MoaewaDalší francouzské vítězství pro bošovickou centrálu je na světě. I svůj druhý start v barvách Lucky Service dnes v Prix du Cabinet des Gemmes (Classe 1, 3, 1300 mAW, 28.000 €, záznam) proměnil Eddy Hardouinem vedený Mowaeva (Evasive) v pěkné vítězství. 


Tříletý valach, zakoupený po druhém místě v srpnovém prodejce za 27.000 €, proměnil ve vítězství už svůj první start pod taktovkou trenéra Luky 20. října. Dnes nastupoval proti podstatně silnější konkurenci v Classe 1 dostihu, kde mezi 12 soupeři měl 6 koní vítězných či umistěných v blacktype dostizích. Odpovídal tomu i kurz 18:1, který jej řadil do středu pole. Zatímco minule s Marií Velon šel zezadu, Hardouin jej dnes držel blízko čela na čtvrté pozici a závěrečným finišem získal jisté vítězství o jeden a čtvrt délky před listed vítězkou a pátou z Prix de la Grotte (Gr.3) Quiet Times (Reliable Man).  Ostatním českým zástupcům se tolik nedařilo. Mezi dvouletými debutanty v Prix de la Seigneurerir (1300 mAW, 22.000 €, záznam) se stál Leram reprezentující Tarawera (Twilight Son) prakticky celý dostih neodlepila od posledního místa a v cílové rovině předstihla jen závěr vypouštějícího Energy Dragon.

Nepřehlédněte: Egertonův paradox. Navzdory nejnižšímu zájmu o své služby poprvé stanul v čele kombinovaného šampionátu plemeníků

O něco lepší dojem zanechala její stájová kolegyně Crush On Me (Red Dubawi), taktéž vedená Gregory Benoistem, která v úvodu Prix de la Chapelle Saint-Pierre (3, 1300 mAW, 20.000 €, záznam) dost pulovala, ale v závěru se slušně rozcházela, byť to stačilo jen na sedmé místo.
Solidní výkon předvedl svěřenec Jiřího Michala Bobik (Dabirsim), který v cílové rovině Prix de Montpensier (hdcp, 2, 1900 mAW, 21.000 €, záznam) nemohl se Sebatienem Maillotem najít prostor, pak ale předvedl slušný finiš, byť stačil ve vyrovnaném doběhu jen na deváté místo. (miv) 

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking