Milan LalldanItalský překážkový provoz se přesunul dnes do Milána, kde byly vypsány především dostihy pro začínající překážkové koně. Dvanácté vítězství trenéru Váňovi mladšímu zajistil čtyřletý překážkový debutant Laldann ze stáje Scuderia Aichner. Jan Kratochvíl v jeho sedle tak zvítězil letos už pošesté.


Jediný český zástupce v
Premio Brivio (5+, siepi, 3600 m, 16.500 euro, záznam) pro zkušené překážkové koně Big Fly (Hurricane Run) nenavázal na své dobré výkony z Pisy a v sedle s Janem Kratochvílem se tentokrát musel spokojit se čtvrtým místem, když třetí místo mu uniklo o krk. Za vítězným favoritem Live Your Life (Turati), který nosil o osm kilogramů více, zaostal Big Fly o 12 délek.

Český tým byl ale hodně úspěšný v následující Premio Corona Ferrea (4+, siepi pro přek. debutanty, 3000 m, 20.000 euro, záznam), kam vyslal Josef Váňa ml. dva zástupce Scuderia Aichner SRL. Oba se drželi v průběhu dostihu v zadní části pole, ale v posledním oblouku už kralovali osmi soupeřům. V cílové rovině se zviditelnil sedmidélkovým vítězstvím poprvé v Itálii a zároveň i na překážkách startující Laldann (Medicean) s Janem Kratochvílem. Spokojenost ale určitě bude i se druhým Kapjahrem (Kapgarde), který si za asistence Jiřího Kouska odbyl dostihový křest.

Další dva překážkové nováčky vyslal trenér Váňa do Premio Primi Salti (3l., siepi pro přek. debutanty, 3000 m, 22.000 euro, záznam). Z obou tříletků měl v závěru více sil Dijon (Dream Well), který byl s Janem Kratochvílem klasifikován na třetím místě, 14 délek za dnes podruhé vítězným Raffaelem Romanem, tentokrát se Sky Constellation (Blue Constellation). Minuit (Kapgarde) s Jiřím Kouskem dokončili dostih na šestém místě. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking