troop arctPandemie přináší mnohé příležitosti, ke kterým by jinak nedošlo. A také souboje. Poté, co se díky ní stala letošní Kincsem díj mimořádně atraktivním dostihem, se o něco podobného, alespoň z pohledu českého turfmana, pokusí sobotní Premio St. Leger Italiano. Do Gr.3 zkoušky pro tříleté a starší koně, která nabízí celkovou dotaci 71.500 €, nastoupí trojice českých koní včetně dvou vítězů derby - premiantů posledních dvou ročníků slovenské modré stuhy Arcturuse (Fast Company) a Troop Commandera (War Command).

 
Souboj to bude o to zajímavější, že oba hřebce připravuje velkokarlovický mág František Holčák a oba reprezentují stejné barvy stáje Meridian manželů Poledníkových. Českému, nebo přesněji moravskému souboji slovenských derby vítězů na italské dráze dodá internacionální punc ještě jezdecké obsazení - Arcturuse povede Carlo Fiocchi, který před pěti lety tento dostih vyhrál s jiným zástupcem Meridianu a velkokarlovické centrály Autorem (Authorized), do sedla Troop Commandera se vyhoupne Silvano Mulas, který před dvěma lety pomohl stáji DAR k vítězství jejího Indian Eagle (Adlerflug) v Premio Roma Vecchia (L).

stliVe stínu meridianových hvězd se může zdát být pětiletý valach Ivo Köhlera Cacophonous (Cacique), ale svěřenec Martiny Havelkové, která jej v dostihu i povede, má již na svém kontě úspěch, o kterém si výše zmíněná dvojice zatím může nechat jen zdát - páté místo v Gr.1 Prix du Cadran. Cacophonous se navíc zlepšuje s dalším metrem distancem a tříkilometrová nálož by mu měla pasovat mnohem lépe než zmíněným derby vítězům.

Z domácích soupeřů vzbuzuje respekt především obhájce loňského vítězství pětiletý valach Pretending (Librettist), který loni vyhrál s obrovským náskokem 14 délek a letos mj. vyhrál českými koňmi oblíbené Premio Coppa d'Oro (L) na 3 kilometry. V listed letos uspěla i čtyřletá Agnes (Planteur), která minulý měsíc na těžké půdě ovládla Premio Archidamia na 2000 metrů. A na startovní listině jsou i vítězové posledních dvou ročníků švýcarského Saint Leger - německý svěřenec Henka Grewe Sir Polski (Polish Vulcano), nám známý i díky čtvrtému místu v letošním rakouském derby, a ve Švýcarsku trénovaná Vernasca (Blue Canari), který však před třemi týdny skončila dvě příčky za Barabashem (Intense Focus) osmá v listed Silbernes Band der Ruhr u Mülheimu. Čtyřletý domácí valach Siang (Groom Tesse) by měl být třídově o něco níže, ale minulý měsíc dokázal vyhrát prodejku na 2800 metrů.

Nepřehlédněte: Navzdory pandemii počet dostihů v USA v říjnu rostl. Sázkový obrat se téměř vyrovnal době před koronavirem

Italský St. Leger už v minulosti vedle Autora vyhráli i Trip to Rhodos (Rail Link) a Donn Halling (Halling), druhá místa v něm obsadili mj. též Leo Gali (Galileoi) a slovenský Ryan (Generous). Na listině vítězů najdeme i jednoho z nejúspěšnějších středoevropských plemeníků Japa (Alleged). (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking