lot 105V dražebním zpravodajství máme jeden dluh, který bychom nyní rádi splatili, a to Vente de Yearlings de November, listopadovou dražbu ročků společnosti Arqana, která se konala předminulou sobotu. Z ní podle našich informací přišlo do českých stájí pět nových ročních posil.

 
Na dražbě byla velmi aktivní Hana Juránková, která se podepsána pod dvaceti třemi zakoupenými ročky, nicméně z nich budou připravováni v Česku jen dva. Prvním byla za 8.000 € získaná ryzka (lot 105) ANONYMA, dcera vítěze Prix Quincey (Gr.3) Attendu (Acclamation) a Mastercraftsmanovy dcery Dogaressa, francouzské vítězky a matky tří vítězů.

Za 5.500 € pak získala hnědáka (lot 122) GALAGOS (Birchwood) z vítězné Gold Sister (Canford Cliffs), polosestry vítěze Vintage Stakes (Gr.3) a druhého z National Stakes (Gr.1) Naheef (Marju), matky dvou vítězů.

Tomáš Janda je sice podepsán "jen"pod třemi nákupy, všechny však byly realizovány ve prospěch tuzemských stájí. Za 8.000 € vydražený hnědák (lot 181) MARIN D ARGENT je synem Anodina (Anabaa) a trojnásobné francouzské vítězky Noblesse d'Argent (Kendargent), polosestry listed vítězky Jupyra (Le Havre). Klisna v chovu začíná, Jandova akvizice je jejím prvním potomkem.

O 3 tisíce eur lacinější tmavá hnědka RUE HELENE (lot 29) pochází z prvního ročníku vítěze Gimcrack Stakes (Gr.2) Threata (Footstepsinthesand) a v chovu začíná i matka Semur (Tin Horse), trojnásobná překážková vítězka a polosestra listed vítězky Villa Molitor (Muhtathir).

Také bělka MUSIC DEBELAIR (lot 85) náleží k úvodnímu ročníku svého otce, jímž je vítěz Railway Stakes (Gr.2) a druhý ze Secretariat Stakes (Gr.1) Van Beethovena (Scat Daddy). Za 2.500 € zakoupená klisna je prvním potomkem jednou startovavší Bellaramee (Rajsaman).

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net