Sternkranz 22bNa první vítězství nemusel český turf čekat v nové sezóně dlouho. Dnes se o ně na dráze v italské Pise postaral loňský vítěz Zlatého poháru EŽ Praha a.s. STERNKRANZ (Kamsin) ze stáje Josefa Aichnera, který jistě o délku před stájovým druhém Capivarim (Yeats) vyhrál proutěnky pro pětileté a starší Premio Narni (3500 m, 11.000 €, záznam).


V době nucené pauzy Váni mladšího Josefem Váňou starším trénovaný osmiletý valach získal již pátý triumf za dobu v českém tréninku. Barvy Josefa Aichnera zastupovala v osmičleném poli plná polovina koní, nová akvizice Rajani (Siyouni), valach rovinové blacktype třídy, skončil při prvním startu v nových barvách sedmý, čtvrtý reprezentant žlutočerných barev Beau Saonois (Saonois) byl zadržen.

Nepřehlédněte zajímavý komentář žokeje Josefa Bartoše: Italské překážky přivírají dveře  

V úvodní steeplechase Premio Belbuk (6+, 3500 m, 12.000 €, záznam) získal druhé peníze svěřenec Pavlíny Baštové Ivo (Areion) ze stáje Drahomíry Stejskalové, který s Janem Faltejskem ne stačil jen na domácího Bilbo d'Assault (Royal Assault), který českému zástupci nadělil 8 délek. Dalších 7 délek zpět finišoval jako třetí Aichnerův Piton des Neiges (Buck's Boum). Mimo dotované pozice skončil sedmý Guena des Mottes (Soave) a neuspěl ani další debutant v barvách Josefa Aichnera Autorius (Pastorius), který v třetím dostihu dnešního programu proutěnkách pro čtyřleté Premio Monravel (3500 m, 12.100 €, záznam) doběhl šestý. V těch se dařilo Ondřeji Velkovi, který dovedl vítězně do cíle domácí Vel Dipinto (Golden Horn). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net