MandarinNedělnímu mítinku ve Velké Chuchli vévodí druhý klasický dostih sezóny jubilejní 100. Velká jarní cena. Na její start se postaví 14 hřebců, z nichž ti nejlepší si mezi sebou rozdělí celkových 600 tisíc korun dotace dostihu. Stejně jako v předchozích letech i nyní se podíváme, jakými cestami se klasičtí adepti dostali ke svým současným majitelům.

V neděli se na mosteckém závodišti odběhne první klasický dostih letošní sezóny Jarní cena klisen. Stejně jako v předešlých letech i tentokrát se podíváme, jakými cestami se klisny, které v něm budou startovat, dostaly ke svým současným majitelům - kde, kdy a za kolik je získali, případně zda si je sami odchovali.

Obě českými majiteli nejhojněji navštěvované breeze-up dražby i letos výrazně mění svou podobu. U obou je důvodem ke změnám pandemie koronaviru, respektive restriktivní opatření, která mají zabránit jejímu šíření ve Francii a v Německu.

rose1Nabídku Katalogu plnokrevníků rozšířil zajímavý tříletý kůň v tréninku - dosud nestartovavší tmavá hnědka ROSE SUNLIGHT (Rosensturm). Klisna je pravou sestrou vynikající Rajči Šimon, vítězky Karpatské ceny (L), která se umístila v řadě dalších jedničkových klání a obsadila čtvrtá místa v obou ex-federálních Jarních cenách klisen.

lot 207 MotivatorDnes skončila dvoudenní Vente Mixte de Février, mixed dražba společnosti Arqana, nabízející jak mladičké ročky, tak i koně v tréninku či chovné klisny. Stejně jako v pondělí i dnes nakupoval bloodstock agent Christian Richner, který i tentokrát dražil také v zastoupení české stáje.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net