lot 267 lehavreTřetím dnem dnes skončila první velká evropská dražba ročků Vente de Yearlings d'Aout, nejelitnější francouzská dražba ročních koní. Zatímco první dva dny jsme nezaznamenali žádný český nákup, závěrečný den přinesl hned dva. Ten dražší zajistil bloodstock agent Tomáš Janda, který za 70.000 € vydražil dceru aktuálně druhého nejdražšího plemeníka ve francouzském chovu hřebce Le Havre (Noverre).

ap shaywanVčera začala první velká evropská dražba ročků Vente de Yearlings d'Aout, nejelitnější francouzská dražba ročků. Navzdory přítomnosti obou v ČR působících bloodstock agentů nebyl podle protokolu úvodní den realizován žádný nákup do českých stájí, nicméně přesto nebyl úvodní den nezajímavý ani z českého pohledu.

Robinsonka 2Nabídku Katalogu ročků, služby společnosti Blacktypepedigree s.r.o. pro české chovatele, rozšířila trojice ročků z chovu Ing. Miroslava Ševčíka. Ten prostřednictvím Katalogu nabízí dvě klisny a jednoho hřebce, všechny z vynikajících rodin.

septyearlingsalecover218Irská odnož dražební společnosti Tattersalls zveřejnila katalog na svou zářijovou dražbu ročků. Ta má v posledních letech velmi významné postavení pro náš turf, v němž ji jen letos zastupují například nedávná vítězka Oaks Dylanka (Dylan Thomas) či vítěz Velké červnové ceny Saul (Champs Elysees) a lze předpokládat, že i letos z této dražby zamíří do Čech řada koní.

S přibližujícím se obdobím nákupů nových posil do stájí na dražbách či u chovatelů ročků se otevírá i Katalog ročků, služba společnosti Blacktypepedigree s.r.o. pro majitele a chovatele anglického plnokrevníka. První nabízený roček zaujme především majitele překážkových, neboť pochází ze staré úspěšné překážkové rodiny.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking