Neprasova LenkaTři překážková klání nabídl nedělní mítink v italském Trevisu a dva z nich se staly kořistí v Česku připravovaných koní. Pod oběma vítězi je jako trenérka podepsána Alžběta Faltejsková, která oba nasedlala mladé jezdkyni Lence Neprašové, jež na apeninském poloostrově prožila nejúspěšnější den své dosavadní kariéry.

 
Odstartovala jej vítězstvím v sedle KINGS ROCKA (Joshua Tree) stáje Faltejsková, s nímž ve steeplechase Premio Niceas (3500 m, 11.000 €, záznam) zdolala favorizované duo Scuderie Aichner Andoins (Kapgarde) - Costa Rica (Morandi).

Nepřehlédněte: Český chov má nového plemeníka. Do Střelic přijde dvojnásobný polský Kůň roku Night Tornado

Po prvním úspěchu přišel další, zatím největší v kariéře jezdkyně, jezdící teprve třetí sezónu. V hlavním dostihu dne, listed Premio XX Corsa Siepi di Treviso (pp, 3500 m, 22.000 €, záznam), opět na úkor desetinového favorita černožlutých barev, se prosadila s osmiletým zástupcem stáje Drahomíry Stejskalové IVEM (Areion) a vrátila tak Scuderii Aichner tři týdny starou porážku od Lorda Dragona v listed steeplechase na stejné dráze. Druhý finišoval Grand de Thaix (Rail Link), třetí Ksiaze Persji (Ruten) a zásluhou Theamoi (Martaline), Isatis de l'Ecu (Bathyrhon) a Occhio Alla Penna (Highland Reel) získali čeští koně i další tři místa a domácím přenechali jen poslední dvě příčky.

Jediným překážkovým dostihem, který neskončil v českých rukách, byl kros Premio Amedeo Duca d'Aosta (4750 m, 14.000 €, záznam), v němž favorizovaná Santa Klara (So You Think) nestačila na domácího WHITE WOOD (Montmartre). Třetí finišoval Fly Filo Fly (Kingsfort). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net