I nejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings potvrdilo v čele pětiletého Ghaiyyath (Dubawi). Svěřenec Charlie Applebyho, běhající v barvách stáje Godolphin, je se 130 librami stále nejlépe hodnoceným koněm současného světa.

 
Zatímco čelo zůstalo nezměněno, na dalších místech došlo k významným posunům. Ten největší se podařil tříletému Palace Pier (Kingman), jehož srpnový triumf v Prix Jacques le Marois (Gr.1) proti starším nadchl handicapery natolik, že jej s ratingem 126 liber nejen posunuly na čelo tříletých, ale svěřenec Johna Gosdena je zároveň i druhým nejlépe hodnoceným koněm planety. O třetí místo se se známkou 125 liber dělí mílař Persian King (Kingman) s vytrvalcem Stradivariem (Sea The Stars) a středotraťařem Tiz The Law (Constitution), který navzdory porážce v Kentucky Derny zůstává nejlépe hodnoceným tříletkem v USA.

Vítěz z Churchill Downs Authentic (Into Mischief) má o dvě libry méně než Tiz The Law a je hodnocen stejně, jako nejlepší evropský tríletek, kterým je klisna Love (Galileo). Vítěz Epsom Derby Serpentine (Galileo), který však od triumfu v Epsomu nestartoval, je až 3 libry pod ní. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking