RexOfThunder BrotherV úterý v Newmarketu začala December Foal Sale, dražba hříbat společnosti Tattersalls. Během úvodního dne bylo prodáno 135 hříbat plus jeden formou privátní koupě za průměrnou cenu 11.240 gns. Na dražbě nakupoval i Tomáš Janda, který vydražil jednoho hřebečka a jednu klisničku. Zatímco s klisnou se na našich drahách zřejmě nepotkáme, protože byla zakoupena pro zahraničního klienta, hřebec putuje do Česka. A nepochybně zde bude patřit k velmi sledovaným koním.

lot 105V dražebním zpravodajství máme jeden dluh, který bychom nyní rádi splatili, a to Vente de Yearlings de November, listopadovou dražbu ročků společnosti Arqana, která se konala předminulou sobotu. Z ní podle našich informací přišlo do českých stájí pět nových ročních posil.

933Ve čtvrtek proběhla v Deauville Vente d'Automne - Elevage obstacle, podzimní dražba věnovaná koním pro překážkové dostihy. Kromě nákupu Jardin Micheletova otce Kingfishera (Galileo), o němž jsme vás již informovali, byla na dražbě pro tuzemský turf zakoupena i tři odstávčata s překážkovým potenciálem. Dva získala Hana Juránková, pod nákupem třetího je podepsán Tomáš Janda.

MondialeoDruhý den mixed Podzimní dražby společnosti Arqana v Deauville byl věnován koním s potenciálem pro překážkové dostihy, nicméně i tento den přinesl několik nákupů ve prospěch tuzemských stájí. A nejen to. Mezi nabízenými koňmi se objevil i český rodák z chovu Hřebčína Střelice, dvouletý valach Fanfan La Tulipe (Manduro), který rozšířil nepříliš početnou skupinu v Česku narozených koní, jimž se podařilo najít na francouzské dražbě nového majitele.

zorkenV pondělí začala v Deauville Podzimní dražba, jejíž úvodní den byl věnován koním v tréninku. Tato část dražby se tradičně setkává s nemalým zájmem ze strany českých stájí, což potvrdila i pondělní seance, z níž k nám putuje řada hned několik velmi atraktivních dvouletků a tříletků. Vedle Tomáše Jandy či Zdeno Koplíka byla tradičně velmi aktivní Hana Juránková, všechny však svými nákupy předčila Ingrid Janáčková Koplíková, která koupila čtyři koně za celkem 170 tisíc eur.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net