Milan BrunchRoyalDalší české překážkové žně se dnes konaly v Miláně. Šestice koní trenérů Váňových získala dvě vítězství, dvě druhá místa a také dvě třetí. Jiří Kousek dovedl vítězně do cíle nejen Brunch Royala, ale také navrátilce Broughtona. Tento vítěz Grande Steeple Chase di Milano ze sezóny 2017 má šrouby v noze a naposledy startoval loni v květnu.


V Premio Spegasso (4l., steeple, 3600 m, 18.700 euro, záznam) byl jediným českým zástupcem Starman (Manduro), který v sedle s Janem Kratochvílem po nedávném vítězství v Trevisu tentokrát stačil mezi pěti účastníky jen na třetí příčku. Za ním projeli cílem Patrick Boekhout a Rostislav Benš s italskými koňmi.

Dokonce tři čeští koně byli na startu prodejní Premio Aurora (5+, siepi, 3000 m, 10.000 euro, záznam). V průběhu dostihu cválali v neroztaženém poli na jeho konci. Do cílové roviny ale už vběhli na prvních dvou místech Brunch Royal (Sunday Break) s Jiřím Kouskem a Option Be (Nickname) s Janem Kratochvílem. Prvně jmenovaný zástupce Scuderia Aichner SRL a svěřenec Josefa Váni ml. snadno triumfoval o dvě a půl délky, zatímco za ním se strhnul souboj dvou koní v tréninku Josefa Váni st. Druhé místo nakonec Option Be o hlavu udržel, ale König Samur (Samum) vedený Patrickem Boekhoutem se k němu rychle přibližoval.

Také v dalším prodejním překážkovém dostihu, Premio Bogliasco (5+, steeple, 3600 m, 11.000 euro, záznam) vládli zástupci českých stájí italským soupeřům. Suverénním vítězem se po deseti měsících dostihové pauzy stal další reprezentant žlutočerných barev Josefa Aichnera Broughton (Teofilo), kterého Jiří Kousek dovedl k snadnému pětidélkovému vítězství. Star Maker (Policy Maker) s Janem Kratochvílem těsně za sebou v cíli udržel snahy dvou italských koní. Broughton si tak připsali další vítězství po bezmála dvou letech. (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking