Norsk mnichovNavzdory náročným podmínkám, které dnes panovaly na závodišti v Mnichově, se skupině českých koní startujících na tamním mítinku, dařilo. Ze zasněženého závodiště přivážejí jedno vítězství, jedno druhé a dvě dotovaná pátá místa.

 
O vítězství se hned v úvodní Preis der MIG Fonds (1600 m, 9.000 €) pro dvouleté stylem start-cíl postaral tmavý hnědák stáje Arenzo NORSK (Areion). Valach, kterého stáj získala před dvěma týdny po vítězství ve francouzské prodejce za 11.320 €, dokázal v závěru odrazit útok domácího Mister Fernanda (Saxon Warrior) a o krk získat další vítězství. V sedle svěřence Jana Ráji byl David Liška. Druhý český zástupce v dostihu Paradise Pulse (Dragon Pulse) obsadil páté, bohužel však nedotované místo.

Pěkný výkon podal také šestiletý zástupce Lokotransu Matello (Intello), který s Tomášem Romanem obsadil druhou příčku ve dvojkovém handicapu Rubaiyat Rennen (1600 nm 3+, 11.500 €), byť s desetidélkovou ztrátou na vítěze. Procellarum (Zoffany) skončil devátý.
 
Nepřehlédněte: Sedmikraska, Dorotka a Iceni Girl se vrátily do Česka. Klisny získal Hřebčín Vlachovice

Na dotovaná místa dosáhly také dvě klisny rodiny Nieslaniků - Trezy Lady (Wootton Bassett), která finišovala pátá v Ideen und Party-Rennen (Agl. IV, 3+, 4.500 €), kde doběh uzavřel Brilliant Colours (Exceed And Excel) a Achird (Archipenko), jíž patřilo stejné místo v Preis der Pferdepraxis Dr. Zeitelhack (Agl. III, 3+, 1600 m, 6.000 €). Jejich stájový kolega Alzir (Bated Breath) se pokoušel o štěstí v hlavním dostihu dne listed Isfahan Münchner Herbstpreis (3+, 2200 m, 25.000 €), ale v poli 12 koní stačil jen na jedenácté místo.

Ve Fontainebleau panovalo podstatně lepší počasí, Carlo Biraghimu (Galileo) ale úspěch nepřineslo. V Prix de Louise (hdcp Classe 2, 3+, 3000 m, 30.000 €, záznam) poté, co odvodil značnou část dostihu, se 400 metrů před cílem začal z čela rychle propadat a doběhl předposlední. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net