Zazou hlavaNa hodně zajímavou partnerku se ve své sedmé připouštěcí sezóně může těšit krabčický ZAZOU (Shamardal). Za otcem loni v jedničkách na rovinách i v proutěnkách úspěšné Faliraki či nejbohatšího maďarského dvouletka tamního chovu Golden Boye přicestuje z Německa Danehillova dcera Tenderly, klisna s mimořádnou vizitkou.


Odchovankyně N.P. Bloodstock Ltd sice na dráze získala jen jedno druhé místo ze tří francouzských startů a dvakrát se neumístila v USA, zájem o ni jako chovnou klisnu byl ale mimořádný. Poté, co byla v roce 2004 poprvé v USA připuštěna Johannesburgem (Hennessy), byla  na listopadové dražbě v Keenelandu prodána za 335.000 dolarů. O dva roky později, tentokrát březí po Johar (Gone West), změnila majitele už za 725 tisíc dolarů a o další dva roky později její cena vyšplhala dokonce na 525.000 gns, za které ji na dražbě v Newmarketu koupil německý Fährhof.  

To se psal rok 2008, v němž její dosud nejúspěšnější potomek hřebec Ten Meropa (Johannesburg) zvítězil v Baldwin Stakes (Gr.3) v americké Santa Anitě, čímž si vysloužil ostruhy plemeníka na Poon-Tip Stud Farm v Trinidadu a Tobagu. Vedle něj dala Tenderly ještě dalších 6 vítězů, přičemž jedna z jejích vítězek klisna Islandia (Johar) se dobře zapsala i u nás. Její syn jménem Signum (Arch) získal v barvách DS Pegas a posléze stáje KI Racing 5 vítězství, mezi nimiž najdeme jak listed proutěnky v Meranu, tak i slovenské Prútenky šampiónov.

Nepřehlédněte: Váňův Sternkranz prvním českým vítězem roku 2022. S Pavlem Složilem vyhrál proutěnky o 11.000 € v Pise

Tenderly je polosestrou vynikající Pride (Peintre Celebre), vítězky Champion Stakes (Gr.1) a dalších dvou Gr.1 dostihů, která byla nejen nejlepší starší klisnou ve Francii, ale v celé Evropě. Tenderly je též polosestrou úspěšné chovné klisny Specifically (Sky Classic), matky tří blacktype vítězů včetně vítězky 1000 Guineas (Gr.1) Speciosy (Danehill Dancer). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net