Úřadující šampión polských plemeníků ECOSSE (Peintre Celebre), jehož služeb v minulosti využilo i několik českých chovatelů, mění působiště. Ze Stadniny Pegaz, kde svou chovnou kariéru v roce 2005 začal a kde s podporou chovného stáda Andrzeje Zieliňského vyrostl v nejúspěšnějšího plemeníka v Polsku, se stěhuje do SK Krasne.


Změna souvisí s příchodem nové akvizice Stadniny Pegaz, Shamardalovým synem Baliosem (viz starší zpráva), který by se měl stát tamní novou jedničkou. Krev otce dvou derby vítězů Ecosse ale v Pegazu zůstává - reprezentovat ji bude jeho syn z vlastního chovu majitele hřebčína Prince of Ecosse, ve dvou letech neporažený šampión, který však pro zranění musel předčasně ukončit kariéru. Vedle něho v Pegazu zůstává i polský Kůň roku a vítěz Derby Caccini (American Post), který získal i umístění v německých listed. Stadnina Pegaz uvádí připouštěcí poplatky svých hřebců v eurech, a tak Balios bude připuštět za 1.500 € splatných za březí klisnu k 1.10. nebo za 2.000 € za živé hříbě, Prince of Ecosse a Caccini stojí rovných 1.000 € za březí klisnu k 1.10.

V Krasne si za služby Ecosse budou účtovat 2.500 zlotých, nicméně hřebec není nejdražším plemeníkem hřebčína. Ještě o 1.500 zlotých více stojí služby ryzáka Star Poker (Footstepsinthesand), vítěze Nagrody Syreny (L) a Nagrody Mosznej (L). Star Poker měl loni na dráze první ročník dvouletých, z 10 potomků 4 zvítězili a 5 se umístilo, dva se umístili v tamních listed dostizích. Za stejný poplatek jako Ecosse, tedy za 2.500 zlotých, bude připouštět v chovu debutující Bush Brave (Bushranger), předloňský vítěz polské trojkoruny a v nabídce zůstává i již jednadvacetiletý Exaltation (Rainbow Quest), který své chovné působení začínal v ČR v Dymokurech, a za jehož slůužby hřebčín účuje 1.000 zlotých. (miv)  
    







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net