chris arqana 2017Také druhý den podzimní mixed dražby společnosti Arqana v Deauville přinesl několik zajímavých nákupů do českých stájí. Zatímco úvodní den se o nejdražší nákupy postaral bloodstock agent Tomáš Janda, dnes, kdy byli nabízeni ročci překážkových rodokmenů, převzal taktovku jeho starší konkurent Christian Richner. Richner stejně jako včera vydražil řadu koní, do českých stájí z dnešních nákupů směřují čtyři, včetně jednoho mimořádně zajímavého ročka.

GryffichopDnes začala v Deauville tamní podzimní dražba, Vente d'Automne, pořádaná společností Arqana. Úvodní den přinesl i několik nákupů pro české stáje, kterým vévodila koupě velmi slibného překážkáře, tříletého valacha Gryffichopa (Soave), který z 5 startů v proutěnkách a ve steeplechase získal 4 vítězství. Celkem by mělo české stáje posílit 6 koní, za které majitelé zaplatili 203.000 €, tedy více jak 5 miliónů korun.

chico de chilli 748Z nabídka ročků v Katalogu ročků, službě společnosti Blacktypepedigree, s.r.o. pro české chovatele, postupně mizí prodaní ročci. Naposledy z nabídky vypadla napajedelská Gilienne (Stormy Jail), která už našla nového majitele a směřuje k trenéru Ivanu Kubovi.

katalog zanrVčera ukončená šestidenní Tattersalls Ireland November National Hunt Sale, věnovaná koním s dispozicemi pro překážkové dostihy, skončila rekordním obratem v historii dražby, který dosáhl částky 13,868.300 €. Rekordních hodnot dosáhly i průměrná cena (15.996 €) a medián (11.500 €).

Hlavní evropské dražby ročků již skončily a ač několik ročků nabídne i třeba blížící se podzimní mixed dražba v Deauville, drtivá většina ročků, které jejich majitelé chtěli nabídnout k prodeji, již má svou dražební anabázi za sebou. Přišel čas na malé ohlédnutí.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking