NortonV pátek proběhla první letošní dražba, pořádaná společností BBAG v Baden-Badenu. Nabízela jak dvouleté koně v breeze-up části dražby, tak i tříleté a starší koně v tréninku a také několik chovných klisen. Dražby se aktivně zúčastnila Hana Juránková, která vydražila tři koně - všechny pro české stáje. Ty posílí jedna dvouletá klisna, jeden tříletý hřebec a také jedna pětiletá klisna.

V neděli se v Chuchle Areně Praha odběhne druhý klasický dostih sezóny a první, otevřený oběma pohlavím, 102. Conseq Velká jarní cena. Na startovní listině je 15 koní, čtrnácti hřebcům se postaví jediná klisna, do dostihu dohlašovaná Abha, která před pár dny přišla z Francie. 

Aphelie LightMinimálně tři dvouletí koně míří ze sobotní breeze-up dražby společnosti Arqana v Deauville do českých stájí. O nejdražší z českých nákupů se postarala stáj Lokotrans, respektive její trenér Luboš Urbánek, který je podepsán pod koupí dvouleté klisny francouzsho původu. Dva koně vydražila Hana Juránková, podle jejíhož vyjádření pro naší redakci byli oba zakoupení dvouletci vybráni pro české majitele.

ex LadyGlinkaZ našeho pohledu hodně zajímavý výsledek měla včerejší Guineas Breeze Up Sale, pořádaná dražební společností Tattersalls v Newmarketu. Dva nejdražší dvouletí při rekordně úspěšné dražbě byli prodáni za 200.000 gns, přičemž jeden z nich je synem klisny Lady Glinka, která je pravou sestrou krabčického Mikhaila Glinky (Galileo).

V sobotu v Mostě odstartuje letošní seriál klasických dostihů Jarní cenou klisen města Mostu. Na startovní listině mílového dostihu o 550 tisíc korun figuruje 14 klisen a my se, stejně jako v předchozích letech, podíváme, jakými cestami, případně za jaké ceny, se dostaly ke svým současným majitelům.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net