Strasbourg IvoTři tuzemští překážkáři a jedna tříletá klisna byli dnes k vidění ve Strasbourgu. Jako jediný se dokázal dostat na dotovaná místa svěřenec trenérky Baštové Ivo, který pod vedením Jana Faltejska získal druhé místo s dotací 4.800 euro. Českému jezdci se dařilo, dokázal si totiž ještě připsat vítězství v sedle koně trenéra Vovčenka.


V Prix du Mont Sainte - Odile (5+, steeple, 4000 m, 21.000 euro, záznam) se po více než pěti měsících od triumfu v Ceně Jana Kašpara vrátil do dostihového dění Apple's Kamikaze (Agnes Kamikaze) manželů Poledníkových. Ve druhé polovině dostihu ale hůře skákal a nestačil tempu vedoucích koní. S Jaroslavem Myškou v sedle nakonec dostih dokončil na šestém místě. Roli spolufavorita favorita dostihu (3,5:1) pěkným finišem po poslední překážce dokázal o pět délek splnit Janem Faltejskem vedený svěřenec trenéra Pavla Vovčenka Serielohn (Lomitas). Společně tu vyhráli už v listopadu.

Velmi dobče dopadl první start zástupce nově registrované stáje Drahomíra Stejskalová, čtyřletého valacha Iva (Areion) v Prix du Ried (4l., prout. přek., 3500 m, 20.000 euro, záznam). Jan Faltejsek v jeho sedle si hlídal čelo dostihu a v cílové rovině, i když hůře překonal poslední překážku, přivedl svěřence trenérky Baštové ke druhému místu, pět délek za vítězným favoritem Eros d'Or (Puit d'Or).

V Prix Dany Schneider (3l., maiden, 2000 m, 22.000 euro, záznam) zastupovali bošovické tréninkové středisko tříletá Touche Finale (Planteur) a David Liška. Klisna si nepočínala špatně, ale nakonec doběhla ve dvanáctihlavém poli na osmé příčce, asi deset délek za vítězem. Poslední metry již nebyla vyjížděna.

Další nová stáj v českém turfu, Faltejsková, měla premiéru v Prix Orangerie (5+, prout. přek., 3800 m, 20.000 euro, záznam). Její zástupkyni La Provence (Electric Beat) pochopitelně vedl v dostihu žokej Jan Faltejsek. Ve druhém kole klisna přestávala stačit tempu a nakonec doběhla na osmém místě, daleko za vítězným Macaireovým Song And Whisper (Peintre Celebre) a jako poslední z dokončivších koní. (mze)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking