Fontainebleau SternkranzPodruhé v letošní sezóně vyslal trenér Josef Váňa ml. na start své svěřence ve Francii a na rozdíl od lednového Cagnes-sur-mer může být velmi spokojený. Oba zástupci Scuderia Aichner SRL totiž získali pod vedením Jana Kratochvíla dotovaná místa, přičemž Sternkranz dokonce v závěru proháněl Macaireova vítěze. Koně získali na výhrách 6.870 euro.


Pětiletý Sternkranz (Kamsin) se v Prix des Bruyeres (5l., steeple, 3850 m, 20.000 euro, záznam) držel mezi předními koňmi a po překonání poslední překážky přešel na druhé místo přes favorizovaného Mister Speed (Speedmaster). V závěru pak ještě silným finišem stahoval náskok uniklého Macaireova bělouše Lyneamfipac (Plouescop), který nakonec zvítězil o dvě délky. Třetího Mister Speeda za sebou česká dvojice zanechala o čtyři a půl délky. 

Jestě aktivněji si počínal v závěrečném dostihu mítinku, Prix de la Société des Courses de Dieppe (5+, steeple, 3850 m, 23.000 euro, záznamColpo di Stato (Stormy River), který poprvé přijel na dostih z českého tréninku. Část dostihu odvodil a v cílové rovině mu stačily síly na zisk čtvrté příčky, 13 délek za triumfujícím Cavistem (Al Namix). (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking