BakhchisarayV avízech zahraničních startů na stránkách českého Jockey Clubu se objevily tři mimořádně zajímavé přihlášky. Pod všemi je podepsán trenér Václav Luka mladší a všechny tři směřují do francouzských Gr.1 dostihů. Jsou na nich jména dvou tříletků, reprezentujících stáj Viktora Timošenka, které Timošenko odchoval společně s A. Milanovem.

 
Oba jsou dosud nestartovavší, přesto však díky svým rodokmenům nemálo ambiciózní. Bakhchisaray (Motivator), syn ve dvou francouzských listed dostizích umístěné klisny Brioniya (Pivotal), je jedním ze 157 tříletků hlášených do Prix du Jockey Club (Gr.1), francouzského derby, které se poběží 6. června. "Menší hnědák se doposud neprojevoval nijak výjimečně, ale nyní nám začal naznačovat, že by mohl být velmi zajímavým koněm i v zahraničí," uvedly na konto hnědáka, hlášeného i do Gr.1 Grand Prix de Paris, stránky Luka Racing. Dodejme, že prvním a dosud jediným koněm v českém tréninku, který startoval ve francouzském derby, byl ryzák Shamalgan, který se jej zúčastnil před 12 lety.

Do francouzského klasického dostihu, konkrétně tamní varianty naší Velké jarní Poule d'Essai des Poulains (Gr.1), která se poběží 16. května, je hlášený hnědák Partenit, syn elitního evropského plemeníka Invincible Spirit (Green Desert) a svého času za 300.000 gns oceněné odstávčete klisny Pilageya (New Approach), polosestry napajedelského plemeníka Pouvoir Absolu (Sadler's Wells).

Nepřehlédněte: Skončí Zariyannka v japonském chovu? Den před startem jsme si s jejím majitelem povídali nejen o dostihu v Rijádu, ale i o budoucnosti klisny

Bakhchisaray a Partenit jsou dva z trojice koní Viktora Timošenka v péči Václava Luky. Třetím je již startovavší Azov (Invincible Spirit), který loni v debutu vyhrál dostih v Saint-Cloud a následně finišoval druhý v Classe 2 Prix du Coq Chantant na 1300 metrů v Chantilly. Ač se na českých drahách dosud neobjevil, v Klasifikaci dvouletých 2020 stojí s pětikilogramovým náskokem v čele českých dvouletků a je jedním z trojice nominovaných na zisk titulu Nejlepší dvouletý hřebec.

Miloslav Vlček

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking