Francouzská dražební společnost Aqana, kterou zítra čeká její breeze-up dražba, letos však kvůli koronaviru spojená s dražbou společnosti Goffs a přesunutá do Irska, již zveřejnila i katalog na svou následující dražbu - mixed Letní dražbu (Vente d'Eté), která obsahuje několik z pohledu našeho turfu velmi zajímavých koní.

Tuto neděli se ve Velké Chuchli odběhne druhý klasický dostih roku 99. Velká jarní cena. Dostat koně na startovní listinu není laciná záležitost, tím spíše získat koně, která má reálnou šanci v klasickém dostihu uspět. Podívejme se nyní, stejně jako v předešlých letech, po jakých cestách letošní adepti ke klasickému startu došli.

Největší evropská dražební společnost Tattersalls připravila na letošní rok zbrusu novou dražbu. Tattersalls Mixed Sale, jak ji pořadatelé pojmenovali, proběhne ve dnech 25. a 26. srpna a podobně jako populární July Sale nabídne dostihové koně a klisny v tréninku, ale bude též otevřená i dalším kategoriím koní včetně chovného materiálu.

V pátek odstartuje na mosteckém závodišti první klasický dostih letošní sezóny Jarní cena klisen. Stejně jako v předešlých letech i tentokrát se podíváme, jak majitelé ke svým nadějím pro úspěch v klasice přišli, kde, kdy a za kolik je získali, případně zda si je sami odchovali.

Bezprecedentní situace vyvolaná pandemií Covid-19 dovedla trojici evropských dražebních společností - Arqana, Osarus a Tattersalls Ireland - ke společnému postupu při řešení uspořádání letošních dražeb ročků. Výsledek zveřejnily ve včerejší tiskové zprávě.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking