bratra dnešní akvizice, hnědáka taktéž po Expert Eye. Klisna Rio's Cliffs tak už má v našem turfu tři syny a doufejme, že i ti dosud nestartovavší ukáží alespoň část talentu, co jejich starší bratr.

Miloslav Vlček
foto Tattersalls       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net