Willemine dresdenStředeční rozloučení s dostihovou sezónou v Drážďanech se zúčastnila početná ekipa českých koní. Na těžké půdě se jim však příliš nedařilo - z 21 startujících dosáhlo na dotované umístění pět koní, tři z nich za poslední místa na tabuli.

 
Nejlepší výkon podala tříletá ryzka stáje Lokotrans Willemine (Pouvoir Absolu), která po aktivním průběhu, během něhož si s Tomášem Romanem v sedle vytvořila několikadélkový náskok, finišovala o 1 1/4 délky druhá ve dvojkovém handicapu Preis der Dresden Monarchs präsentiert von FELGNER Sicherheitstechnik (3+, 1900 m, 11.500 €).

Druhé peníze získala i čtyřletá Storm Kodi (Kodiac) ze stáje Jitky Fialkové, kterou však v Classe E Preis der DSC-Schmetterlinge präsentiert von der Dresdner Morgenpost (3+, 1500 m, 4.000 €).

Další čtyři koně doběhli na pátých místech, za peníze však byli jen tři - Zirconne (Spanish Moon), Lena (Outstrip) a Varimingo (Flamingo Fantasy).

V Lyonu ke svému čtvrtému startu a druhému na tamní dráze nastoupil čtvrtý z Gerschova memoriálu Doram (Elvstroem) DS Pegas, který po nepříliš příznivém průběhu obsadil velmi dobré čtvrté místo v maiden Prix du Haras des Chataigniers (2, 1800 m, 16.000 €). (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net