Zariyannka SCAč nastupovala bez startu v nohách, byla v porovnání se soupeři připravovaná v podstatně méně příznivých klimatických podmínkách a zaváhala na startu, přesto se čtyřletá hnědka Lokotransu Slovakia ZARIYANNKA (First Defence) při české premiéře v Rijádu neztratila. Svěřenkyně Zdeno Koplíka podala výborný výkon, kterým v rychlém dostihu bojovala o co nejlepší umístění, aby nakonec obsadila osmou příčku.


Do Saudi International Handicapu, dotovaného částkou 500.000 dolarů, přitom odskakovala jako největší outsider společně se španělským veteránem Noray (Naaqoos), v jehož sedle byl Václav Janáček. Vítězce loňských Oaks se nepovedl start, malou ztrátu ale záhy zlikvidovala a ač odskakovala z boxu s vyšším číslem, Ingrid Janáčková-Koplíková ji usadila na bariéře. Tu si pečlivě hlídala celý dostih, cválajíc na předposlední pozici. Pěkný moment měla 400 metrů před cílem, kdy zabrala a dostala se na páté místo blízko vedoucím koním, v závěru jej ale už nedokázala udržet a skončila osmá. Václav Janáček s Norayem skončil poslední dvanáctý. "Myslím, že to bylo fakt dobré, rychlý, poctivý dostih," komentoval výkon své svěřenkyně krátce po doběhu trenér Koplík.

Zariyannka, zakoupená před rokem na dražbě v Deauville za 5.500 €, dnešním startem ještě okořenila svou výjimečnou kariéru, která začala čtvrtým místem v klasické Jarní ceně klisen při životním debutu, po němž následovaly další čtyři starty v klasikách včetně vítězného v Oaks a také účast na Arc mítinku v Gr.1 Prix de l'Opera v Longchamp.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net