BaliosVýznamnou posilu získal v minulých dnech polský chov. Stadnina koni Pegaz, patřící Andrzeji Zielinskému, zakoupila ve Francii šestiletého ryzáka BALIOSE (Shamardal), vítěze King Edward VII Stakes (Gr.2, 2400 m) na Royal Ascotu, letos působícího v chovu Haras du Hoguenet.


Někdejší svěřenec Davida Simcocka absolvoval během kariéry 6 startů, z nichž 2 proměnil ve vítězství a v dalších 3 získal dotované umístění. Jako dvouletý proměnil svůj debut v polovině listopadu ve vítězství, ve třech letech odstartoval druhým místem v listed Newmarket Stakes na 2000 metrů v Newmarketu, po kterém přišel hřebcův největší úspěch - zmíněné vítězství v King Edward VII Stakes. Po něm se vypravil do Longchamp, kde v Grand Prix de Paris (Gr.1, 2400 m) doběhl pátý a sezónu zakončil šestým místem v Great Voltigeur Stakes (Gr.2, 2400 m) v Yorku. Jako čtyřletý absolvoval jediný start - v březnu v Dubaji, kde v Dubai City of Gold (Gr.2, 2400 m) skončil čtvrtý. Po skončení dostihové kariéry byl zařazen do chovu francouzského Haras de Hoguenet, kde letos připouštěl za 2.500 €.Balios je synem Shamardala (Giant's Causeway), šampióna dvouletých hřebců v Anglii, vítěze Dewhurst Stakes (Gr.1), Poule d'Essai des Poulains (Gr.2), Prix du Jockey Club (Gr.1) či St. James's Palace Stakes (Gr.1) a dnes především velmi úspěšného plemeníka působícího pod hlavičkou Darley na Kildangan Stud v Irsku. Otec 119 (8%) blacktype vítězů je dobře známý i u nás, kde jeho syn Zazou, působící v Centru Darhorse, připustil v posledních 3 sezónách nejvíce klisen ze všech v ČR působících plemenných hřebců. Shamardal se ukazuje jako velmi nadějný otec plemeníků. Jeho syn Lope de Vega je již prověřeným plemeníkem, otcem 6 Gr.1 vítězů, slibně se ukazuje Casamento, Captain Sonador a další.

Matka Elle Galante, trojnásobná vítězka v Německu a třetí v listed Prix Belle de Nuit, je dcerou Galilea (Sadler's Wells) a Balios tak pochází ze stejného spojení jako úspěšný reprezentant stáje Bonanza Subway Dancer. Elle Galante dosud dala 4 vítěze, vedle Baliose si nejlépe vedla Cersel (Invincible Spirit), čtyřnásobná vítězka, druhá v Prix Saonois (L). Bábou nové polské akvizice je legendární německá hvězda Elle Danzig (Roi Danzig), dvojnásobná vítězka Premio Roma (Gr.1), úspěšná též v Grosser Dallmayr Preis Bayerisches-Zuchtrennen (Gr.1), ověnčená řadou šampiónských titulů v Německu i Itálii.

Balios bude připouštět na hřebčíně, kde působí aktuálně nejúspěšnější polský plemeník Ecosse (Peintre Celebre), jeho syn, vítěz dvou vrcholů pro dvouleté Prince of Ecosse a také od letošní sezóny vítěz Polského derby i Velké varšavské Caccini (American Post), druhý v listed v Německu. (miv)
   
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net